לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "הבולשת הבריטית"

מ
בוט החלפות: ארגון; אזור; הייתה ; לעתים; להימנע;
מ (קטגוריה)
מ (בוט החלפות: ארגון; אזור; הייתה ; לעתים; להימנע;)
'''הבולשת הבריטית'''- ידועה גם כ: '''CID'''- (ר"ת ב[[אנגלית]]: '''Criminal Investigation Department''') היא מחלקת החקירות הפליליות בתחנות המקומיות של ה[[משטרה]] הבריטית.
 
מחלקת החקירות הפליליות הוקמה לראשונה ב-7 באפריל [[1878]] כחלק ממשטרת העיר [[לונדון]]. בתחילת הדרך היתההייתה כפופה לפיקודו של [[שר הפנים]] , ומשנת [[1888]] הועברה לפיקודו של מפקד משטרת הבירה.
 
דרישת קבלה מקדמית למועמד על מנת להתקבל כחוקר במחלקה, היא פעילות כ[[שוטר]] רגיל במדים במשך שנתיים לפחות. לאחר מכן המועמד עובר הכשרה מקצועית של שנה בטרם הסמכתו כחוקר.
החוקרים נעזרים בחקירותיהם בפעילות מודיעינית, והם רשאים לעצור ולחקור חשודים בהתאם לצורך .
 
חוקרים פלילים מוצבים בכל אחת מתחנות המשטרה הבריטית ,וסדר הגודל של המצבה תלוי בגודל התחנה ובאינטנסיביות הפעילות הפלילית באיזורבאזור שבאחריותה.
 
מעמדם של חוקרי המחלקה אינו בכיר יותר ממעמד שוטרים רגילים, כמקובל לעיתיםלעתים בקרב כוחות משטרה אחרים. ההבדל העיקרי בינם לבין שוטרים רגילים מתבטא בכך שחוקרי המחלקה (הבלשים) לבושים בלבוש אזרחי רגיל ולא במדים.
 
דרגות חוקרי המחלקה זהות לדרגות המקובלות במשטרה ה"רגילה" אך בתוספת התואר בילוש. כך למשל: סמל-סמל בילוש, מפקח- מפקח בילוש, רב פקד-רב פקד בילוש וכדומה.
 
תפקודה של הבולשת הבריטית כגורם מניעה פעיל לסיכול של טרור פוליטי, התחזק במיוחד בשנת [[1932]] עם מינויו של הארי רייס , מפקד חדש ומנוסה שהיה בעל הכשרה מקצועית מתאימה.
תחת פיקודו תוגבר כח האדם, הוסדר מבנה אירגוניארגוני , הוגדרו לבולשת באופן ברור משימות , חלוקת עבודה, תפקידים, ו גזרות אחריות במאבקם לשמירת הסדר הציבורי.
 
אמצעי האכיפה שנעשה בהם שימוש על ידי הבולשת כלפי הצדדים הניצים היה מניעת מתן אזרחות ארצישראלית לחשודים בפעילות של הפרת הסדר הציבורי, גירוש, והחתמה על ערבות כספית של החשודים להמנעלהימנע מביצוע פעילות חתרנית.
 
==קישורים חיצוניים==
271,876

עריכות