לדלג לתוכן

משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One
כרזת הסרט בעברית
כרזת הסרט בעברית
מבוסס על "משימה בלתי אפשרית" מאת ברוס גלר
בימוי כריסטופר מק'קווארי עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי טום קרוז
ג'יי ג'יי אברהמס
ג'ייק מיירס
דייוויד אליסון
כריסטופר מק'קווארי
תסריט כריסטופר מק'קווארי
עריכה אדי המילטון עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים טום קרוז
רבקה פרגוסון
וינג ריימס
סיימון פג
ונסה קירבי
אסיי מורלס
היילי אטוול
פום קלמנטיף
שיי וויגהאם
הנרי צ'רני
קרי אלווס
רוב דילני
גרג טרזן דייוויס
מוזיקה לורן באלף
צילום פרייזר טגארט עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה
חברה מפיצה סרטי פרמאונט
הקרנת בכורה 12 ביולי 2023
משך הקרנה 163 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט פעולה
סרט ריגול
סרט קודם "משימה בלתי אפשרית: התרסקות"
סרט הבא "משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות - חלק שני"
אתר רשמי
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשוןאנגלית: Mission: Impossible 7Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One) הוא סרט ריגול ופעולה אמריקאי שנכתב ובוים על ידי כריסטופר מק'קווארי ובכיכובו של טום קרוז, המגלם שוב את אית'ן האנט. זהו הפרק השביעי בסדרת הסרטים "משימה בלתי אפשרית" והסרט השלישי שביים מקווארי אחרי "אומת הנוכלים" ו"התרסקות". צוות השחקנים כולל את קרוז, הנרי צ'רני, סיימון פג, רבקה פרגוסון, וונסה קירבי, שכולם חוזרים לגלם את תפקידיהם מהסרטים הקודמים, יחד עם היילי אטוול, גרג טרזן דייוויס קרי אלווס, פום קלמנטיף, שיי ויגהאם ואסיי מורלס שמצטרפים לזיכיון.

הסרט תוכנן במקור לצאת לאקרנים בארצות הברית ב-19 בנובמבר 2021 על ידי "סרטי פרמאונט", אך יציאתו נדחתה בתחילה ל-27 במאי 2022 ולאחר מכן ל-12 ביולי 2023. הוא הוקרן במדרגות הספרדיות ברומא ב-19 ביוני 2023.[1] סרט המשך בשם "משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק שני", גם בבימויו של מקווארי, ייצא לאקרנים ב - 2025

עלילת הסרט איננה מהווה המשך לאירועי "משימה בלתי אפשרית 6" ודמותו של סלומון ליין לא מופיעה בו.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

במעמקי האוקיינוס באזור ים ברינג, צוללת רוסית בשם "סבסטופול" משייטת במים בעודה מאחסנת ומבצעת ניסויים על כונן גדול המכיל קוד רב-עוצמה שאמור להפכה לנשק בלתי נראה. לפתע מתפתחת תקרית שבה צוללת אמריקנית מגלה את סבסטופול והאחרונה נכנסת לעמדת מגננה. שתי הצוללות יורות זו על זו טילי טורפדו ואז מתגלה שהטילים והצוללת היריבה היו הטעייה שהכונן, לפי הנרמז, יצר בעצמו ועל דעת עצמו. כעת הטילים שסבסטופול שיגרה חוזרים אליה והיא שוקעת למצולות בעוד גופות אנשי צוותה יחד עם המפתח הכפול צפים לפני מי האוקיינוס הקפואים.

חצי שנה לאחר מכן, במפעל נטוש באמסטרדם, שליח מוסר הודעה מוצפנת לאית'ן האנט (טום קרוז). ההודעה מוסרת לו על קיומו של הקוד רב העוצמה אך שלעת עתה לאיש אין מידע על מהותו של הקוד כמו על מיקומו של הכונן המכיל אותו. מה שכן ידוע הוא קיומו של המפתח הכפול שנאסף מגופות אנשי צוות הסבסטופול ונגנב. בעוד זהות מחזיק חצי המפתח האחד לא ידועה, זהותה של המחזיקה השנייה מתבררת כאילזה (רבקה פרגוסון) אשר גנבה אותו באיסטנבול וכעת מתחבאה במדבר הערבי בגבול תימן, ועשרות שכירי חרב דולקים על עקבותיה. אית'ן חש למקום מחבואה ולאחר קרב קצר עם שכירי החרב, אית'ן ואילזה מחסלים את כל שכירי החרב ומביימים את מותה של אילזה.

במטה הסודי של קהילת המודיעין האמריקאית בראשות דנלינגר (קרי אלווס) מתכנסת ועידה בהשתתפות כל ראשי המטות בה נסקר איום הקוד שהצליח להשתחרר מהכונן וכעת הפך לעצמאי וקיבל את הכינוי "הישות". לבסוף כולם נושאים את עיניהם ליוג'ין קיטריג' (הנרי צ'רני) ראש הCIA שכעת ממונה על צוות ה-IMF. קיטריג' מודה ששלח את סוכנו הטוב ביותר לאתר את המפתח שיכול לעצור את הישות אך באמצע הדיון, עוזרו של קיטריג', ג'ספר בריגס (שיי וויגהאם) זורק רימון עשן שמעלף את כל הנוכחים מלבד קיטריג' ובריגס שחושף את עצמו כאית'ן. זה חושף בפניו שמצא את חצי המפתח ושואל מדוע הוא פרסם את הפרס הכספי על ראשה של אילזה, מה שהביא עליה את כל שכירי החרב. קיטריג' עונה שהוא מעוניין לשלוט ב"ישות" לפני ששאר מדינות העולם יעשו זאת. אית'ן דוחה בבוז את טענותיו ומודיע לו כי הוא מעוניין להרוס את "הישות".

לאחר מכן בנמל התעופה באבו דאבי מתכנס אית'ן עם חבריו - בנג'י (סיימון פג) ולות'ר (וינג ריימס). הם מתכננים כיצד למצוא את הנוסע האלמוני שנושא את החצי השני של המפתח ומעוניין לרכוש את החצי הראשון. השלושה מעוניינים לתת לו את מבוקשו ולעקוב אחריו לוונציה כדי לראות עם מי ייפגש וכך להשיג מידע על ייעודו של המפתח. כל אותה העת צוות סוכנים של ה-CIA בראשות בריגס וסגנו דגאס (גרג טרזן דייוויס) רודפים אחרי אית'ן על מנת לעצרו. במהלך מעקבו של אית'ן אחר נושא חצי המפתח הוא מגלה שהוא כויס על ידי אישה אלמונית (היילי אטוול) בשם גרייס. אית'ן תופס אותה וכופה עליה להיצמד אליו ולהחזיר את המפתח לבעליו. אך כאשר הזוג חוזר לאיש הוא מתגלה מת ואית'ן קולט בזווית עיניו דמות (אסיי מורלס) שהכיר לפני 30 שנה טרם הצטרפותו ל-IMF בתקופה בה היה מעורב בפלילים. אותו איש השאיר פצצת דמה לבנג'י והצליח לבלבל את מערכת המעקב של לותר. לאחר שאית'ן איבד את גרייס שעלתה לטיסה לרומא עם חצי המפתח הראשון והחצי השני שמתברר כמזויף, הוא מצליח לברוח בעור שיניו מבריגס ולהגיע גם הוא לרומא.

עם הגעתה לעיר, גרייס נעצרת על ידי הרשויות כשברשותה דרכונים מזויפים רבים, ומובלת אל "עורך הדין" שלה, אית'ן. היא מגלה לו שנשלחה לאסוף את המפתח על ידי רוכש אלמוני שדרש ממנה להגיע עם הסחורה לארמון בוונציה למחרת. למקום מגיע גם האיש המסתורי מאבו דאבי שעוקב גם הוא אחרי גרייס. השניים יוצאים מתחנת המשטרה וכעת מנסים לברוח גם מהמשטרה האיטלקית, גם מבריגס וצוותו, וגם ממתנקשת שעובדת אצל האיש המסתורי בשם פריס (פום קלמנטיף). הם מצליחים לברוח מכולם רק כדי שגרייס שוב תנטוש את אית'ן בברחה לוונציה. אית'ן נמצא על ידי בנג'י, לותר ואילזה, והארבעה יוצאים גם הם לוונציה.

בארמון הדוג'ה גרייס נתקלת באיש המסתורי שמתברר ששמו גבריאל. גם אית'ן מגיע למקום ומגלה שהרוכשת היא אלנה מיטסופוליס (ונסה קירבי) המלווית באחיה זולה (פרדריק שמידט). בפגישה מתברר שגבריאל פועל בעבור הישות שארגנה בעצמה את המסיבה בארמון ושהוא יודע שהמפתח יגיע אליו למחרת על גופתה של אחת משתי הנשים שחשובות לאית'ן - גרייס או אילזה. אלנה מחליטה להיענות לדרישתו מחשש לחייה וממשיכה לדרכה כדי לקיים את העסקה באוריינט אקספרס באינסברוק בה היא תיתן את חצי המפתח האמיתי שלה. אית'ן נאבק במאבטחים ורץ אחרי גרייס. במהלך המרדף הישות משבשת את רשת הקשר שלו ומובילה אותו למארב בו פריס ומתנקש נוסף מעכבים אותו בזמן שגבריאל תופס את גרייס ומביס אותה בקרב כמעט ללא קושי. אית'ן גובר על פריס ועל המתנקש הנוסף ובוחר שלא להרוג אותם ורץ לגשר בו גבריאל נלחם בגרייס. בזמן שגבריאל בא להרוג את גרייס, אילזה מופיעה עם חרב שגנבה מפריס במסיבה וגבריאל בוחר להילחם באילזה ולא להרוג את גרייס תוך כדי שהוא אומר לאילזה: "קיוויתי שזאת תהיה את". לאחר שגבריאל לוקח מגרייס את הסכין שהשתמשה בו בקרב השניים נלחמים בקרב קשה שלבסוף גבריאל מעיף את החרב של אילזה ופוצע אותה אנוש. אית'ן לא מגיע בזמן לגשר כדי להציל את אילזה, מגלה את גופתה ונשבר ממותה. גרייס מרגישה אשמה במוות של אילזה ומחליטה להצטרף לצוות של אית'ן.

לאחר ההצטרפות של גרייס לצוות לות'ר נאלץ להפסיק את חלקו במשימה מסיבות אישיות ולפני שהמשימה יוצאת לדרך לות'ר מבקש מאית'ן למרות הרצון לנקום את מותה של אילזה בגבריאל דרך הריגה שלו שיחוס עליו על מנת לחלץ ממנו את כל המידע שיש בידיו על הישות. לאחר מכן אית'ן, בנג'י וגרייס יוצאים לאוסטריה כדי לעלות על הרכבת בה הם מתכננים למצוא את החצי השני של המפתח וללכוד את גבריאל חי. על הרכבת גבריאל נפגש עם דנלינגר וזה חושף בפניו שהמפתח מוביל לכונן בו מאוכסן הקוד המקורי של הישות ורק הוא יודע על כך. גבריאל מחסל אותו ומנסה לחסל גם את פריס מחשש שאחד מהם יחשוף את הסוד בפני אית'ן. בינתיים גרייס המחופשת לאלנה נפגשת עם הרוכש שמתגלה כקיטריג'. היא מוסרת לו את שני המפתחות תמורת תשלום של 100 מיליון דולר. אך ברגע האחרון היא מתחרטת, מכייסת אותו ובורחת עד לנקודה בה זולה לוכד אותה. אית'ן פורץ בצניחה לרכבת באותו רגע ומציל אותה. אלא שבנקודה זאת גבריאל מופיע, אוסף את המפתח ועולה לגג הרכבת בה מתפתח קרב ארוך בינו לבין אית'ן. אית'ן כמעט הורג את גבריאל אך ברגע האחרון בריגס ודגאס עוצרים אותו. גבריאל בורח מהרכבת ומפוצץ את הגשר במעלה המסילה רק כדי לגלות שבמהלך הקרב אית'ן כייס את המפתח הכפול ממנו.

למרות שגבריאל חיבל בבלמים, אית'ן וגרייס מצליחים לעצור את הרכבת רגע לפני ההתרסקות וגם ניצלים בעצמם בעזרת פריס הגוססת שחושפת בפני אית'ן את קיומו של הכונן על הצוללת סבסטופול. אית'ן בורח מהרכבת לעבר הרכב שבו בנג'י ממתין לו, וגרייס מצטרפת רשמית ל-IMF.

בסוף הסרט שומעים את קולו של קיטריג' והוא אומר שלמרות שאית'ן מוגדר כסוכן עוין בגלל פעולותיו הוא יודע שהוא האדם היחיד בעולם שיוכל להביס את גבריאל ואת הישות ושכל העולם עומד מאחוריו.

שחקנים ודמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טום קרוז בתפקיד אית'ן האנט, הגיבור הראשי. סוכן כוח משימה בלתי אפשרית (IMF) ומנהיג הצוות.
 • וינג ריימס בתפקיד לות'ר סטיקל, סוכן טכני בכוח משימה בלתי אפשרית וחברו הטוב ביותר של אית'ן
 • סיימון פג בתפקיד בנג'י דאן, סוכן שדה טכני של ה-IMF וחבר בצוות של האנט.
 • רבקה פרגוסון בתפקיד אילזה פאוסט, סוכנת לשעבר ב-MI6, שהצטרפה לצוות של האנט במהלך "אומת הנוכלים" ובסרט "התרסקות".
 • ונסה קירבי בתפקיד אלנה מיצופוליס, סוחרת נשק בשוק שחור המכונה גם האלמנה הלבנה וכן בתה של מקס מהסרט הראשון.
 • הנרי צ'רני בתפקיד יוג'ין קיטרידג', מנהל ה-IMF לשעבר שחוזר לגלם את תפקידו מהסרט הראשון בסדרה "משימה בלתי אפשרית".
 • שיי ויגהאם בתפקיד ג'ספר בריגס, סוכן שמנסה לתפוס את אית'ן בהוראת הCIA.[2]
 • אסיי מורלס בתפקיד גבריאל, הנבל הראשי של הסרט. טרוריסט המציג את עצמו כסוכן של "הישות". לו ולאית'ן יש עבר משותף מהימים בהם אית'ן טרם הצטרך לIMF.
 • היילי אטוול בתפקיד גרייס,[3] אישה מסתורית הקשורה למשימתו של איתן. מק'קווארי תיאר את גרייס כ"כוח טבע הרסני" בזמן שאטוול הסבירה ש"נאמנותיה של גרייס מאוד שאפתניות".[4]
 • גרג טרזן דייוויס בתפקיד דגאס, סוכן CIA ושותפו של ג'ספר בריגס במרדף אחרי אית'ן.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קרוז הכריז ב-14 בינואר 2019 כי הסרטים השביעי והשמיני בסדרה יצולמו בזה אחר זה כאשר כריסטופר מק'קווארי יכתוב ויביים את שני הסרטים שיציאתם לאקרנים מתוכננת ל-23 ביולי 2021 ו-5 באוגוסט 2022, בהתאמה.[5][6] בפברואר 2019 אישרה פרגוסון את חזרתה לסרט השביעי.[7][8] בספטמבר 2019 הודיע מק'קווארי בחשבון האינסטגרם שלו שהיילי אטוול הצטרפה לצוות שחקני הסרט השביעי.[9] בספטמבר 2019 הצטרפה פום קלמנטיף ותגלם דמות שתופיע הן בסרט השביעי והן בסרט השמיני בסדרה.[10] בדצמבר 2019, סיימון פג אישר את חזרתו לסרט, כששיי ויגהאם לוהק לשני הסרטים הבאים.[11][12] ניקולס הולט לוהק בינואר 2020, יחד עם הנרי צ'רני, מה שציין את חזרת דמותו יוג'ין קיטרידג', לראשונה מאז הסרט משנת 1996.[13][14] ונסה קירבי גם הודיעה שהיא חוזרת לשני הסרטים הבאים.[15] לקראת סוף מאי 2020, הוכרז רשמית כי הולט לא ישתתף בסרט כנבל הראשי בשל התנגשויות בלוח הזמנים שלו, וכתוצאה מכך, הוא הוחלף באסיי מוראלס שלוהק להיות הנבל הראשי של הסרט השביעי והשמיני.[16]

הצילומים התחילו ב-20 בפברואר 2020 בוונציה ונמשכו 3 שבועות לפני שהם עברו לרומא באמצע מרץ למשך 40 יום,[17] ברם עקב התפרצות וירוס הקורונה באיטליה, הופסקו הצילומים במדינה והשחקנים אולצו להישאר בבידוד בבית מלון לפני שהוטסו חזרה למדינותיהם וההפקה נעצרה.[18][19][20][21]

בתחילת מרץ 2020 הצילומים התחדשו ונערכו באולפני האחים וורנר, ליבסדן בהרטפורדשייר ובסארי, אנגליה.[22][23]

באוגוסט 2020 פרצה שרפה גדולה על אסדת פעלולים לאופנועים באוקספורדשייר. לקח שישה שבועות להכין את האתר ולהתכונן והייתה הסצנה "בין היקרות ביותר שצולמו אי פעם בבריטניה". איש לא נפגע בתקרית. בספטמבר 2020 הצילומים נערכו במרה ורומסדל, נורווגיה ובאוקטובר השחקנים חזרו לאיטליה לצילומי סצנות פעולה ברומא.[24] באוקטובר ההפקה חזרה לוונציה להמשך הפקה. בדצמבר 2020 ההפקה הופסקה בעקבות שערורייה ובה כמה אנשי צוות הפרו את הנחיות הריחוק החברתי, בפברואר 2021 חודשו הצילומים באבו דאבי,[25] בה ייערכו גם צילומי סרט ההמשך.

הפצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט צפוי היה לצאת לאקרנים ב-23 ביולי 2021,[26] אך בשל מגפת הקורונה שאילצה את דחיית המשך הצילומים הפצתו נדחתה ל-19 בנובמבר 2021. בהמשך נדחתה הקרנת הבכורה ל-27 במאי 2022 ולאחר מכן ל-12 ביולי 2023.[1]

ב-17 במאי 2023 יצא לאור הקדימון הרשמי של הסרט.[27] ב-19 ביוני 2023 הוא הוקרן בבכורה עולמית במדרגות הספרדיות ברומא.[1]

פרסים ומועמדויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרס קטגוריה מועמד(ים) תוצאה מקור
פרסי אגודת מבקרי הקולנוע של סן דייגו כוריאוגרפיית הפעלולים הטובה ביותר מקום שני [28]
עיצוב הסאונד הטוב ביותר מועמדות
האפקטים הוויזואליים הטובים ביותר מועמדות
פרס גלובוס הזהב הישג קולנועי וקופתי מועמדות [29]
פרסי איגוד מבקרי הקולנוע האמריקאי האפקטים הוויזואליים הטובים ביותר מועמדות [30]
פרס סאטורן סרט הפעולה/הרפתקאות הטוב ביותר זכייה [31]
כתיבת הסרט הטוב ביותר אריק ג'נדרסן וכריסטופר מק'קווארי מועמדות
עריכת הסרט הטוב ביותר אדי המילטון מועמדות
האפקטים המיוחדים/ויזואליים הטובים ביותר בסרט אלכס ווטקה, סימון קוקו, ג'ף סאתרלנד וניל קורבולד מועמדות
פרס האקדמיה הבריטית לקולנוע הסאונד הטוב ביותר כריס ברדון, ג'יימס אייץ' מאתר, כריס מונרו ומארק טיילור מועמדות [32]
האפקטים הוויזואליים המיוחדים הטובים ביותר ניל קורבולד, סימון קוקו, ג'ף סאתרלנד ואלכס ווטקה מועמדות
פרס בחירת הקהל סרט האקשן של השנה מועמדות [33]
כוכב הקולנוע של השנה טום קרוז מועמדות
כוכב סרט האקשן של השנה מועמדות
פרס גילדת שחקני המסך הביצוע הטוב ביותר של אנסמבל פעלולים בסרט קולנוע זכייה [34]
פרס סטלייט הצילום הטוב ביותר פרייזר טגארט מועמדות [35]
האפקטים הוויזואליים הטובים ביותר סימון קוקו, ניל קורבולד, ג'ף סאתרלנד ואלכס ווטקה זכייה
פרס אוסקר הסאונד הטוב ביותר כריס מונרו, ג'יימס ה. מאתר, כריס ברדון ומארק טיילור מועמדות [36]
האפקטים הוויזואליים הטובים ביותר אלכס ווטקה, סימון קוקו, ג'ף סאתרלנד וניל קורבולד מועמדות

סרט המשך[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט השמיני בסדרה מתוכנן לצאת לאקרנים ב-28 ביוני 2024 וייקרא בשם משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק שני.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ 1 2 3 Nancy Tartaglione, Deadline, Deadline, ‏27 באפריל 2023
 2. ^ Iona Rowan, Fast & Furious star teases Mission: Impossible 7 role, Digital Spy, ‏2022-05-06 (באנגלית בריטית)
 3. ^ Login • Instagram, www.instagram.com
 4. ^ Hayley Atwell's M:I:7 character teased as a destructive force of nature, JoBlo, ‏2020-05-13 (באנגלית אמריקאית)
 5. ^ Orange, B. Alan (14 בינואר 2019). "Next 2 Mission: Impossible Sequels Will Shoot Back-To-Back with Fallout Director". MovieWeb. נבדק ב-14 בינואר 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 6. ^ Williams, Trey (14 בינואר 2019). "'Fallout' Director Christopher McQuarrie to Write, Direct Next 2 'Mission: Impossible' Films". TheWrap. נבדק ב-14 בינואר 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 7. ^ Starkey, Adam (6 בפברואר 2019). "Rebecca Ferguson confirms she'll be back for Mission: Impossible 7". Metro. נבדק ב-8 בפברואר 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 8. ^ Anderton, Ethan (8 בפברואר 2019). "'Mission: Impossible 7' Will See the Return of Rebecca Ferguson's Ilsa Faust". Slash Film. נבדק ב-9 בספטמבר 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 9. ^ Couch, Aaron; Kit, Borys (6 בספטמבר 2019). "Hayley Atwell Joins Tom Cruise in Next 'Mission: Impossible' Movie". The Hollywood Reporter. נבדק ב-7 בספטמבר 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 10. ^ Couch, Aaron (19 בנובמבר 2019). "Next 'Mission: Impossible' Movies Cast 'Guardians' Star Pom Klementieff". The Hollywood Reporter. נבדק ב-19 בנובמבר 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 11. ^ It Sure Sounds Like Simon Pegg Announced He’s Back For ‘Mission: Impossible 7’
 12. ^ Couch, Aaron (20 בדצמבר 2019). "Next 'Mission: Impossible' Movies Cast Shea Whigham". The Hollywood Reporter. נבדק ב-20 בדצמבר 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 13. ^ Kroll, Justin (9 בינואר 2020). "Nicholas Hoult Joins Tom Cruise in Next 'Mission: Impossible'". Variety. נבדק ב-9 בינואר 2020. {{cite web}}: (עזרה)
 14. ^ Classic 'Mission: Impossible' Character Returning for Sequels
 15. ^ Vanessa Kirby shares her powerful thoughts on self-doubt, quietening her self-critic and learning the art of self-forgiveness
 16. ^ Dave McNary,Justin Kroll, Dave McNary, Justin Kroll, ‘Mission: Impossible 7’: Esai Morales Replaces Nicholas Hoult as Villain, Variety, ‏2020-05-21 (באנגלית אמריקאית)
 17. ^ Jones, Mike (19 בינואר 2020). "Mission Impossible 7 Filming in Rome, Simon Pegg Returning". Screen Rant. {{cite web}}: (עזרה)
 18. ^ ‘Mission: Impossible 7’ Venice, Italy Shoot To Halt Due To Coronavirus
 19. ^ אייס, בוטלו צילומי "משימה בלתי אפשרית 7" באיטליה, באתר אייס, 26 בפברואר 2020
 20. ^ בגלל הקורונה: הופסקו צילומי "משימה בלתי אפשרית 7" בוונציה, באתר ynet, 25 בפברואר 2020
 21. ^ בהלת הקורונה: טום קרוז בהסגר בוונציה
 22. ^ Production Resumes in Mission: Impossible 7 Set Photos
 23. ^ PICTURE EXCLUSIVE: Tom Cruise shoots high-octane opening scenes for Mission: Impossible 7 as he performs stunts on a motorbike and drives a smoking car... after coronavirus forced production to relocate from Italy to the UK
 24. ^ Tom Cruise and Hayley Atwell look tense as they are ordered out of a police car during gritty shoot-out scenes for Mission Impossible 7 in Rome
 25. ^ Simon Pegg confirms production resumption of Mission: Impossible 7
 26. ^ McNary, Dave (1 בפברואר 2019). "Tom Cruise 'Mission: Impossible' Movies Dated for Summers of 2021, 2022". Variety. Penske Media Corporation. נבדק ב-1 בפברואר 2019. {{cite web}}: (עזרה)
 27. ^ Mission: Impossible: Dead Reckoning Part One - Official Trailer (2023) Tom Cruise, Simon Pegg, קדימון הסרט בערוץ "IGN", באתר יוטיוב (אורך: 2:27), 17 במאי 2023
 28. ^ San Diego Film Critics, 2023 San Diego Film Critics Society Award Winners, San Diego Film Critics Society, ‏2023-12-19 (באנגלית אמריקאית)
 29. ^ Horton, Adrian (2024-01-08). "Golden Globes 2024: the full list of winners". The Guardian (באנגלית בריטית). ISSN 0261-3077. נבדק ב-2024-02-15.
 30. ^ Critics Choice Awards 2024: All the Winners, TIME, ‏2024-01-15 (באנגלית)
 31. ^ Patrick Hipes, ‘Avatar: The Way Of Water’, ‘Oppenheimer’, ‘Star Trek’ Series Lead Nominations For Genre-Focused Saturn Awards, Deadline, ‏2023-12-06 (באנגלית אמריקאית)
 32. ^ film, Guardian (2024-02-18). "Baftas 2024: the complete list of winners". The Guardian (באנגלית בריטית). ISSN 0261-3077. נבדק ב-2024-02-19.
 33. ^ Taylor Swift, 'Barbie' and 'Grey's Anatomy' Score at 2024 People's Choice Awards: See the Full List of Winners, Peoplemag (באנגלית)
 34. ^ Jordan Moreau,Brent Lang, Jordan Moreau, Brent Lang, SAG Awards 2024 Nominations: ‘Barbie’ and ‘Oppenheimer’ Tie for Films, ‘Succession’ Leads All With Five Nods, Variety, ‏2024-01-10 (באנגלית אמריקאית)
 35. ^ I. P. A. Admin, IPA Reveals Nominations for the 28th Satellite™ Awards | International Press Academy (באנגלית אמריקאית)
 36. ^ The 96th Academy Awards | 2024, www.oscars.org, ‏2024-01-23 (באנגלית)


הקודם:
2023: "אווטאר: דרכם של המים" – ריצ'רד ביינהאם, דניאל בארט, ג'ו לטרי ואריק סינדון
פרס סטלייט – האפקטים הוויזואליים הטובים ביותר
2024: "משימה בלתי אפשרית: נקמת מוות – חלק ראשון" – סימון קוקו, ניל קורבולד, ג'ף סאתרלנד ואלכס ווטקה
הבא: