מרין אלסופ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מרין אלסופ (אנגלית: Marin Alsop; נולדה ב-16 באוקטובר 1956) היא מנצחת אמריקאית. אלסופ נולדה במנהטן להורים מוזיקאים מקצועיים. היא החלה ללמוד באוניברסיטת ייל אך עברה לבית הספר למוזיקה ג'וליארד, שם סיימה תואר ראשון ושני, שניהם בכינור. בשנת 1989 זכתה בפרס קוסביצקי לניצוח במרכז המוזיקה טנגלווד, שם למדה אצל ליאונרד ברנשטיין, סייג'י אוזאווה וגוסטב מאייר, בין השאר.

אלסופ מכהנת כמנהלת מוזיקלית של פסטיבל קאבריו למוזיקה בסנטה קרוז, קליפורניה מאז 1991. הפסטיבל מתמחה במוזיקה בת זמננו. היא התמנתה למנצחת ראשית של תזמורת בורנמאות' בסתיו 2002. בשנת 2003 נבחרה לאמנית השנה של מגאזין גרמופון ובאותה עונה זכתה בפרס המנצח של אגודת הפילהרמונית המלכותית.

ביולי 2005 נבחרה אלסופ להוביל את תזמורת בולטימור, כמחליפה למנהל המוזיקלי הנוכחי, יורי טמירקאנוב. אלסופ תתחיל את כהונתה בבולטימור בעונת 2007 - 2008. הבחירה באלסופ ראויה לציון, משום שהיא תהיה המנהלת המוזיקלית הראשונה של אחת מ-25 תזמורות הצמרת של אמריקה. ההחלטה למנות את אלסופ הייתה שנויה במחלוקת כאשר התברר, שרוב גדול מחברי התזמורת מתנגדים לאופן טיפולה של ההנלה במינוי.

משרותיה הקודמות של אלסופ כללו עשר עונות כמנהלת מוזיקלית של תזמורת קולורדו וכמה עונות כמנהלת התזמורת הסימפונית של יוג'ין שבאורגון.

אלסופ נודעת בתמיכתה ובפרשנויותיה למוזיקה אמריקאית.

תזמורות שאלסופ ניצחה עליהן[עריכת קוד מקור | עריכה]

(לפי סדר אלפביתי)


הקודם:
יעקב קרייצברג
מנצחים ראשיים, תזמורת בורנמאות'
2001 -
הבא:
לא נקבע עדיין