מסיבת רווקים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מסיבת רווקים בבואנוס איירס
חתן לעתיד מובל על ידי חבריו אל מסיבת הרווקים שלו

מסיבת רווקים היא מסיבה או אירוע אחר שנערך לכבוד רווק זמן קצר לפני טקס הנישואים שלו. באירוע חוגגים החתן המיועד וחבריו את סיום תקופת הרווקות שלו באופן כללי, או את היום האחרון של היותו רווק באופן ספציפי. תכלית מסיבות הרווקים היא להוות אירוע המוקדש לחתן באופן ישיר, לעומת אירועים אחרים בתהליך החתונה, אשר ממוקדים בשני בני הזוג. לעיתים מצטרפת למטרה זו גם ניצול ההזדמנות האחרונה שבה החתן עדיין נמצא במעמד של רווק, ולחגוג יחד עם חבריו בבילוי אשר ייתכן ובת זוגו לא תאשר לאחר הנישואים.

מסיבת הרווקים עשויה להיות כרוכה בפעילויות אשר חורגות מן הפעילויות במסיבות שגרתיות של בני נוער, כגון הזמנת חשפנית או הליכה למועדון חשפנות. בתרבויות מסוימות קיימים אף טקסי השפלה שונים לחתן המיועד, אשר במהותם נועדים לסמל את טקס המעבר של החתן המיועד מחיי הרווקות (בה סגנון חייו היה של נער מתבגר, על אף שטרם חתונתו חי בזוגיות עם אשתו לעתיד) לחיי נישואים בהם החתן יהיה "אחראי יותר".

ארגון מסיבת הרווקים מוטל לרוב על קרוביו של החתן, בין אם אחיו, שושבינו או חברו הטוב. לפי המסורת, הפעילויות המתוכננות למסיבת הרווקים נשמרות בסוד מפני החתן[דרוש מקור].

מסיבות רווקים מהוות נושא מרכזי בסרטים הוליוודיים רבים, במיוחד קומדיות.

כיום נפוצות גם מסיבות רווקות אשר חברותיה של הכלה לעתיד מארגנות עבורה.

בעולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארצות הברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בארצות הברית, לאס וגאס, סאות ביץ' (מיאמי), שיקגו או ניו אורלינס הם יעדים פופולריים למסיבות הרווקים[דרוש מקור]; הם גם מקומות פופולריים לחתונות.

מסיבות הרווקים בארצות הברית כרוכות לעיתים קרובות בצריכה מרובה של אלכוהול, סמים, ובאופן כללי - התנהגות פראית ומבזה, מתוך תפיסה שהגבר המתחתן, שעד כה חי בזוגיות, יכול לבלות לילה כרווק.

צרפת[עריכת קוד מקור | עריכה]

בצרפת נקראות מסיבות הרווקים "Enterrement de vie de garçon" - משפט שפירושו המילולי הוא "טקס קבורה לחיי הרווקות". בדומה למדינות אחרות המסיבות הללו כרוכות לעיתים קרובות בצריכה מרובה של אלכוהול, השפלות שונות למיניהן ולעיתים גם חשפנית.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]