לדלג לתוכן

מעבדה לכוחות על

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
מעבדה לכוחות על
Lab Rats
לוגו הסדרה (עם תוספת העונה הרביעית)
לוגו הסדרה (עם תוספת העונה הרביעית)
סוגה קומדיית מצבים
מדע בדיוני
יוצרים כריס פטרסון
בריאן מור
בימוי שון מקנמרה עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים בילי אונגר
ספנסר בולדמן
קלי ברגלנד
טיירל ג'קסון ויליאמס
האל ספרקס
פסקול Lab Rats Theme, המבוצע על ידי דיג'יי לונאר וביה
ארץ מקור ארצות הבריתארצות הבריתארצות הברית
שפות אנגלית
מספר עונות 4
מספר פרקים 90
תוכנית המשך מעבדה לכוחות על: יחידת עילית
הפקה
מפיקים בפועל כריס פטרסון
בריאן מור
מארק ברזיל
חברת הפקה It's a Laugh Productions
הפצה נטפליקס, דיסני+ עריכת הנתון בוויקינתונים
מוזיקה ברט סלן עריכת הנתון בוויקינתונים
אורך פרק 21-24 דקות
שידור
רשת שידור דיסני XD
רשת שידור בישראל ערוץ דיסני ישראל
פורמט (תמונה) HDTV
SDTV
16:9
תקופת שידור מקורית 27 בפברואר 20123 בפברואר 2016
תקופת שידור בישראל 201212 בנובמבר 2016
קישורים חיצוניים
אתר רשמי
דף התוכנית ב-IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

מעבדה לכוחות עלאנגלית: Lab Rats, בתרגום חופשי: עכברי מעבדה) הידועה גם בעונה הרביעית כמעבדה לכוחות על: אי ביוניאנגלית: Lab Rats: Bionic Island ), היא קומדיית מצבים מדע בדיוני של ערוץ דיסני XD, המשודרת החל מה-27 בפברואר 2012, ובישראל החל מ-2012

הסדרה נוצרה על ידי כריס פטרסון ובריאן מור. ב-15 בינואר 2011, בילי אנגר המשחק את צ'ייס קבע כי במקור הסדרה נקראה פרשמן מיליארדראנגלית: Billion Dollar Freshman).

ב-3 בספטמבר 2015, אושר שאחרי סיום הסדרה תהיה סדרת ספין אוף אשר תכלול דמויות גם ממעבדה לכוחות על וגם מהסדרה מייטי מד, "מעבדה לכוחות על: יחידת עילית". רק בילי אנגר וקלי ברגלנד ישתתפו בסדרה[1]. הסדרה עלתה ב-2 במרץ 2016 בדיסני XD.

הסדרה הסתיימה בארצות הברית ב-3 בפברואר 2016 ובישראל ב-12 בנובמבר 2016, לאחר 4 עונות ו-90 פרקים.

אמו של ליאו, נער ממוצע מתחתנת עם דונלד דבנפורט, ממציא מיליארדר אשר מביא למשפחה את שלושת ילדיו הביוניים: אדם, ברי וצ'ייס. על חבורת הגיבורים להסתיר את סודם ולחיות חיים נורמליים.

  • צ'ייס דבנפורט (בילי אונגר) - צ'ייס הוא ביוני ובין כוחותיו של צ'ייס כלולים טלקינזיס, חוכמת על, חושים מוגברים, "מוט" אנרגיה וכו'. צ'ייס מתואר כשחצן "הורס שמחות" ואוהב להגדיר את עצמו כ"איש הכי חכם בעולם". צ'ייס הוא מנהיג הצוות ומנטור באי הביוני.
  • אדם דבנפורט (ספנסר בולדמן) - אדם הוא ביוני ובין כוחותיו של אדם כלולים עוצמת על, עיני חום (לייזר), גל אנרגיה, נשימה מתחת למים וכו'. אדם הוא לא חכם במיוחד, לא בוגר ואוהב במיוחד להציק לצ'ייס. אדם הוא מנטור באי הביוני וחבר בצוות.
  • ברי דבנפורט (קלי ברגלנד) היא ביונית וכוחותיה הם מהירות על, בלתי נראות ויכולת לחקות כל צליל שהא שומעת. ברי היא חברה בצוות ומנטורית באי הביוני. היא מעדיפה לחיות חיים נורמליים במקום להיות גיבורה ביונית ואף התמרדה באביה מספר פעמים בנושא כגון: התנגדות ללכת למשימות, הוצאת הצ'יפ וכדומה.
  • ליאו דולי (טיירל ג'קסון ויליאמס) - עבר לגור עם דונלד בפרק הראשון יחד עם אימו בעקבות נישואיהם של אימו ודונלד. הוא גילה את שלושת האחים (אדם, ברי וצ'ייס) בטעות בפרק הראשון והתחבר אליהם. במהלך העונות הראשונות השתתף במשימות מועטות אך קיבל תפקיד כ"מנהל המשימה". בעונה השלישית ידו נהרסה בעקבות מתקפה של קריין (הנבל הראשי בעונה השלישית) ודאגלס (אח של דונלד שהיה פעם רשע) הפך את ידו לביונית בעלת כוח ליצור כדורי אנרגיה ו"לשאוב" אנרגיה; מאז שקיבל את היד החל ללכת למשימות יחד עם הצוות. כשהלך לאי הביוני עם החיילים הביוניים של קריין (שיצאו משליטתו מאחר שהועף לחלל) והצוות, היה תלמיד בניגוד לשאר הצוות אחר נהפך למנטור בעונה הרביעית.
  • דונלד דבנפורט (האל ספרקס) אביהם של אדם ברי וצ'ייס ואביו החורג של ליאו. "אימץ" את אדם, ברי וצ'ייס מדאגלס - אחיו הרשע שרצה להשתמש בהם למטרות רעות ולהרוויח כסף (אך נהפך לטוב בעונה השלישית). הוא גידל אותם כילדיו במעבדה שלו ובנה להם קפסולות בהן הם אוכלים, ישנים ומסדרים את הצ'יפים הביוניים שלהם. דונלד מתואר בעל אכן מפותח. בעקבות העובדה שהוא מנהל את "תעשיות דבנפורט" הוא עשיר וגר באחוזה משלו.
עונה מספר פרקים תקופת שידור מקורית
שידור ראשון שידור אחרון
1 20 ארצות הבריתארצות הברית 27 בפברואר 2012
ישראלישראל 2012
ארצות הבריתארצות הברית 5 בנובמבר 2012
2 25 ארצות הבריתארצות הברית 25 בפברואר 2013 ארצות הבריתארצות הברית 13 בינואר 2014
3 23 ארצות הבריתארצות הברית 17 בפברואר 2014[2]
ישראלישראל 27 בדצמבר 2015
ארצות הבריתארצות הברית 5 בפברואר 2015
ישראלישראל 4 ביוני 2016
4 22 ארצות הבריתארצות הברית 18 במרץ 2015
ישראלישראל 18 ביוני 2016
ארצות הבריתארצות הברית 3 בפברואר 2016
ישראלישראל 12 בנובמבר 2016

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]