לדלג לתוכן

משפחת לסטריינג'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

משפחת לסטריינג' (Lestrange) היא משפחת קוסמים בדיונית, המופיעה בספרי הארי פוטר שכתבה הסופרת ג'יי קיי רולינג. היא מתוארת כמשפחה טהורת דם, המוצגת במהלך הספר החמישי. במחצית השנייה של המאה ה-20 בני המשפחה נמנו על תומכי וולדמורט וחלקם אף שירתו כאוכלי מוות. כל חברי המשפחה למדו בבית סלית'רין שבהוגוורטס.

חברי משפחה בולטים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

קורבוס הרביעי

[עריכת קוד מקור | עריכה]

אביהם של קורבוס החמישי ולטה ובעלן של לורנה קמה וקלריס טרמבליי. השתמש בקללת אימפריוס על מנת לגרום ללורנה קמה לעזוב את בעלה, אביו של יוסוף קמה. היא ילדה את לטה לסטריינג', אשר לא התחבבה על אביה. כשלורנה חלתה ומתה, התחתן עם קלריס טרמבליי והשניים הובאו ללידתו של קורבוס לסטריינג' החמישי. זה היה ככל הנראה האדם הראשון שהתחבב בפניו של לסטריינג'[1]

קורבוס החמישי

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנו של קורבוס הרביעי ואחיה למחצה של לטה. לטה החליפה בינו לבין אורליוס דמבלדור (קרידנס ברבון) כששהו יחד עם המשרתת שלהם על ספינה, וכשהספינה החלה לטבוע הספינה שבה שהה קורבוס התהפכה וזה מצא את מותו.

בתו של קורבוס הרביעי ואחותו למחצה של קורבוס החמישי. לא התחבבה על אביה, ושנאה את אחיה על כך שכן התחבב[1].

בלטריקס (לבית בלק)

[עריכת קוד מקור | עריכה]
בלטריקס לסטריינג' (הלנה בונהם קרטר)

בלטריקס (Bellatrix) לבית בלק (1951–1998) היא מכשפה טהורת דם. בלטריקס היא בת למשפחת בלק טהורת הדם ועתיקת היומין: היא בת דודתם של סיריוס ורגולוס בלק, ואחיותיה הן נרקיסה מאלפוי ואנדרומדה טונקס. גם בעלה, רודולפוס, ואחיו רבסטאן הם אוכלי מוות, בנים למשפחת לסטריינג' שבדומה למשפחת בלק גם היא משפחת קוסמים עתיקת יומין, וייתכן שהם צאצאים של לסטריינג' מסוים (שלא ידוע שמו הפרטי) שמוזכר בספר השישי כאחד מחבורתו של וולדמורט במהלך לימודיו בהוגוורטס.

בלטריקס נחשבת לאחת מאוכלי המוות הנאמנים ביותר לוולדמורט, וכן למכשפה אכזרית וסדיסטית במיוחד, ולבעלת מומחיות רבה באומנויות האופל, אותן למדה מוולדמורט בעצמו, לטענתה. היא התמחתה בשימוש בקללת קרושיאטוס במטרה לענות אנשים ולייסר אותם בכאבים. נטייה ידועה לשמצה זו בלטה במאורע שהתרחש לאחר תום מלחמת הקוסמים הראשונה: בלטריקס הייתה בין אוכלי המוות שחטפו ועינו ממושכות את בני הזוג פרנק ואליס לונגבוטום, הילאים וחברים במסדר עוף החול והוריו של נוויל לונגבוטום, במטרה להוציא מהם מידע על מקום הימצאו של אדונם. כתוצאה מכך נגרם נזק מוחי לצמיתות לבני הזוג, ועל מעשה זה נידונה למאסר עולם בבית הכלא אזקבאן. היא שהתה שם במשך 14 שנים, ולאחר שובו של וולדמורט לחיים, ברחה יחד עם עשרה אוכלי מוות נוספים במהלך הבריחה הגדולה שתוארה בספר החמישי.

על פי ההצגה הארי פוטר והילד המקולל מתגלה שבמשך הזמן פיתחה בלטריקס משיכה רומנטית כלפי וולדמורט, וזו באה לידי ביטוי בכך שנכנסה להריון ממנו, וילדה בת בשם דלפי רידל.

במהלך מלחמת הקוסמים השנייה היא נטלה חלק בקרבות רבים תחת פיקודו של וולדמורט. היא השתתפה בקרב במחלקת המסתורין, שם הצליחה להביס בדו-קרב ולגרום למותו של בן דודה סיריוס בלק, והייתה אוכלת המוות היחידה שהצליחה להימלט מזירת הקרב (מלבד וולדמורט) לאחר סיומו, ולחמוק ממעצר. מאז היא עסקה בזריעת הרס ופחד לפי פקודתו של וולדמורט. במהלך הספר השביעי היא רוצחת את גמדון הבית דובי, לאחר שזה הציל מידיה את הארי, רון, הרמיוני, לונה, דין תומאס, גאריק אוליוונדר והגובלין גריפהוק שאת חלקם עינתה באחוזת מאלפוי. בסוף הספר היא נוטלת חלק פעיל בקרב על הוגוורטס, והורגת את אחייניתה נימפדורה טונקס. היא הייתה בין אוכלי המוות הבודדים שנשארו עם וולדמורט עד הסוף המר, ומפגינה כישרון רב בלחימת דו-קרב קוסמים: היא הייתה מסוגלת להילחם ב3 מכשפות מוכשרות - הרמיוני, ג'יני ויזלי ולונה לאבגוד - בו זמנית.

סופה היה שחוסלה אחת ולתמיד על ידי אמה של ג'יני, מולי ויזלי, לאחר שזו הראשונה ניסתה להרוג את ג'יני.

בסרטים היא מגולמת על ידי השחקנית הבריטית הלנה בונהם קרטר. כשאר בני משפחת בלק, שרובם נקראים בשמות של גרמי שמיים, גם בלטריקס קיבלה את שמה מכוכב בעל אותו השם[2].

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  1. ^ 1 2 חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד
  2. ^ הכוכב, שהוא חלק מקבוצת הכוכבים אוריון, קיבל את הכינוי "כוכב האמזונות", על שמן של הנשים הלוחמות מהמיתולוגיה היוונית. האכזריות ויכולות הלחימה שלה משתקפות בספרים