מצעד האלבומים המקיפים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לוגו מגזין הבילבורד

מצעד האלבומים המקיפים או בשם המלא, מצעד האלבומים המקיפים של בילבורדאנגלית: Billboard Comprehensive Albums) הוקם בשנת 2003,[1] והיה מצעד אלבומים שבועי שהונפק על ידי מגזין בילבורד וכלל את האלבומים הנמכרים ביותר בארצות הברית בלבד, ללא קשר לגיל המוצר או שיטת המכירה שלו.

מצעד האלבומים המקיפים כלל כל אלבום, ישן או חדש, שנמכר בכל מקום בארצות הברית, שאודותיו היו נתוני מכירות זמינים ומהימן. באופן כללי, מצעד האלבומים המקיפים היה כמעט זהה למצעד הבילבורד 200, למעט כ-20 עד 30 אלבומי "קטלוג" שעדיין נמכרו "מספיק טוב" כדי להיות חלק מ-200 האלבומים הנמכרים ביותר בכל שבוע נתון.

אלבומים בני יותר מ-18 חודשים (מתאריך יציאתם) שירדו מתחת למיקום ה-100 במצעד הבילבורד 200 הוסרו מהמצעד הזה ודורגו במקום במצעד אלבומי קטלוג הפופ.

עד נובמבר 2007, אלבומים שנמכרו כ"בלעדיים" לחנויות קמעונאיות מסוימת (כגון וולמארט, סטארבקס ואייטונס) לא היו זכאים להיכנס למצעד הבילבורד 200 עקב מדיניות ארוכת שנים. עם זאת, מדיניות זו שונתה בעקבות ההצלחה בשבוע הראשון ליציאת האלבום Long Road Out of Eden מאת האיגלס, שנמכר באופן בלעדי בוולמארט ובאתר של האיגלס; שינוי הכלל נכנס לתוקף ב-17 בנובמבר 2007.[2]

מצעד האלבומים המקיפים של בילבורד לא פורסם במהדורה הפיזית של מגזין בילבורד. במקום זאת, ניתן היה לצפות בו באמצעות מנוי בתשלום לשירות המקוון של בילבורד, Billboard.biz.

המצעד שפורסם ב-11 ביולי 2009 היה הראשון בו אלבום קטלוגי כלשהו נמכר ביותר עותקים מהאלבום שדורג במקום הראשון במצעד הבילבורד 200. שלושה מאלבומיו של הזמר-יוצר האמריקאי מייקל ג'קסון (Number Ones,‏ The Essential Michael Jackson ו-Thriller) דורגו במקומות 1–3 בהתאמה במצעד אלבומי קטלוג הפופ ובמצעד האלבומים המקיפים בעקבות מותו שאירע באותה העת.[3][4]

לאחר ההצלחה המתמשכת של אלבומי קטלוג כאלה, הופסק מצעד האלבומים המקיפים בנובמבר 2009 ובמקום זאת, החלו לשלב את הנתונים במצעד הבילבורד 200. כמו כן, הוקם מצעד האלבומים העכשוויים שהיווה תחליף לזה שנסגר.[5]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Nielsen Business Media Inc, Billboard, Nielsen Business Media, Inc., 2003-11-22. (באנגלית)
  2. ^ Mitchell Peters, Mitchell Peters, Revised Chart Policy Lands Eagles At No. 1, Billboard, ‏2007-11-06 (בAmerican English)
  3. ^ Keith Caulfield, Keith Caulfield, Michael Jackson Breaks Billboard Charts Records, Billboard, ‏2009-06-30 (בAmerican English)
  4. ^ Michael Jackson's music tops charts - CNN.com, www.cnn.com
  5. ^ Michael Cusson, Top Current Album Sales, Billboard, ‏2013-01-02 (בAmerican English)