לדלג לתוכן

מעריב השבוע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף מעריב סופהשבוע)
מעריב השבוע
סמל העיתון
סמל העיתון
סמל העיתון
תדירות עיתון יומי
סוגה חדשות
פורמט טבלואיד
מו"ל אלי עזור
בעלים אלי עזור
עורך ראשי דורון כהן וגולן בר יוסף
תאריכי הופעה 1948מעריב) – הווה
שפה עברית
מערכת האחים מסלוויטה 15, תל אביב
תפוצה 110,000 (ימי חול)
כ-150,000 (בסופ"ש)[1]
מדינה ישראל
www.maariv.co.il
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית
הסמליל הראשון של העיתון, בתקופה בה היה שבועון סוף שבוע בלבד
הסמליל הקודם של העיתון
צילום מסך של שם המתחם "maariv.co.il", בשלב ביניים

מעריב השבוע הוא עיתון אקטואליה ישראלי יומי. בראשיתו הוקם כשבועון סוף שבוע בלבד בשם "סופהשבוע". במאי 2014, לאחר איחוד העיתון עם "מעריב" הוא הפך לעיתון יומי ומותג מחדש בשם "מעריב השבוע", לו גם מהדורה חינמית מקוצרת בשם מעריב הבוקר, ומהדורת סוף שבוע בשם "מעריב סופהשבוע". עורכי העיתון הם דורון כהן וגולן בר יוסף.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העיתון הוקם על ידי הג'רוזלם פוסט שבשליטת אלי עזור, בתחילה הוא יצא במהדורת סוף שבוע בלבד. המהדורה הראשונה של העיתון פורסמה ב-14 בדצמבר 2012 תחת השם "סופהשבוע".

בדצמבר 2012 תשדיר פרסומת של העיתון, נפסל לשידור ב"קול ישראל", בגלל הזיקה שבין שם העיתון למוסף עיתון מעריב "סוף השבוע"[2].

ב-6 באפריל 2014 אישר בית המשפט המחוזי בירושלים את מכירת עיתון "מעריב" לקבוצת "ג'רוזלם פוסט" שבבעלות אלי עזור תמורת 4 מיליון ש"ח. העסקה קיבלה גם את האישור של הממונה על ההגבלים העסקיים[3]. העיתון מותג מחדש תחת השם "מעריב השבוע" ומהדורת סוף השבוע נקראה "מעריב סופהשבוע" (שזה למעשה איחוד של "מעריב" והשבועון "סופהשבוע"). כ-50 מעובדי "מעריב" נקלטו בחברה במתכונת החדשה של העיתון. כתוצאה מהאיחוד, שבו לכתוב בעיתון עיתונאים שפרשו ממעריב בתקופת שלמה בן-צבי, ובהם בן כספית, רון מיברג, יהודה שרוני, נועם אמיר, נתן זהבי, ליאור דיין, מאיר שניצר, גיל מלמד וליאורה גולדנברג-שטרן. ב-2 במאי יצא לאור הגיליון הראשון של "מעריב סופהשבוע" וב-12 במאי יצא לאור הגיליון הראשון של "מעריב השבוע"[4].

לחיזוק החלק המגזיני של העיתון גויס מחדש אליק מרגלית, לשעבר עורך המוסף הפוליטי של העיתון "מוספשבת". למערכת החדשות הצטרף עורך החדשות אריה אפלטוני, ולכתב המשפט והפלילים של העיתון מונה אבירם זינו. התחקירן קלמן ליבסקינד שפוטר מ"מעריב" גויס מחדש[5]. כותבים נוספים בעיתון הם יוסי מלמן, גדעון קוץ (פריז), שלמה שמיר (ניו יורק), דרור רפאל, אבי בניהו, ניר קיפניס, טליה לוין, רונן שובל, הילה קורח, מנחם גשייד ורון קופמן.

ביוני 2014 הורה השופט דויד מינץ בבית המשפט המחוזי בירושלים להעביר את שם המתחם www.maariv.co.il לבעלותו של העיתון "מעריב השבוע", לאחר שהעיתון "ישראל היום" דרש להעביר את שם המתחם לקישור לאתר nrg שנקנה על ידיו[6].

מבנה העיתון[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהדורת "מעריב השבוע"[עריכת קוד מקור | עריכה]

המהדורה היומית, שיוצאת גם במהדורה דיגיטלית באתר האינטרנט של העיתון[7], יוצאת לאור מדי יום חול, כוללת כ-32 עמודים: עמודי הכותרת, עמודי חדשות, מוסף כלכלי מובנה של העיתון גלובס ומוסף יומי בן 32 עמודים בשם "המגזין", שהיה גם בשנים קודמות המוסף היומי של "מעריב" ואשר כולל כתבות בנושאי אקטואליה, תרבות, תיירות, רכב וסגנון חיים.

מהדורת "מעריב סופהשבוע"[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהדורת סוף השבוע, יוצאת לאור מדי יום שישי, כוללת חמישה חלקים:

  • מעריב סופהשבוע - מגזין חדשות ואקטואליה, בעריכת גולן בר יוסף, עורך החינמון "ישראל פוסט" והמקומון של באר שבע "שבע". העמודים הראשונים כוללים חדשות וידיעות אקטואליות, ולאחריהם פרשנויות וניתוחים על אירועי השבוע (חלק זה הופיע בעבר במעריב בתור מגזין "מוספהשבת").
  • מעריב המוסף - מוסף הכולל כתבות מגזיניות ומדורים שונים, בעריכת דורון כהן, לשעבר עורך "סופשבוע" של "מעריב". בעבר מוסף זה נקרא "סופשבוע" והשם משומר בשם העיתון - מעריב סופהשבוע.
  • מעריב המדריך - מוסף התרבות של העיתון.
  • מעריב עסקים - מוסף כלכלי מורחב.
  • המשבצת - חוברת תשבצים, תשחצים, סודוקו וחידות שמחבר ליאור ליאני.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]