לדלג לתוכן

תפריט ניווט

הבדלים בין גרסאות בדף "היסטוריה של אנגליה"

←‏הכיבוש האנגלו-סקסי בבריטניה הקלטית: קישור פנימי לויקי אנגלית
מ (בוט מוסיף: fa:تاریخ انگلستان)
(←‏הכיבוש האנגלו-סקסי בבריטניה הקלטית: קישור פנימי לויקי אנגלית)
עם התפתחות תרבותם של ה[[יוטים]], ה[[סקסונים]] והאנגלים, נוצרו מדינות אשר החלו להתאחד ביניהן. מעת לעת במשך תקופה זו אחד ממלכי הסקסונים הצליח להשתלט על כל או רוב תושבי אנגליה, על כן קשה לזהות את הזמן המדויק, שבו אוחד האזור ל[[ממלכת אנגליה]]. במובן מסוים, אחדות אמיתית הושגה בתגובה לפלישות [[ויקינגים]] מ[[דנמרק]] אשר כבשו את החלק המזרחי של אנגליה במאה ה-8. [[אגברט מלך וסקס]] מוזכר לרוב כמלך הראשון של כל האנגלים, אם כי התואר "מלך אנגליה" אומץ לראשונה רק שני דורות לאחר מכן, על ידי [[אלפרד הגדול]], שמלך בין השנים [[871]]-[[879]].
 
המורשת העיקרית שנותרה מהאזורים, בהם שפת הבריטונים שלטה, היא שמות המקומות. רבים משמות אלו באנגליה (ובאופן פחות בולט - גם בסקוטלנד) באו למעשה משמות בריטים-קלטים-רומאיים, כולל לונדון, דאמברטון, יורק, דורצ'סטר, דובר, קולצ'סטר ו[[מנצ'סטר]][http://en.wikipedia.org/wiki/Manchester#Etymology].
 
בתקופה האחרונה, גרסו מספר היסטוריונים כי לנוכח היעדר ממצאים ארכאולוגיים המעידים על פלישה אלימה, יש לקבוע כי הייתה זו כנראה הגירה שלווה, שהביאה להתבוללות אתנית והשפעת התרבות האנגלו-סקסית על יושבי אנגליה.
1,284

עריכות