מלחמת עולם שלישית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
כריכת ספרות ספקולטיבית המתארת תרחיש של מלחמת עולם שלישית.

מלחמת עולם שלישית הוא מונח לתיאור מלחמת עולם עתידית היפותטית, בסדר גודל של מלחמת העולם הראשונה או השנייה או אף גדולה מהן.

ישנן התייחסויות רבות לאפשרות התרחשותה של מלחמה כזאת. אחת ההתבטאויות המפורסמות אודות מלחמה כזאת הייתה של אלברט איינשטיין שאמר כי אינו יודע באיזה נשק ישתמשו במלחמת העולם השלישית, אך ברביעית ישתמשו במקלות ואבנים. אמירה זו באה להביע את דעתו כי מלחמה עולמית שלישית תביא להרס הציוויליזציה.

הפילוסוף הצרפתי זָ'אן בּוֹדְרִיאֶר בספרו "רוח הטרור" טען כי המלחמה הקרה הייתה מלחמת העולם השלישית והמלחמה בטרור הרביעית. היו שטענו כי פיגועי 11 בספטמבר בארצות הברית יביאו למלחמת עולם שלישית. סברה אחרת אומרת שבמלחמת העולם השלישית ילחמו רוב העולם נגד ארצות ערב או ארצות האסלאם וארגוני הטרור שלהם וזו תהיה אף מלחמה שתקבע את עתיד העולם וגורלו.‏[1]

בתרבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מלחמת עולם שלישית משמשת בסיס לסרטים וספרים העוסקים בעתיד בדיוני שבו מתרחשת מלחמה בסדר גודל שהאנושות עוד לא ידעה.

בין הספרים המתארים מלחמת עולם שלישית: "סערה אדומה עולה" של טום קלנסי.

בין הספרים המתארים עתיד לאחר מלחמה הרסנית ניתן למצוא את "המנון לליבוביץ" של וולטר מ. מילר, "הדוור" של דייוויד ברין (שגם עובד לקולנוע), ועוד.

מלחמת העולם השלישית הייתה הנושא של הרבה משחקי וידאו ביניהם: מטרו 2033, פולאאוט, באטלפילד 3, ארמה 3, הומפרונט, קול אוף דוטי: מודרן וורפר 3 וכו'.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ ‏Charles Feldman and Stan Wilson, Ex-CIA director: U.S. faces 'World War IV', CNN, April 3, 2003‏
T-34 76 Westerplatte p d.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא צבא. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.