מכללת אמונה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מכללת אמונה היא מכללה אקדמית דתית לאמנויות ועיצוב המכשירה יוצרות בתחומי האמנויות והעיצוב (אמנות, תקשורת חזותית, עיצוב בינתחומי, תיאטרון) ומעניקה תואר ראשון ותעודת הוראה. המכללה ממוקמת ברחוב דרך בית לחם שבשכונת בקעה בירושלים.

המכללה השייכת ל'תנועת אמונה', הוקמה בתחילת שנות השבעים על ידי נשות "אמונה" מאמריקה ומישראל, במטרה להקים מוסד שיאפשר לנשים דתיות לרכוש מקצוע ולבטא את כשרונן האמנותי.[1] בשנת 2009 התאחדה המכללה עם המכללה הסמוכה, מכללת אפרתה, וכיום שתיהן פועלות בשני קמפוסים תחת אותה הנהלה.

המכללה מעניקה תואר ראשון בחינוך, אך ייחודה הוא בלימודי האמנות, ההתיאטרון והעיצוב גרפי ובהשפעתה על עולם האמנויות הדתי והנשי בכלל.

המכללה שמה לה למטרה להכשיר אמניות בתחומן, היוצרות מתוך עולמן הרוחני. ראשת המכללה היא ד"ר אפרת גרוסמן. רב המכללה הוא הרב מנחם מקובר.

למכללה גלריה לאמנות עכשוית 'הוילה' הממוקמת במתחם המכללה.

שכר הלימוד במוסד (בלימודים לתואר אקדמי) הוא כמקובל באוניברסיטאות ובמכללות ציבוריות בישראל. חייל או בוגר שירות לאומי, שסיים שירותו החל מ-1 בינואר 2010, זכאי למלגת שכר לימוד מלאה עבור שנת לימודיו הראשונה לתואר ראשון (בהתאם להחלטה בדבר לימודי חיילים משוחררים במוסד להשכלה גבוהה בפריפריה)[2].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Graduation hat.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אוניברסיטאות ומכללות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.