משחק תפקידים מיני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
משחק תפקידים מיני המתמקד בתרחיש של קשירה בו המשתתפים לובשים תלבושות מיוחדת מתקופה אחרת בהיסטוריה

משחק תפקידים מיניאנגלית: Sexual roleplay) הוא משחק תפקידים הכולל בו אלמנט ארוטי מהותי. במשחק תפקידים מיני עשויים לקחת חלק שניים או יותר אנשים שממלאים תפקידים מסוימים במטרה להגשים פנטזיה מינית[1] והדבר עשוי להיות סוג של משחק מקדים ולגרום לעוררות מינית. אנשים רבים מתייחסים למשחק תפקידים מיני כאמצעי להתגבר על עכבות מיניות. משחק תפקידים מיני עשוי לקחת חלק בעולם האמיתי, או בעולם וירטואלי - פורום אינטרנטי, חדר צ'אט, משחק וידאו, או באמצעות הדואר האלקטרוני - מה שמאפשר לעיתים להגשים תשוקות ארוטיות פיזיות שונות שלעיתים כמעט בלתי אפשרי להגשימן בחיי היומיום.

מידת הרצינות של המשתתפים במשחק התפקידים המיני תלוי במשתתפים עצמם, והתרחיש עשוי להיות פשוט ומאולתר או מפורט ומורכב כאשר המשתתפים לובשים תלבושות מיוחדות ופועלים על סמך תסריט שנכתב מבעוד מועד. משחק התפקידים המיני יכול לשלב כל סוג של פטיש מיני בו המשתתפים מעוניינים לקחת חלק. לדוגמה, לבישת פריטי לבוש שנתפסים כפרטי לבוש ארוטיים או שאחד מהמשתתפים או יותר יהיה/יהיו עירום/ים. משחק התפקידים עשוי לכלול אלמנטים של דומיננטיות וכניעה כולל שעבוד מיני.

בהתאם לתרחיש שנקבע עבור משחק התפקידים המיני, הוא עשוי במקרים מסוימים לקחת חלק בפני צופים אחרים, ולעיתים הצופים עשויים גם לקחת חלק פעיל במשחק התפקידים המיני. לדוגמה, משחק תפקידים מיני עשוי לערב אורחים או עשוי להתרחש מחוץ לבית של בני הזוג - למשל בבר, ברחוב, בפארק וכדומה. במסגרת משחק התפקידים המיני אחד/אחת מבני הזוג או שניהם עשויים לפלרטט עם אדם זר, או שבן/בת הזוג יפתה/תפתה את החבר של בן/בת הזוג, וכדומה.

הפופולריות של האינטרנט אפשרה גם קיום של מפגשים מיניים מקוונים, המכונים סייברקס, אשר עשויים לכלול משחק תפקידים מיני. בסקר אמריקני משנת 2015 כ-22% מהנשאלים הצהירו שלקחו במהלך חייהם חלק במשחק תפקידים מיני.[2]

BDSM[עריכת קוד מקור | עריכה]

אישה המחופשת לשוטרת אשר שולטת בגבר המחופש לשודד אשר לוקחים חלק במשחק תפקידים מיני.

רבים מהמשחקים המיניים הנפוצים ביותר מהווים חלק מהאספקט של דומיננטיות וכניעה בתחום ה-BDSM. משחקי התפקידים המיניים הללו יכולים לדוגמה לכלול אנשים שבוחרים לשחק אנשים בעמדות כוח, או לנסות ולהגשים פנטזיות מפורטות במיוחד. האדם שבוחר לשחק את הצד הדומיננטי מכונה לרוב "Top" ואילו האדם שבוחר לשחק את הצד הנשלט/כנוע מכונה לרוב "Bottom".

דוגמאות לתרחישים נפוצים במשחק תפקידים מיני[עריכת קוד מקור | עריכה]

תרחישים נפוצים במשחק תפקידים מיני כוללים בין היתר:

 • יחסים בין רופא-אחות-מטופל - פטיש נפוץ בו המשתתפים מגלמים רופא ו/או אחות ו/או מטופל.
 • יחסים בין נער/ת ליווי ולקוח/ה - אחד מהשותפים מגלם תפקיד של נער/ת ליווי אשר לוקח/ת תשלום עבור מפגש מיני עם לקוח/ה.
 • יחסים בין מנהל/ת לפקיד/ה - אחד מהשותפים מגלים מנהל של עסק בעוד שהשותף השני מגלם את תפקיד הפקיד/ה של המנהל.
 • יחסים בין שיפוצניק לעקרת בית - אחד מהשותפים מגלמים שיפוצניק שנכנס בתחילה לבית במטרה לבצע עבודות אינסטלציה/תחזוקה.
 • יחסים בין אדון/נית לעבד - העבד נדרש לקיים את כל הדרישות של האדון/נית, אחרת הוא/היא יענש/תענש..
 • יחסים בין צלם/ת לדוגמן/נית - במסגרת משחק תפקידים זה אחד מהמשתתפים מצלם את בן/בת זוגו/ה לפני האינטראקציה המינית.
 • יחסים בין חשפן/נית ללקוח/ה - אחד מהשותפים מבצע סטריפטיז עבור השותף השני.
 • יחסים בין מורה לתלמיד/ה - התלמיד/ה חייב/ת לקיים את כל הדרישות של המורה, אחרת הוא/היא יענש/תענש.
 • יחסים בין בובת מין לבעל הבובה - אחד מהשותפים מגלם בובת המין אשר חייבת להישאר דוממת ולהיות צייתנית לאורך כל האינטראקציה.

תרחישים נפוצים אחרים:

 • משחק גילים - אחד מהשותפים מתנהג ו/או מתייחס לשותף האחר כאילו הוא/היא צעירים ו/או זקנים באופן ניכר.
 • אחד השותפים עשוי להתייחס לשותף האחר כאל חיה לא אנושית, כגון כלב, פוני או חתול.
 • יחסים בין דמות סמכותית לאדם שהתנהג באופן לא רצוי - אחד השותפים מגלם תפקיד של דמות סמכותית אשר סוחטת ו/או משפיל את בן/בת הזוג במסגרת אינטראקציה מינית ביניהם.
 • הגבר עשוי לגלם אישה והאישה עשויה לגלם גבר במהלך האינטראקציה המינית (ראו לדוגמה פמיניזציה).
 • אחד מהשותפים עשוי/ה ללבוש מדים ו/או תלבושות אחידות שונות (לדוגמה ללבוש תלבושת של תלמיד/ת בית ספר, מעודדת, עוזרת בית, חייל/ת וכדומה), בעוד שהשותף השני מגלם דמות סמכותית (למשל, הורה, מורה, מאמן/ת, שוטר/ת, קצין/ה).
 • אחד מהשותפים עשוי לגלם תפקיד של דמות על טבעית - לדוגמה, ערפד או מכשפה, אשר מפתה את הקורבן שלו.

הסקסולוגית גלוריה בראם, וכמו גם הסקסולוג טרבור ז'אק, פירטו בספריהם מספר תרחישים מהסוג הזה.[3][4]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא משחק תפקידים מיני בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Cosmopolitan (13 באוקטובר 2020). Cosmo's Fantasy Sex Games: Steamy Role-Playing Challenges for Next-Level Bedroom Fun. Hearst Home & Hearst Home Kids. ISBN 978-1-950785-08-7. {{cite book}}: (עזרה)
 2. ^ https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0181198
 3. ^ Brame, Gloria (2001). Come Hither! A Commonsense Guide to Kinky Sex, Fusion Press, London, ISBN 978-0-684-85462-5, pp. 140-148.
 4. ^ Jacques, Trevor; Dr. Dale; Hamilton, Michael; and Sniffer (1993). On The Safe Edge: A Manual for BDSM Play, WholeSM Publishing, Toronto, ISBN 978-1-895857-06-1, ISBN 1-895857-05-8, ISBN 1-895857-06-6, ISBN 1-895857-07-4, pp. 38-42.