לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "שוק העבודה"

הוסרו 22 בתים ,  לפני 9 שנים
מ
בוט החלפות: שוקי ;
מ
מ (בוט החלפות: שוקי ;)
 
'''בארצות המפותחות:'''
*'''סקטור ראשוני''' (המכונה גם מרכזי, מתוכנן או מונופוליסטי): תחום חלקי של שוק העבודה הנשלט בידי [[מונופול|מונופולים]] ו[[אוליגופסון|אוליגופסונים]], בו קיימת בהיסטוריה נטייה למיסוד, [[ביורוקרטיה]], תנאי העסקה טובים יותר, ביטחון תעסוקתי, דרגי ניהול רבים וכוח אדם מיומן וקבוע בעל הון אנושי רב יותר, המשויך למעמד חברתי גבוה, בעיקר בזכות יצירתם של שווקישוקי עבודה פנימיים מוגנים.
:סקטור זה חולק לשכבה עליונה, בה תפקידים ניהוליים המבטיחים יכולת קידום גבוהה ואוטונומיה, ולשכבה תחתונה, בה מבוצעות עבודות שגרתיות המבטיחות ביטחון תעסוקתי.
*'''סקטור משני''' (המכונה גם פריפריאלי, שוקי או תחרותי): תחום חלקי של שוק העבודה הנשלט בידי גורמים רבים ומפוצלים ביניהם קיימת תחרות רבה. מבחינה היסטורית, קיימת בסקטור זה נטייה לדינאמיות, תנאי העסקה גרועים ושימוש בכוח אדם זמני, לא מיומן, בעל הון אנושי נמוך ומשויך למעמד חברתי נמוך, וזאת בשל התחרות העזה שלרוב מאפיינת שוק זה, ודמיונו הרב לשוק הסחורות הרגיל.
ההבחנה בין שני הסקטורים אינה מדויקת ומהווה הכללה של המציאות הכלכלית. הקשיים העיקריים בהגדרת שוק העבודה הם קיומם של ציבורים רחבים שאינם עובדים (ילדים ונוער, עקרות בית, סטודנטים, חיילים בשירות סדיר, קשישים, נתמכי סעד וכו'), וכן חריגות רבות מהתבנית הבסיסית של שני הסקטורים הנ"ל (לדוגמה: מרפאות עצמאיות).
 
מלבד חריגות מהגדרת העבודה, קיימות צורות מיון מפורטות יותר של שוק העבודה, הנובעות מקיומם של שווקישוקי עבודה שאינם עונים במלואם על המאפיינים של חלוקה זו (לדוגמה: בעלי מקצועות חופשיים עצמאיים, מיומנים ויציבים, או העסקת פועלים בלתי מיומנים בתנאי העסקה ירודים במפעלים גדולים).
 
החוקר א' גינזברג מיין ב-1976 את שוק העבודה לארבעה סקטורים:
# '''שוק פירמות''', בו מתבצעת העסקה במסגרת הפירמה (מקום העבודה)
# '''שוק העיסוקים''', בו נעשית העבודה במסגרת המקצוע אליו משתייך העובד (כגון שוק עריכת הדין)
:שני השווקים האחרונים עשויים ליצור '''שווקישוקי עבודה פנימיים''' בתוכם, ובכך ליצור שני סקטורים נוספים: שווקישוקי פירמות פנימיים ושווקיושוקי עיסוקים פנימיים.
 
התייחסות לתהליכים שפורטו עד כה, מביאה לקיומם של שווקישוקי עבודה פנימיים בארגונים שונים, ובייחוד בסקטור הראשוני, בהם פועלים שיקולי [[ניהול משאבי אנוש]] לטווח ארוך.
 
==אסכולות הנוגעות לשוק העבודה==
* '''קשיחות שוק העבודה:''' מספר ועוצמת המכשולים העומדים בפני שינוי בגובה שכר העבודה או מספר המשרות המוצעות בשוק בהתאם לשינויים בביקוש והיצע.
* '''[[שוק העבודה]]:''' [[שוק (כלכלה)|שוק]] בו מעסיקים ומועסקים סוחרים בעבודה תמורת תשלום.
* '''[[שוק עבודה מפולח|פילוח שוק העבודה]]:''' (סגמנטציה) חלוקת שוק העבודה לשווקילשוקי משנה שונים בעלי מאפיינים שונים.
* '''שוק מקצועות:''' (Occupational Labor Market, OLM) פלח של שוק העבודה בו נעשית העבודה במסגרת המקצוע.
** '''שוק משני של מקצועות:''' פלח של שוק המקצועות בו אין שווקישוקי עבודה פנימיים.
** '''שוק פנימי של מקצועות:''' (Occupational Internal Labor Market, OILM) פלח של שוק המקצועות בו קיימים שווקישוקי עבודה פנימיים.
* '''שוק הפירמות:''' (Firm Labor Market, FLM) פלח של שוק העבודה בו נעשית העבודה במסגרת פירמה.
** '''שוק משני של פירמות:''' פלח של שוק הפירמות בו אין שווקישוקי עבודה פנימיים.
** '''שוק פנימי של פירמות:''' (Firm Internal Labor Market, FILM) פלח של שוק הפירמות בו קיימים שווקישוקי עבודה פנימיים.
* '''שוק עבודה פנימי:''' (Internal Labor Market) שוק עבודה ייחודי לפירמה מסוימת.
* '''שוק עבודה תחרותי משוכלל:''' מודל טהור של שוק עבודה גמיש בו קיים פיצול בין יחידות בודדות של מעסיקים ועובדים, חתירה [[רציונליזם|רציונלית]] של גורמים אלו לשיפור הרווח ה[[כלכלה|כלכלי]], ניידות מוחלטת וידיעה מוחלטת של מצב השוק לכל גורם
271,876

עריכות