מפלגת קול העם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קול העם - התנועה לדמוקרטיה ישירה
סמליל קול העם
מדינה ישראלישראל  ישראל
תאריך ייסוד 2015
https://kolhaam.org.il

קול העם - התנועה לדמוקרטיה ישירה בישראל היא מפלגה ישראלית שהוקמה לקראת הבחירות לכנסת העשרים ואחת. המפלגה הכריזה כי היא מתנהלת בדמוקרטיה ישירה, במטרה להחזיר לאזרחי ישראל את הזכות לקבוע חוקים, במקום להסתפק בבחירת נציגיהם לכנסת.

מטרת המפלגה, על פי חזון המייסדים, היא לבנות דמוקרטיה חדשה, שתיתן לעם את הכוח לחוקק חוקים ולקבוע מדיניות, לקדם אזרחות פעילה ולקיחת אחריות ציבורית, חתירה לשוויון ושיח דמוקרטי מכיל ומאחד, עד לכתיבת חוקה אזרחית שתאושר במשאל עם. תנועת היסוד של קול העם הוקמה ב-2015.

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

מפלגת קול העם הוקמה במרץ 2015 על ידי קבוצת פעילים/ות חברתיים ובוגרי המחאה החברתית של 2011, איחוד של פעילים חברתיים ממפלגות העם, הישירה והפיראטים, במטרה לבנות דמוקרטיה חדשה שתיתן לעם את הכוח לחוקק חוקים ולקבוע מדיניות, באמצעות משאלי עם וכינון חוקה בישראל. התנועה לדמוקרטיה ישירה-קול העם, פעלה במשך שנתיים על בסיס התנדבותי מלא ולא התקבלו תרומות משום גוף שהוא, כדי לשמור על טוהר המידות בבניית התשתיות, לכן נרשמה בשם של מפלגת מדף "מפלגת העם-הציונות החדשה".

עקרונות קול העם[עריכת קוד מקור | עריכה]

התנהלות המפלגה בדמוקרטיה ישירה, כינון חוקה וחקיקה באמצעות משאלי עם. קול העם מקדמת דמוקרטיה בה ההחלטות העקרוניות יתקבלו על ידי האזרחים, במשאלי עם, במקום על ידי נציגים בממשל הנתון להשפעות של קבוצות לחץ, למגבלות של הסכמים פוליטיים, לאינטרסים ושיקולים אישיים, ומייצרים חוקים שאינם משקפים בסיס רחב של הסכמה.

קול העם מתנהלת בדמוקרטיה ישירה, דיונית והשתתפותית – חברי המפלגה יכולים להעלות הצעות, לקיים דיונים ולהצביע במערכת אלקטרונית כדי לקבוע את עמדות המפלגה בכל נושא. התנועה מקדמת מעגלי שיח והשתתפות בנושאים מדיניים שונים במטרה ללמוד ולהתדיין על הפתרונות לבעיות הקיימיות בניהול המדינה ולנסח יחד עם המתפקדים מצע לעידן חדש בו העם ידאג לעצמו וינהל את סדר היום הציבורי כפי שדמוקרטיה אמיתית יכולה להיות. קול העם פועלת לקדם חקיקה שתאפשר לאזרחי המדינה ליזום חוקים ולבטל חוקים שיזמה הממשלה, כאשר אינם תואמים את טובת הציבור, בהליך מתקדם של משאלי עם, במערכת הצבעה דיגיטלית מבוססת קונסול שפותחה על ידי אקטיביסטים בעיריית מדריד.

מצע[עריכת קוד מקור | עריכה]

נושאים במצע:

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]