משפחה מודרנית - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הסדרה "משפחה מודרנית" סובבת סביב שלוש משפחות אשר קשורות זו לזו דרך ג'יי פריצ'ט וילדיו, קלייר ומיטשל. המשפחות נפגשות אחת עם השנייה באירועים משפחתיים, בשכונת המגורים, ודרך קשרים בין-משפחתיים. להלן עץ משפחה של הדמויות בסדרה:

פרנק דאנפי
(פרד וילארד)
 
גרייס דאנפי
 
דידי פריצ'ט
(שלי לונג)
 
 
 
 
ג'יי פריצ'ט
(אד אוניל)
 
 
 
 
גלוריה פריצ'ט
(סופיה ורגרה)
 
חאבייר דלגאדו
(בנג'מין בראט)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פיל דאנפי
(טיי בארל)
 
 
 
קלייר דאנפי
(ג'ולי בואן)
 
מיטשל פריצ'ט
(ג'סי טיילר פרגוסון)
 
קמרון טאקר
(אריק סטונסטריט)
 
ג'ו פריצ'ט
(ג'רמי מגוויר)
 
 
מני דלגאדו
(ריקו רודריגז)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
היילי דאנפי
(שרה היילנד)
 
אלכס דאנפי
(אריאל וינטר)
 
לוק דאנפי
(נולן גולד)
 
 
לילי טאקר-פריצ'ט
(אוברי אנדרסון-אמונס)


דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת דאנפי[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת דאנפי. משמאל לימין: קלייר, היילי, אלכס ולוק ומעליהם פיל

קלייר[עריכת קוד מקור | עריכה]

קלייר מלינדה דאנפי (ג'ולי בואן) היא בתו של ג'יי, אחותו הגדולה של מיטשל, ואמם המגוננת יתר על המידה של משפחת דאנפי ושלושת ילדיהם השונים מאוד אחד מהשני. היא לעיתים קרובות מוצאת עצמה מותשת מהלחץ שנוצר על ידי משפחתה, אך היא עדיין אם אוהבת ודואגת. באשר לילדיה, היא מתקשה ונאבקת לשלוט בבתה המתבגרת היילי (שרה היילנד), בטבעה המניפולטיבי של אלכס (אריאל וינטר) הבת האמצעית, ובחוסר ההיגיון הפשוט אצל לוק (נולן גולד) הבן הקטן. עבור קמרון ומיטשל היא אם בעלת ניסיון והם מרבים לפנות אליה בעצות. היא אוהבת ג'וגינג וקריאה, ובמפגשים משפחתיים היא הדמות הדומיננטית בארגון ובסדר. כאשר היא נפגשת עם קולגה ישנה (מיני דרייבר) מתגלה שבעברה הייתה אשת עסקים מצליחה, אך נטשה את התחום ונישאה לפיל לאחר שנכנסה להריון עם היילי. בהתחלה היא חשה מרמור על כך שיכלה להתקדם בתחום, אך מבינה בהמשך שמשפחתה חשובה לה יותר. כאשר אביה יוצא לפנסיה היא מתחילה לנהל את חברת הארונות שלו.[1]

ג'ולי בואן הייתה מועמדת לפרס סטלייט לשחקנית הטובה ביותר לסדרת טלוויזיה קומית (אותו הפסידה לשחקנית ליאה מישל מהסדרה "Glee"). מבקר הטלוויזיה קן טאקר מהמגזין Entertainment Weekly החמיא לבואן על משחקה, וכתב: "קלייר בגילומה של בואן יכלה להיות דמות בלונדינית ריקנית, אך הדבר רחוק מכך - מגוון מבטיה החטופים לעבר המצלמה, הירידות הקטנות על התנהגותם הרעה של משפחתה והיכולת שלה להתחרפן מבלי להראות משוגעת הופכים אותה לחלק חיוני ובולט בצוות השחקנים החדש."[2]
בשנים 2011 ו-2012 זכתה בואן פעמיים בפרס אמי על שחקנית המשנה הטובה ביותר בסדרה קומית על גילום דמותה של קלייר.[3][4]

פיל[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיליפ האמפרי "פיל" דאנפי (טיי בארל) נשוי לקלייר זה 16 שנה (נכון לתחילת העונה הראשונה), והוא רואה עצמו כ"אבא מגניב": הוא מנסה לדבר אל ילדיו בסלנג עכשווי ולהיות מעודכן בדברים שמעניינים אותם.[5] הוא מאוהב ומעריץ את אשתו, ומנסה ללא הרף להתחבר אל ילדיו. יש לו גישה יחסית ילדותית וקלייר מכנה אותו "הילד שאיתו התחתנתי" או אומרת "יש לי ארבעה ילדים לטפל בהם". את שיטת החינוך שלו הוא מכנה "peerenting" (שילוב של המילה peer - עמית, והמילה parenting -הורות), כלומר לדבר איתם כחבר אבל להתנהג כהורה. פיל הוא סוכן נדל"ן המסור במיוחד למקום עבודתו, הוא סובל מפחד מליצנים והוא טיפוס תחרותי, גם אל מול בני המשפחה. בקולג', הוא היה מעודד. הוא מפגין משיכה לגלוריה, אך למרות זאת מצהיר כי לא יעזוב את קלייר לעולם. בסדרה נרמז כי הוא סובל מהפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות.

טיי בארל זכה לביקורות טובות מאוד על משחקו. האנק סטוור מהוושינגטון פוסט כתב עליו: "הופעה בולטת של טיי בארל, בטוויסט חדש על דמות סטריאוטיפ האבא הטמבל."[6] רוברט קנינג מאתר חדשות המולטימדיה IGN אשר סיקר את כל העונה, כתב כי פיל דאנפי הוא אחד משתי הדמויות הבולטות ביותר בסדרה וציין: "התפקיד הזה שייך לטיי בארל, והמזויפוּת המכוונת היטב שלו אשר עוברת במשך כל הסדרה הייתה כוכבוּת."[7] על תפקידו בסדרה זכה בארל בפרסי אמי בשנים 2011 ו-2014 והיה מועמד לפרס בשנים 2010 ו-2012.

היילי[עריכת קוד מקור | עריכה]

היילי גוונדלין מארשל (שרה היילנד), היא בתם הגדולה של קלייר ופיל, והיא נערה מתבגרת טיפוסית, בת 15 בתחילת העונה הראשונה. היא צמודה לטלפון הסלולרי שלה ועסוקה בדרך כלל בכתיבת הודעות טקסט. היא עצמאית ביותר, אך יחד עם זאת נאיבית במקצת, במיוחד כאשר מדובר בוויכוחים עם בני הוריה ואחותה האמצעית אלכס איתה היא נוהגת לריב. היילי מתביישת באביה ונבוכה ממנו לעיתים קרובות ובמיוחד כאשר הוא מנסה להתחבב על בן-זוגה דילן. היא מתקשה להתקבל לקולג׳ עד שלבסוף התקבלה לקולג׳ בינוני והועפה ממנו בעקבות מעשה לא נאות שעשתה. במהלך הסדרה היא נפרדת מדילן כמספר פעמים והם חוזרים עד שבמהלך העונה החמישית היא מתאהבת באנדי, השמרטף של בן דודה אך בשל אי הבנות ששניהם מעוניינים בקשר אנדי מציע נישואין לחברתו בת'. אנדי והיילי מקיימים רומן תוך אירוסיו של אנדי ולאחר שמתברר כי בת בוגדת באנדי השניים נפרדים והיילי ואנדי יוצאים זמן מה אך נפרדים עקב מעבר של אנדי מסיבות עבודה.[8] בהמשך היא יוצאת עם חזאי מזג האוויר ריינר שיין, הוא אף מציע לה נישואין אך היא מסרבת והם נפרדים. בעונה 9 היא מתחילה לצאת עם ד"ר ארווין פנרמן, המרצה של אלכס לאסטרופיזיקה בקאלטק. דילן, שבינתיים התגרש, חוזר לחייה בעונה 10 ומתוודה שהוא עדיין מאוהב בה. הם שוכבים, והיילי מצאה עצמה מאוהבת בשני גברים. בהמשך העונה היא מחליטה שדילן הוא ה-"אחד" ונפרדת מארווין. בהמשך, היילי מגלה כי היא בהריון ואף מתחתנת עם דילן. בפרק האחרון של העונה העשירית היא יולדת תאומים - בן ובת.

אלכס[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלכסנדרה אנסטסיה "אלכס" דאנפי (אריאל וינטר) היא הבת האמצעית של קלייר ופיל, בתחילת העונה הראשונה היא בת כמעט 13, והיא החכמה והערמומית ביותר מבין שלושת הילדים. היא הבת האמצעית, מה שגורם לה ליהנות מחיכוכים עם שני אחיה באופן שווה. לרוב, היא מנצלת את הנאיביות של שניהם באמצעות העליונות האינטלקטואלית שלה וגורמת להם להאמין בדברים לא מציאותיים ולהביך את עצמם להנאתה. למרות שהיא נהנית להתל בהם, נראה כי היא מקפידה להגן עליהם ולתמוך בהם אל מול ההורים. אלכס מנגנת בצ'לו ומשחקת לאקרוס ואלה רק שניים מכישרונותיה הרבים. אלכס חשה שבמשפחתה לא מבינים אותה בגלל חוכמתה הרבה.[9] בעונה 6 אלכס מתקבלת לקאלטק, שם מתחילה ללמוד מתחילת העונה השביעית. בעונה 7 היא יוצאת עם סנג'אי פאטל שנפרד ממנה בהמשך העונה. בעונה 8 היא נכנסת למערכת יחסים עם בן, שעובד ב-"פריצ'ט ארונות ותריסים" (המקום אותו מנהלת קלייר ושייך לג'יי), אך בהמשך נפרדת ממנו. בעונה 9 היא מתחילה לצאת עם ביל, כבאי שחילץ אותה בזמן שרפה שהייתה במגורים שלה. אלכס מתביישת בו מעט מכיוון שהוא לא חכם מאוד.

לוק[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוקאס פיליפ "לוק" דאנפי (נולן גולד) הוא בן הזקונים של קלייר ופיל, בתחילת העונה הראשונה הוא ילד בן עשר. הוא פעלתן ושובב, אשר בדרך כלל עסוק בענייניו שלו, אך לעיתים הוא עושה צרות. הוא ילד תמים מאוד ולא תמיד מבין את המשמעויות של מעשיו או דבריו - ולכן נוהג להסתבך מדי פעם או להביך את הוריו בפומבי. הוריו לא ממש יודעים כיצד להתמודד עם חוסר ההיגיון המאפיין אותו לרוב, ופיל אף אמר לקלייר שהוא חושב שלוק הוא "הילד הכי טמבל שלהם". יחד עם זאת, פיל נהנה להשתעשע ולהשתטות עמו, וקלייר העידה כי הוא הילד האהוב עליה וכי אינה רוצה שיתבגר לעולם.[10]

משפחת פריצ'ט-דלגאדו[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת פריצ'ט-דלגאדו. משמאל לימין: ג'יי, מני וגלוריה

ג'יי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'יי פרנסיס פריצ'ט (אד אוניל) הוא אב המשפחה ואביהם של קלייר ומיטשל. ג'יי שירת בצי ארצות הברית ולחם במלחמת וייטנאם. הוא נשוי בשנית לגלוריה והוא אביו המאמץ של מני. הוא בן 63 בתחילת העונה הראשונה, מבוגר מגלוריה בשנים רבות, ולא פעם נחשב בטעות לאביה. מדי פעם מתגלים חילוקי דעות וריבים בינו לבין אשתו ובנה עקב מוצאם הקולומביאני, ורצונם העז לשמור על המסורות והמנהגים של עמם. רוב הזמן ג'יי מצליח להיות סובלני כלפי אישיותו העדינה והרגישה של מני ואישיותה הדומיננטיות והדעתניות של גלוריה. למרות התנהגותו הקשוחה הוא מעריך ואוהב את כל בני משפחתו. לג'יי תחביבים גבריים רגילים כגון צפייה בפוטבול והרכבת טיסנים. הוא לא מרגיש בנוח עם ההומוסקסואליות של בנו מיטשל ועם בן זוגו קמרון. למרות שהוא נוהג לדפוק בחוזקה על הדלת בטרם הוא נכנס לביתם (כדי לא "להיות עד לשום דבר הומואי", כפי שהגדיר זאת מיטשל) הוא איננו הומופוב ונחשב לאדם סבלני. בעונה 10 ג'יי פורש מהעסק שהקים, פריצ'ט ארונות ותריסים, ומקים חברה למיטות לכלבים.

גלוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גלוריה מריה רמירז-פריצ'ט (סופיה ורגרה), דלגאדו לשעבר, היא אשתו של ג'יי ואמם של מני וג'ו. במקור היא מכפר קטן בקולומביה, אשר הוא במקרה גם בירת מעשי הרצח של המדינה, הקולניות והמבטא הקולומביאני הכבד שלה הם מסימני ההיכר הבולטים שלה. היא צעירה מג'יי בשנים רבות וזה לא מפריע לה ואף להפך (היא "מאסה בהרפתקנות היתר של בעלה הקודם") והיא רעיה מסורה ואם אוהבת ודואגת. היא לעיתים קרובות עומדת להגנתו של מני כאשר ג'יי מנסה להפוך אותו לפחות רגיש, או לשכנע אותו לטשטש את מוצאו הקולומביאני. היא נהגת נוראית, למרות שהיא איננה מפנימה את זה. גלוריה היא אישה דעתנית ואינה מהססת לומר את מה שהיא חושבת. בשל הופעתה החיצונית המטופחת והנאה היא נחשבת לאישה מושכת מאוד כמעט על ידי כל מי שפוגש אותה, והדבר ניכר לעיתים קרובות כשהיא נפגשת עם פיל.[11] בפרק האחרון של העונה השלישית היא מגלה שהיא בהריון, בעונה הרביעית נולד בנה השני, פולחנסיו ג'ו. בעונה השישית היא מקבלת אזרחות אמריקאית.

אתר האינטרנט BuddyTV כינה את גלוריה "האמא השלישית הטובה ביותר בטלוויזיה אי פעם".[12]

מני[עריכת קוד מקור | עריכה]

מנואל אלברטו חבייאר "מני" דלגאדו (ריקו רודריגז השני) הוא בנה של גלוריה מנישואיה הקודמים. בתחילת העונה הראשונה בן 11. הוא ילד חברותי מאוד ובעל ביטחון עצמי מפותח. הוא אינטואיטיבי, רציונלי ובוגר מעבר לשנותיו, ולעיתים קרובות נצפה עושה מעשים המאפיינים מבוגרים (שותה קפה, מנהל שיחות נפש עמוקות, קורא עיתון) ואמו אף העידה כי "מני הוא נשמה עתיקה". הוא רומנטיקן ולמרות התנהגותו השונה והרגישה הוא מנהל מערכות יחסים רבות בסדרה עם בנות ונוהג ולכתוב להן שירי אהבה. מני מעריץ את אביו, חאווייר ומדבר עליו בהתלהבות, למרות שהוא מתאכזב ממנו פעם אחר פעם.[13] בעונה התשיעית מתחיל ללמוד בקולג', שם פוגש את שרי שייקר, חברתו. ביום הולדתו ה-20 הוא מציע לה נישואים והיא מסרבת וכתוצאה מכך הם נפרדים.

ג'ו[עריכת קוד מקור | עריכה]

פולחנסיו ג'וזף "ג'ו" פריצ'ט (בעונה 4 מגולם על ידי התאומות רבקה וסיארה מארק, בעונות 5–6 על ידי פירס וולס ומעונה 7 ואילך על ידי ג'רמי מגוויר) הוא בנם המשותף היחיד של ג'יי וגלוריה, הוא אחיהם למחצה של קלייר, מיטשל ומני. הוא נולד במהלך העונה הרביעית, ביום הולדתו של מני.

סטלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטלה היא כלבה מסוג בולדוג צרפתי, שייכת למשפחת פריצ'ט החל מסוף העונה השנייה. הייתה כלבתו של ממציא בשם ג'ויילרמו (לין-מנואל מירנדה), ג'יי משכנע אותו לחזור ללמוד וג'ויילרמו נתן את סטלה למשפחה. בתחילה ג'יי רצה להיפטר ממנה אך לאט לאט התחבר אליה. גלוריה מרגישה כי ג'יי נותן לסטלה יותר אהבה ממה שנותן לה. בעונה העשירית ג'יי מקים חברה למיטות לכלבים וקורא לה על שם סטלה.

משפחת טאקר- פריצ׳ט[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת פריצ'ט-טאקר: מיטשל (מחזיק את לילי) וקמרון

מיטשל[עריכת קוד מקור | עריכה]

מיטשל וינסנט פריצ'ט (ג'סי טיילר פרגוסון), נקרא גם מיטש, הוא בנו של ג'יי, אחיה של קלייר בן זוגו של קמרון, בתחילת הסדרה הם ביחד חמש שנים, איתו הוא מגדל את בתם המאומצת לילי. הוא בחור מנומס ומאופק, וברוב המקרים הוא ההפך המוחלט מקמרון - דבר היוצר עימותים קלים בינם. מיטשל הוא גברי ומתון יותר מבן זוגו, ולעיתים קרובות נבוך מהתנהגותו המוחצנת והראוותנית של קמרון. קמרון מגדיר עצמו כמשקל-שכנגד להתנהגות המתוחה והמודאגת של מיטשל. הוא אינו מתבייש בהיותו הומו וכאשר הוא נתקל במקרים של הומופוביה (בין אם אמיתיים ובין אם הוא מפענח אותם באופן שגוי) הוא ממהר לעמוד על שלו ו"לתת נאום" אך עם זאת הוא נמנע מגילויי אהבה פומביים עם קמרון. מיטשל ואחותו קלייר הם תחרותיים יחסית, ואביו ג'יי אינו מרגיש נוח עם ההומוסקסואליות שלו. כאשר הוא וקמרון הביאו את לילי לראשונה, הוא חשש להציג את התינוקת בפניהם למרות שהיא התקבלה בזרועות פתוחות. הוא אב מגונן יתר על המידה, שקול וזהיר. במקצועו הוא עורך דין ובוגר אוניברסיטת קורנל ובית הספר למשפטים באוניברסיטת קולומביה. מיטשל חובב מחזות זמר וכילד עסק בהחלקה אמנותית.[14] בסוף העונה החמישית הוא וקאם מתחתנים.

קמרון[עריכת קוד מקור | עריכה]

קמרון סקוט טאקר (אריק סטונסטריט), הקרוי גם "קאם", הוא בן זוגו של מיטשל מזה חמש שנים (נכון לתחילת הסדרה) ומגדל עמו את בתם לילי. הוא בחור דרמטי ותיאטרלי, ואישיותו התוססת והמוחצנת היא ההפך מזו של מיטשל. קמרון גדל בחווה חקלאית במיזורי, והיה לו תפקיד מרכזי בקבוצת הפוטבול של אוניברסיטת אילינוי והוא אוהד ספורט - דבר שתורם למערכת היחסים שלו עם ג'יי, למורת רוחו של מיטשל. קמרון מחזיק בכמה תחביבים מגוונים, כגון אספנות עטי נובע עתיקים, התמחות בסידור פרחים יפני, צילום סרטים ביתיים, והוא ליצן מקצועי בשם "פיזבו". קמרון היה מורה לשירה (והוא גם מתופף), אך נטש את המקצוע והפך ל"עקר בית" לטובת הטיפול בלילי. קמרון הוא בחור גדול ממדים, ובסדרה מצוין כי בטרם הכיר את מיטשל הוא היה רזה יותר ובכושר. בעונה הרביעית, קמרון חוזר לעבוד בתור מורה למוזיקה בבית הספר של לוק ומני. בעונה החמישית הוא הופך למאמן הפוטבול של בית הספר ומורה לחינוך גופני. בהמשך הוא אף הופך לסגן מנהל בפועל ולסגן מנהל באופן רשמי. בעונה העשירית הוא אף נואם כמנהל בית הספר בפועל.

בביקורת על הסדרה באתר IGN כינה רוברט קאנינג את קמרון הדמות הטובה ביותר של הסדרה, וכתב: "הכישרונות והתשוקות הרבים של קמרון הנחשפים במהלך העונה הראשונה הפכו לפיילוט בלתי-פוסק. אבל יהיה קשה להתעלות על האושר של 'פיזבו'", וכינה את הפרק שבו מופיע הליצן כהטוב ביותר של העונה. על תפקידו בתוכנית זכה אריק סטונסטריט בפרס אמי בקטגוריית "שחקן משנה בסדרה קומית". כמו כן היה מועמד לפרס איגוד מבקרי הטלוויזיה, יחד עם טיי בארל.[7]

לילי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליליאן אליזבת "לילי" טאקר-פריצ'ט (עונות 1–2 מגולמת על ידי ג'יידן ואלה הילר, בעונה השלישית הוחלפה על ידי אוברי אנדרסון-אמונס), היא בתם התינוקת המאומצת של קמרון ומיטשל. היא נולדה בוייטנאם, והזוג הציג אותה למשפחה בפרק הראשון של הסדרה. אלה קיבלו אותה בזרועות פתוחות, למרות חששו המוקדם של מיטשל.[14] לילי מצטרפת לפעילויות המשפחה, אך רוב הזמן היא נמצאת בבית עם קמרון בזמן שמיטשל בעבודה.[15] קמרון נוהג להשתעשע עמה ולהלביש אותה בתחפושת של מפורסמים כגון דיאנה רוס, מדונה וסטיבי וונדר לצורך צילומים. קמרון ומיטשל מחנכים אותה ב"שיטת פרבר" להרגעת תינוקות - שיטה בה מניחים לתינוק לבכות במשך זמן מוקצב לפני השינה בטרם ניגשים להרגיע אותו, שיטה שגורמת ייסורים לקמרון. כשלילי גדולה יותר היא מאופיינת בעיקר בתבונה רבה לגילה ובשימוש בציניות בעיקר כלפי הוריה.

מקס

מקס טאקר-פירצ'ט בנם של קאם ומיטשל ואחיה הקטן השל לילי

לארי[עריכת קוד מקור | עריכה]

לארי הוא חתול המחמד של המשפחה. הם אימצו אותו בפרק הראשון של העונה הרביעית לאחר שקמרון ומיטשל לא הצליחו לאמץ ילד שני.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דידי פריצ'ט (שלי לונג) הייתה אמם של קלייר ומיטשל ואשתו הראשונה של ג'יי. בתחילה היא קיבלה את היציאה מהארון של מיטשל יותר טוב מאביו. היא אף השתמשה במערכת היחסים הטובה שלה עם מיטשל כדי לגרום לו לעשות דברים שהוא לא רוצה לעשות. ג'יי רצה להתגרש ממנה לאחר ריב גדול כשקלייר ומיטשל היו ילדים, אך החליט לבסוף לחכות עם הגירושים לאחר שיגדלו. דידי המשיכה למרר את החיים של ג'יי, ואף ניסתה להרוס את החתונה שלו עם גלוריה. היחסים שלה עם גלוריה משתפרים כשדידי מגלה שגלוריה בהיריון. בעונה העשירית דידי הלכה לעולמה בשלווה תוך כדי שינה בזמן טיול עם קבוצת נשים.[16]

דוני פריצ'ט (ג'ונתן בנקס) הוא אחיו של ג'יי. הוא הופיע לראשונה בעונה השנייה, כאשר הוא מבקר את ג'יי והם ישר מתחילים להתכתש, בהמשך הפרק ג'יי מגלה שדוני סובל מסרטן. הוא אף משתתף במחזמר של לוק ומני, שם הוא וג'יי חולקים רגע רגשי יחד.

חאבייר דלגאדו (בנג'מין בראט) הוא אביו הביולוגי של מני ובעלה הראשון של גלוריה. מני מעריץ אותו אבל חאבייר כל הזמן מאכזב אותו. בהמשך הוא וג'יי מתקרבים, אך גם אותו הוא מאכזב בסופו של דבר.

פילאר רמירז (אליזבת פנייה) היא אמה של גלוריה. הופיעה לראשונה בעונה הרביעית, לאחר לידת ג'ו. מתעקשת לקרוא לילד על שם בעלה ואביה - פולחנסיו אומברטו. מחבבת מאוד את קלייר ומתייחסת אליה כבת.

סוניה רמירז (סטפני ביאטריס) היא אחותה של גלוריה. הופיעה לראשונה בעונה הרביעית, לאחר לידת ג'ו. היא וגלוריה רבות על ג'יי מכיוון שניתן להבין כי ג'יי בהתחלה רצה את סוניה ולא את גלוריה. היא אף מנסה להתחיל עם ג'יי ולגרום לו לעזוב את גלוריה בשבילה.

פרנסיס אלן "פרנק" דנפי (פרד ווילארד) הוא אביו של פיל. בסוף עונה רביעית אשתו של פרנק (אמו של פיל) נפטרה. בעונה שמינית פרנק מתחיל מערכת יחסים עם לוריין, השמרטפית מהילדות של פיל, שפיל אף היה מאוהב בה. בהמשך העונה הוא פרנק מציע לה נישואים והם מתחתנים בסוף העונה השמינית.

בשנת 2010 ווילארד היה מועמד לפרס אמי לשחקן אורח בסדרה קומית.

בארב טאקר (סיליה ווסטון) היא אמו של קמרון. יש לה נטייה לגעת במיטשל בצורה לא הולמת. בסוף העונה החמישית, לפני החתונה של קאם ומיטש, היא מחליטה להיפרד מבעלה, מרל (בארי קורבין), אך ג'יי וגלוריה מצליחים ליישב בין השניים.

מרל טאקר (בארי קורבין) הוא אביו של קמרון. הופיע לראשונה בעונה השלישית, כאשר ביקר את קמרון ומיטשל. בהמשך הפרק מגלים כי מרל וג'יי לא אוהבים זה את זה. ג'יי ומרל מסתדרים ביניהם בהמשך כאשר הם מתקנים יחד מסגרת של מיטה.

פאמרון ג'סיקה "פאם" טאקר (דנה פאוול) היא אחותו הגדולה של קאם. לפני חתונתם של קמרון ומיטשל, הם חוששים לספר לה כי הם מתחתנים מכיוון שהיא עצמה עדיין רווקה, וקמרון טוען כי היא רגישה לנושא. לבסוף לילי היא זאת שמספרת לה. פאם מאוד מאושרת מהחדשות ואף מספרת להם כי היא מאורסת לבו ג'ונסון, ההתאהבות הראשונה של קמרון. היא אף מופיעה בפרק החתונה של קמרון ומיטשל. בהמשך היא יולדת ילד ונכנסת לכלא. בזמן שהיא בכלא קמרון ומיטשל מטפלים בילד שלה.

דילן מארשל (ריד יואינג), בן זוגה של היילי ובהמשך בעלה. בתחילת העונה הראשונה הוא תלמיד י"ב ללא תוכניות עתידיות. פיל אוהב אותו ומנסה להתחבב עליו, קלייר לעומת זאת לא אוהבת אותו ואף מנסה לשדך להיילי בחורים אחרים במקומו. בפרק הראשון של העונה השלישית, דילן עוזב את היילי כשהיא מסרבת להתחתן איתו ועובר לעבוד בחווה. בהמשך הוא חוזר לקליפורניה ומחדש את הקשר עם היילי, למורת רוחה של קלייר ולשמחתו של פיל. בהמשך הם נפרדים שוב. בעונה השמינית הוא מתחתן עם רופאה בשם איילין קולצ'ק ואבא חורג לשלושה ילדים. היילי אמרה כי היא הרגישה שהיא מאבדת את "רשת הביטחון הרומנטית" שלה. דילן נפרד מאיליין ובעונה העשירית מתחתן עם היילי. בפרק האחרון של העונה העשירית הוא והיילי הופכים להורים לזוג תאומים.

דמויות משנה נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנדי ביילי (אדם דויין) הוא שמרטף ילדותי הנקרא 'מאני' והוא מועסק כבייביסיטר של ג'ו פירצ'ט. אנדי מתאהב בהיילי אך בשל אי הבנות הוא לא מודע לכך שהרגשות הדדיים והוא מציע נישואין לחברתו בת'. אנדי מאופיין פעמים רבות כפיל צעיר ואף חולק איתו בדיחות והווי משותף, בנוסף בהרבה מובנים מערכת היחסים של אנדי והיילי מזכירה את הזוגיות של פיל וקלייר בה האישה היא פופולרית ומגניבה אך הבעל נוטה לחוסר מקובלות ולסיפור בדיחות לא מצחיקות.

פפר זלצמן (נתן ליין) הוא חברם ההומוסקסואל של מיטשל וקמרון ואף אחראי להיכרות ביניהם. הוא לרוב מופיע כמעצב דרמטי והוא מאוד רגיש לביקורות על העבודות שלו. פפר מנהל מערכת יחסים עם העוזר שלו רונאלדו.

סאל (אליזבת' בנקס) החברה הכי טובה של קמרון ומיטשל. מקנאה בלילי, הבת שלהם מפני שהיא מקבלת יותר תשומת לב ממנה. אמורה לחתן את קמרון ומיטשל אך מקבלת צירים בזמן החתונה.

הופעות אורח[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ "Claire (Julie Bowen) Bio - Modern Family - ABC.com". ABC.com. Retrieved 2010-02-08.(הקישור אינו פעיל, 20.4.2020)
 2. ^ Ken Tucker (2009-12-24). "Help me pick TV's best supporting actors of 2009: From 'Chuck,' 'The Office,' 'Southland,' and more!". EW.com. Retrieved 2010-02-08.
 3. ^ ynet, הזוכה הגדולה של אמי 2012: "הומלנד", באתר ynet, 24 בספטמבר 2012
 4. ^ מערכת וואלה!‏, פרסי האמי 2012: הלילה הגדול של "הומלנד", באתר וואלה! NEWS‏, 24 בספטמבר 2012
 5. ^ "Phil (Ty Burrell) Bio - Modern Family - ABC.com". Abc.go.com. Retrieved 2010-02-11.(הקישור אינו פעיל, 20.4.2020)
 6. ^ Stuever, Hank (2009-12-20). "The best and worst of 2009: TV". washingtonpost.com. Retrieved 2010-02-11.
 7. ^ 1 2 Canning, Robert (may 26, 2010), "Modern Family: Season 1 Review", IGN Retrieved May 31, 2010
 8. ^ "Haley (Sarah Hyland) Bio - Modern Family - ABC.com". Abc.go.com. Retrieved 2010-02-11.(הקישור אינו פעיל, 20.4.2020)
 9. ^ "Alex (Ariel Winter) Bio - Modern Family - ABC.com". Abc.go.com. 2009-09-23. Retrieved 2010-02-11.(הקישור אינו פעיל, 20.4.2020)
 10. ^ "Luke (Nolan Gould) Bio - Modern Family - ABC.com". Abc.go.com. 2009-09-23. Retrieved 2010-02-11.(הקישור אינו פעיל, 20.4.2020)
 11. ^ "Gloria (Sofia Vergara) Bio - Modern Family - ABC.com". Abc.go.com. Retrieved 2010-02-11.(הקישור אינו פעיל, 20.4.2020)
 12. ^ "BuddyTV: Best TV Moms Ever", BuddyTV(הקישור אינו פעיל, 16.08.2018)
 13. ^ "Manny (Rico Rodriguez) Bio - Modern Family - ABC.com". Abc.go.com. Retrieved 2010-02-11.(הקישור אינו פעיל, 20.4.2020)
 14. ^ 1 2 "Mitchell (Jesse Tyler Ferguson) Bio - Modern Family - ABC.com". Abc.go.com. Retrieved 2010-02-11.(הקישור אינו פעיל, 20.4.2020)
 15. ^ "Cameron (Eric Stonestreet) Bio - Modern Family - ABC.com". Abc.go.com. Retrieved 2010-02-11.(הקישור אינו פעיל, 20.4.2020)
 16. ^ Roots, Kimberly. "Which Modern Family Member Died?". TVLine. בדיקה אחרונה ב-25 באוקטובר 2018.