לדלג לתוכן

מחשב צלילה – הבדלי גרסאות

נוספו 911 בתים ,  לפני 11 שנים
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
אין תקציר עריכה
'''מחשב צלילה''' הנו כלי שימושי עבור ה[[צולל]]. תפקידו של מחשב זה הוא העברתהצגת נתונים לצולל בזמן-אמת. בעזרת מחשב הצלילה ניתן לתכנן את הצלילה הבאה על-סמך צלילות קודמות ולהתייחס למגבלות הזמן והעומק המירביים המותרים. בזכות היכולת של המחשב לנתח ולהציג את הנתונים בזמן-אמת המאפשריםהצולל לויכול תכנוןלתכנן המשך הצלילה והגנה מפני סכנות צלילה במידה וחרג מהתוכנית המקורית של הצלילה. דוגמה לכך היא על ידי התרעה באם הצולל מסתכן בכך שהוא עולה במהירות גבוהה מהמותר (כעשרה מטרים לדקה), או עומד לחרוג [[טבלאות דקומפרסיה|מטבלאות הדקומפרסיה]].
 
כמו כן, המחשב פועל גם בשעת מנוחת הצולל, מחוץ למים, מעדכן תמידית את נתוני הדקומפרסיה של הצולל, כך שאם הצולל ירצה להכנס למים לפני שהסתיימה תקופת המנוחה המינימלית - המחשב יתריע על כך. היות והמחשב שומר את נתוני הצלילות הקודמות, ומשמש ככלי עזר בתכנון צלילות עתידיות הוא נחשב ככלי אישי ולא ניתן להעביר אותו מצולל לצולל אלא אם עברו 24 שעות מהצלילה האחרונה בה שימש המחשב. במקרה של תאונת צלילה המחשב מאפשר לעקוב אחר נתוני הצלילה והמנוחה של הצולל.
 
 
המחשבים נבדלים במתן פרמטרים עבור הצולל, הפרמטר המרכזי הנו עומק הצולל וזמן צלילה עם זאת קיימים במחשב הצלילה נוסחאות המאפשרות חישובי טבלאות [[סכנות צלילה#דקומפרסיה|דקומפרסיה]]. כמו כן במחשבים מסוימים מתבצעים חישובים נוספים המושפעים מגזים נוספים, כגון [[חמצן]] ו[[הליום]].
 
ישנם מחשבי צלילה המתחברים למכל הצלילה, כך יכול הצולל לדעת כמה אוויר נשאר לו על פי הלחץ במכל ומהי צריכת האוויר של הצולל.
 
[[קטגוריה:צלילה]]
10

עריכות