מפלגת החוקה (ארצות הברית)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Crystal Clear app help index.svg
ערך ללא מקורות
בערך זה אין מקורות ביבליוגרפיים כלל, לא ברור על מה מסתמך הכתוב וייתכן שמדובר במחקר מקורי.

אנא עזרו לשפר את אמינות הערך באמצעות הבאת מקורות לדברים ושילובם בגוף הערך בצורת קישורים חיצוניים והערות שוליים.
אם אתם סבורים כי ניתן להסיר את התבנית, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

לוגו המפלגה

מפלגת החוקה (באנגלית:Constitution Party) היא מפלגה פוליטית בארצות הברית. נכון ל-2021 חברים בה 137,367 איש והיא נחשבת למפלגה החמישית בגודלה בארצות הברית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הווארד פיליפס, מייסד המפלגה

המפלגה נוסדה ב-1990 על ידי הווארד פיליפס, חבר לשעבר בשתי המפלגות הגדולות ונקראה עד 1999 בשם "מפלגת משלמי המיסים". פיליפס האשים את הנשיא בוש בהפרה הבטחותיו בזמן הבחירות שלא יוטלו מיסים חדשים. ב1992 חברי המפלגה ביקשו להעניק את מועמדותם לרוס פרו או לפט ביוקנן אך כשלו בכך. פיליפס נבחר במקומם כמועמד לנשיאות ויסיים במקום השביעי עם 43,400 קולות. פיליפס רץ עוד פעמיים מטעם המפלגה, ב1996 וב2000. בשנת 2000 יעזבו מספר חברים במפלגה על מנת להקים את מפלגת המורשת הנוצרית. במהלך השנים, התנתקו מהמפלגה הלאומית מספר שלוחות ארציות שנהפכו לעצמאיות.

אידאולוגיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המפלגה דוגלת בפלטפורמה שלפי דעתם משקפת את כוונתם המקורית של האבות המייסדים של חוקת ארצות הברית, עקרונות של הכרזת העצמאות של ארצות הברית ומוסר שלקחו מהתנ"ך. המפלגה נחשבת לפלאו-שמרנית.

מדיניות חוץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

מדיניות החוץ שלה בדלנית ודוגלת בפרישה מנאט"ו וארגונים בין לאומיים נוספים.

איכות הסביבה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המפלגה מתנגדת לסביבתנות וקראה לביטול משרד האנרגיה .

מדיניות כלכלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מפלגת החוקה תומכת בביטול הדרגתי של הביטוח הלאומי ובביטולם של התיקונים ה16 וה17 לחוקה. היא גם תומכת בהחלפת מס ההכנסה בתעריף מערך הכנסות.

מדיניות חברתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

המפלגה מתנגדת להפלות, נישואים חד מיניים והמתות חסד. היא גם מתנגדת לכל חסות ממשלתית, קידום או חסות להימורים. היא מתנגדת לסמים אך גם לחוקים פדרליים נגדם. מפלגת החוקה מתנגדת לפורנוגרפיה ורואה בה "מרכיב הרסני של החברה הגורם לעלויות רגשיות, פיזיות, רוחניות וכספיות משמעותיות ואמתיות ליחידים, משפחות וקהילות" ורואה בממשלה כנושאת תפקיד חיוני בשמירת רמת ההגינות הגבוהה ביותר בסטנדרטים הקהילתיים של אמריקה. היא תומכת באנגלית כשפה הרשמית לכל העסקים הממשלתיים, מתנגדת להצבעות דו-לשוניות, ומתעקשת שמי שרוצה לקחת חלק בתהליך הבחירות ובממשל של ארצות הברית יידרש לקרוא ולהבין אנגלית בסיסית כתנאי מוקדם לאזרחות, היא מתנגדת להגירה ללא פיקוח ממשלתי מתנגדת לסבסוד רווחה והטבות אחרות למהגרים חסרי תיעוד. היא דוחה את הנוהג של הענקת אזרחות אמריקאית לילדים שנולדו להורים מהגרים בלתי חוקיים כשהם במדינה זו, ודוחה על הסף כל הרחבת חנינה למהגרים חסרי תיעוד. מפלגת החוקה קוראת בנוסף לשימוש בצבא ארצות הברית כדי לאכוף את מדיניות ההגירה הנוקשה שלו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא מפלגת החוקה בוויקישיתוף