מלכות (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
מלכות
שיר הנושא "נפרדנו כך"
סוגה דרמת פשע
יוצרים גל זייד
רותי זייד
דני רוזנברג
דרור נובלמן
לימור נחמיאס
כותבים גל זייד
רותי זייד
דני רוזנברג
דרור נובלמן
בימוי אמיר מן
שחקנים דאנה איבגי
ליהי קורנובסקי
אינה בקלמן
ריטה
אורלי זילברשץ
יגאל נאור
שרונה יהאן פרוז
מלי לוי גרשון
נופר סלמאן
עדי אלון
עודד מנסטר
עומר דרור
מיכאל אלוני
מיכאל גבעתי
גל פרידמן
שמיל בן ארי
אורי הוכמן
שון מונגוזה
רז צבי
רוי מילר
גיל פרנק
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות עברית וספרדית
מספר עונות 1
מספר פרקים 11
הפקה
מפיק אנדמול שיין ישראל
צלמים רם שוויקי
אורך פרק 41-45 דקות
שידור
רשת שידור HOT
תקופת שידור מקורית 25 באוקטובר 2018 - 27 בדצמבר 2018

מַלְכּוֹת היא סדרת טלוויזיה מסוגת דרמת פשע של חברת התקשורת HOT, שעלתה לשידור ב-25 באוקטובר 2018.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעיצומה של מסיבת הרווקים של אייל מלכה, בן לאחת ממשפחות הפשע הגדולות בישראל, מתנקשים רוצחים את כל הגברים וה"חיילים" של המשפחה, ובראשם יעקב מלכה, אבי המשפחה. הנשים למשפחת מלכה, שאיבדו את מעמדן וכוחן בבת אחת, נזרקות אל מציאות חדשה שבה עליהן להיאבק על מקומן בעולם גברי המקדש רק כוח. הסדרה מביאה את סיפורן של נשות המשפחה שמנסות לעמוד שוב על הרגליים ולשקם את עסקי המשפחה שנלקחים מהן, כמו גם לנקום את מות יקיריהן.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת מלכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דורי מלכה (ריטה) - אלמנתו של יעקב מלכה, ראש המשפחה שנרצח בפרק הראשון. דורי היא נפש סוערת, מלודרמטית, מניפולטיבית ומקסימה. לאחר שאיבדה את בעלה ובנה היא נעה בין דיכאון לבערה ורצון לנקמה. מתגלה כדמות שכל אחד רוצה לעצמו.
 • ליזי מלכה (דאנה איבגי) - טום בוי, רווקה צעירה ללא עניין ברומנטיקה ועובדת בתחנת דלק המשפחתית. בעלת מוח מחושב ויכולת אסטרטגית. בעקבות מותם של הגברים תוביל ליזי את המשפחה ותגלה את יכולת ההנהגה הטבעית שלה.
 • נעמה מלכה (מלי לוי) - גרושתו של אייל מלכה, בנם של דורי ויעקב מלכה, אמם של עידו ונינה. דמות חריפה ואינטליגנטית. כל הסדרה במטרה מאוד ברורה להציל את הבן שלה מידי רוצח אכזרי.
 • ספיר (אנסטסיה) (ליהי קורנובסקי) - נולדה ברוסיה והיגרה לישראל בגיל צעיר יחד עם משפחתה, אביה הומלס ואחיה אלכס בפנימייה, ומגיע להתגורר בביתה, היא "חתולת רחוב" קשוחה ופיקחית, המנסה להתנתק מעברה וכל חייה שואפת לבית מוגן וביטחון. כשהגיעה לעיר הגדולה עבדה כחשפנית וכזונה במועדון לילה של מלכה, שם פגשה את אייל מלכה, שהפך אותה לארוסתו, אך נרצח במסיבת הרווקים שלו. ברגע שהוא נרצח מחזירים אותה להתחלה והיא מבינה שהיא צריכה להתחיל לשרוד. ניהלה רומן קצר עם גיא פרנסיס בניגוד לרצונה כתמורה לזה שהציל את אחיה.
 • ציפי לוי (אורלי זילברשץ) - אחותה של דורי שהייתה נשואה ליהודה, עבריין זוטר בהיררכיה המשפחתית. ציפי הייתה סמוכה לשולחנה של אחותה הצעירה והיפה ממנה שהייתה הכוכבת הבלתי מעורערת בבית. היא מקנאה באחותה אבל גם מאוד קשורה אליה. צוברת תסכולים של שנים על כך שהיא נושאת לבדה בעול הטיפול בְּאִמָּן הדמנטית, המתגוררת עִמָּהּ. יש לה נטייה להסתבך ולסבך את המשפחה בעקבות הקנאה העזה בינה לבין אחותה דורי. האחות הנחותה במשפחה.
 • נינה מלכה (נופר סלמאן) - נערה בת 16, בתם של נעמה ואייל מלכה. חכמה, שנונה וסרקסטית, לעיתים יהירה, מסתירה חוסר ביטחון וחרדות שירשה מאמה. איבדה את אביה ועכשיו נאלצת לעזוב את החברים והחיים שהכירה ולעבור מיישוב קטן ומבוסס בו גרה עם אמה לשכונת התקווה. בנוסף מתמודדת עם שברון לב לאחר שנפרדה מבן זוגה ורוצה שיחזור אליה. במבט ראשון נראה שנינה עושה הכול כדי להראות נורמלית, מסתירה את עברה, כמו גם את העומקים והאינטליגנציה שלה המאפשרת לה לראות את הסובבים אותה על חולשותיהם וסודותיהם. מתחברת לספיר.
 • עידו מלכה (בנימין שובה) - בנם הקטן של נעמה ואייל מלכה ואחיה של נינה, שראה את מותם של בני משפחתו ולכן נשלח למקום מסתור. מאוד קשור לסבו וסבתו.
 • ז'נט (שרונה יהאן-פרוז) - אמן של דורי וציפי. הראש שלה לא כמו שהיה אבל הלב עדיין במקום הנכון.
 • יעקב מלכה (שמיל בן ארי) - ראש משפחת פשע הנושאת את שמו. נרצח בפרק הראשון. אביהם של אייל וליזי. בעלה של דורי. סבא של עידו ונינה
 • אייל מלכה - נרצח בפרק הראשון. בנם של יעקב ודורי, אח של ליזי, אביהם של נינה ועידו, בעלה לשעבר של נעמה והארוס של ספיר.
 • יהודה לוי - נרצח בפרק הראשון. בעלה של ציפי.

הרעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלברט (יגאל נאור) - חברו ושותפו של יעקב מלכה, ה״סנג׳ר״ של דורי ואף מאוהב בה. יחד עם מאיר כהן-צדק רצח את הגברים של משפחת מלכה ומאוחר יותר רצח את מאיר כהן-צדק, שהיה שותפו לתא הכלא, ומתברר שהיה בינו לבין מאיר רומן בכלא.
 • הלל קדוש (גיל פרנק) - ראש משפחת פשע הנושאת את שמו, יריבם של משפחת מלכה. דורי סבורה שהוא אחראי לרצח ביכטה. מאחורי החזות המאיימת מסתתר אדם חם ואוהב. מאוהב בדורי.
 • מאיר כהן-צדק (הרצל טובי) - חבר במשפחת הפשע של הלל קדוש שמנסה לפגוע בעידו, משום שעידו ראה אותו רוצח את הגברים במשפחת מלכה. היה חשוד בשוד יהלומים ביחד ואחיו נג'אי שנרצח על ידי יעקב מלכה. חבר של אלברט מהכלא, בכלא היה רומן בינו לבין אלברט. נרצח על ידי אלברט כשניסה להרוג את עידו.
 • גיא פרנסיס (רוי מילר) - "חייל" במשפחת הפשע מנסה לסחוט את המשפחה לאחר מותם של אייל ויעקב, חברו הטוב של אייל מלכה. אדם שקרן ונצלן, מאוהב בספיר. בעלה של נילי.
 • אליאב קדוש (עדי אלון) - בנו של הלל קדוש, משרת במחנה צאלים, אסתמטי, נחטף על ידי אלברט ולאחר מכן מת כתוצאה מכך שלא נשם.
 • בנדנה (גל פרידמן) - "חייל" במשפחת הפשע מנסה לסחוט את המשפחה לאחר מותם של אייל ויעקב.
 • מקסים (אולג לוין) - רוסי בעל אופי קר, בעל מועדון חשפנות שבו ספיר עבדה.
 • זלמן (ערן שראל) - חבר של מקסים ומכיר את ספיר זמן רב וניסה לשכב איתה.
 • עידן (עודד מנסטר) - מגלם את עובד במועדון חשפנות, חבר של מקסים וזלמן. ניסה לשלם לספיר מכספו של זלמן כדי שתיקח אותו לחדר

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • חמודי ג'ובראן (אדיב ספאדי) - בן למשפחת הפשע ג'ובראן, ידיד של ליזי מלכה ואף עוזר לה להחזיר את כל הרכוש השייך לה.
 • אלכס (מיכאל גבעתי) - אחיה של ספיר החי בפנימיה. נוטה להסתבך בצרות. דקר את גיא פרנסיס בפרק החמישי.
 • שחף (עומר דרור) - סג"מ בחיל האוויר, בן הזוג לשעבר של נינה. אחרי שנתיים של יחסים סוערים וקשים היא מחליטה להיפרד ממנו כמה ימים לפני שאביה נרצח.
 • קצין במשטרה (שי זביב) קצין החקירות החוקר את המקרה. מציע לנעמה להחביא את עידו.

סקירת סדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוניישראל ישראל
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
11
25 באוקטובר 2018 27 בדצמבר 2018

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מס' בסדרה מס' בעונה שם הפרק בימוי תסריט תאריך שידור מקורי
1 1 פרק 1 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 25 באוקטובר 2018
בעיצומה של מסיבת הרווקים של אייל מלכה, בן לאחת ממשפחות הפשע הגדולות בישראל, על היאכטה המשפחתית, מתנקשים שעולים על היאכטה רוצחים את כל הגברים וה"חיילים" של המשפחה, ובראשם יעקב מלכה, אבי המשפחה. עידו, נכדו הקטן של יעקב מלכה ששהה על היכטה וראה את כל משפחתו מתים, מסתיר מהמשטרה ומאמו נעמה שראה את הרוצח. ליזי מתעמתת עם ילדיו של הלל קדוש שהשתלטו על תחנת הדלק של המשפחה, ובעימות אחד הילדים יורה בכלבהּ והורג אותו.
2 2 פרק 2 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 25 באוקטובר 2018
מחשש שהמתנקשים ינסו לפגוע בעידו אמו שולחת אותו למקום מסתור. ספיר מנסה להתפרנס שלא מחשפנות וזנות, אך נגררת לכך בידי מי שהכירו את עברה. דורי מנסה לחסל את משפחת קדוש באמצעות רימון יד, אך נמנעת מכך ברגע האחרון לאחר שלשולחן המשפחה מצטרף ילד קטן (ובסופו של דבר מתברר לה שהיה זה רימון עשן).
3 3 פרק 3 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 1 בנובמבר 2018
בעימות עם הקבלן אמויאל ליזי סופגת מכות. כאשר היא פונה לחמודי ג'ובראן שיעזור לה לקבל 30% מפרויקט בנייה של אמויאל, כפי שהסכים עם אביה, משתלט אביו של ג'ובראן על חלק זה. לאחר שיחה עם עידו מזהה נעמה את הרוצח במצלמות אבטחה, וחוקר משטרתי שאליו היא פונה מספר לה שזהו מאיר כהן-צדק, חבר במשפחת הפשע של הלל קדוש. אלברט, חברו ושותפו של יעקב מלכה, ממשיך לשרת את דורי גם לאחר הרצח. כשהוא שומע שדורי שואפת לנקמה בהלל קדוש, הוא חוטף את בנו החייל של קדוש, אליאב, ומביא אותו כפוּת אל דורי, כשהוא נעול בתא המטען של מכוניתו. דורי נחרדת מהמעשה, ובתום ויכוח עם אלברט הם מגלים שאליאב, חולה אסטמה, מת מחנק.
4 4 פרק 4 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 8 בנובמבר 2018
אלברט לוקח את גופתו של אליאב וזורק אותה לים. אלכס, אחיה של ספיר, אינו יכול לשאת את הניצול המיני של ספיר בידי גיא פרנסיס, והופך ל"חייל" שלו, כדי לפרוע את החוב שבגללו נענית ספיר לדרישותיו המיניות של פרנסיס. פרנסיס מטיל על אלכס משימה, ואלכס משכנע את נינה להסיע אותו. כשמתברר לנינה שהמשימה הייתה בלדרות סמים, היא נוטשת את אלכס ואת המכונית, ומסבירה שמסיבה זו גם ניתקה כל קשר עם אביהּ. ספיר יוזמת דרך אחרת להרחקתו של פרנסיס - היא מתחברת עם אשתו, מתוך הנחה שקשר זה יפחיד את פרנסיס. במסגרת החברות רואה ספיר איך אשתו של פרנסיס מכה בזעם אישה אחרת ששכבה עם פרנסיס. ליזי מוצאת את הפנקס שבו כתב יעקב מלכה את פירוט כל החייבים לו, וחותרת לגבות חובות אלה. ידידה חמודי ג'ובראן מסביר לה שלשם כך תזדקק ל"חיילים", ושאיש לא יסכים לשרת תחתיה, עקב היותה אישה. לאחר עימות עם מסתננים מסודאן שהסתכסכו עם ציפי דודתה, ליזי מגייסת אותם כ"חיילים". אלברט נפגש עם מאיר כהן-צדק, ומפציר בו לברוח מהארץ, משום שהמשטרה בעקבותיו. עוד הוא מפציר שלא יפגע בילד עידו. מתברר שהקשרים ביניהם החלו עוד כששניהם ישבו במאסר בכלא רמלה. מאיר כהן-צדק עוקב אחרי אלברט החוזר לביתה של דורי, ושם הוא רואה את נעמה. הוא עוקב אחריה ומגיע למקום המסתור של עידו, אליו נסעה נעמה לאחר שלא הצליחה להתגבר על געגועיה לעידו.
5 5 פרק 5 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 15 בנובמבר 2018
חבריו לכיתה של עידו וגם מורתו אינם מאמינים לסיפורו שהוא מסתתר מרוצח. עידו רואה את הרוצח, מודיע על כך בטלפון לדורי ונמלט לבית המסתור שלו כשהרוצח אחריו. עידו משתמש באקדח שסבתו נתנה לו, יורה ברוצח ופוצע אותו ברגלו, ונמלט מהבית. הרוצח רודף אחרי עידו, ובשלב מסוים נופל. אלברט, שהגיע למקום יחד עם דורי, יורה ברוצח והורג אותו. ליזי, בסיועם של חמודי ג'ובראן והסודנים, מתחילה בגביית חובות לפי הפנקס של אביה. היא משתלטת על מועדון הימורים שהיה שייך לאביה, ולוקחת שלוש זונות שיובאו מרוסיה, ובזעמה פוצעת את מי שהחזיק בהן. דורי נפגשת עם נאצר ג'ובראן, אביו של חמודי, ובמשא ומתן מסכימה אתו להתחלק שווה בשווה בזכויות במיזם הבנייה של אמויאל. אלכס, שעובד אצל גיא, מקבל ממנו משימה לדקור אדם שחייב לו. הוא ניגש לבצע את המשימה, אך לאחר לבטים נמנע מלעשותה. הוא חוזר לביתו ורואה את גיא אונס את ספיר, ודוקר את גיא בגבו.
6 6 פרק 6 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 22 בנובמבר 2018


7 7 פרק 7 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 29 בנובמבר 2018


8 8 פרק 8 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 6 בדצמבר 2018


9 9 פרק 9 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 13 בדצמבר 2018


10 10 פרק 10 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 20 בדצמבר 2018


11 11 פרק 11 אמיר מן גל זייד, רותי זייד, דני רוזנברג, דרור נובלמן, לימור נחמיאס 27 בדצמבר 2018


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]