מסיבת רווקים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
חתן לעתיד מובל על ידי חבריו אל מסיבת הרווקים שלו

מסיבת רווקיםאנגלית: Bachelor party) היא מסיבה שנערכת לכבוד רווק זמן קצר לפני טקס הנישואים, בה חוגגים החתן המיועד וחבריו את היום האחרון של חיי הרווקות שלו. תכלית מסיבות הרווקים היא לאפשר לחתן לעתיד לחוש בפעם האחרונה את רווקותו, ולחגוג יחד עם חבריו (גברים בלבד) בבילוי אשר ייתכן ובת זוגו לא תאשר לאחר הנישואים.

מסיבת הרווקים עשויה להיות כרוכה בפעילויות אשר חורגות מן הפעילויות במסיבות שגרתיות, כגון הזמנת חשפנית או הליכה למועדון חשפנות. בתרבויות מסוימות קיימים אף טקסי השפלה שונים לחתן המיועד, אשר במהותם נועדים לסמל את טקס המעבר של החתן המיועד מחיי הרווקות (בה סגנון חייו היה של נער מתבגר) לחיי נישואים בהם החתן יהיה "אחראי יותר".

ארגון מסיבת הרווקים מוטל לרוב על אחיו, שושבינו או חברו הטוב של החתן. לפי המסורת, הפעילויות המתוכננות למסיבת הרווקים נשמרות בסוד מפני החתן[דרוש מקור].

מסיבות רווקים מהוות נושא מרכזי בסרטים הוליוודיים רבים, במיוחד קומדיות.

כיום נפוצות גם מסיבות רווקות אשר חברותיה של הכלה לעתיד מארגנות עבורה.

בעולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארצות הברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בארצות הברית, לאס וגאס, סאות ביץ' (מיאמי), שיקגו או ניו אורלינס הם יעדים פופולריים למסיבות הרווקים[דרוש מקור]; הם גם מקומות פופולריים לחתונות.

מסיבות הרווקים בארצות הברית כרוכים לעתים קרובות בצריכה מרובה של אלכוהול, שכירת שירותי חשפנית או לעתים אף נערת ליווי, ובאופן כללי - התנהגות בפראות באופן אשר ייתכן והכלה לא תשמח לגלות (במיוחד משום שנשים לא אמורות להיות בין המוזמנים). כיום מסיבות הרווקים בארצות הברית מסמלות בעיקר את הפעם האחרונה בה החתן יהיה באמת "חופשי" ולא נתון להשפעתה של אשתו[דרוש מקור].

צרפת[עריכת קוד מקור | עריכה]

בצרפת נקראות מסיבות הרווקים "enterrement de garçon de Vie" - משפט שפירושו המילולי הוא "טקס קבורה לחיי הרווקות". בדומה למדינות אחרות המסיבות הללו כרוכות לעתים קרובות בצריכה מרובה של אלכוהול, השפלות שונות למיניהן ולעתים גם חשפנית.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]