משפחת מידלטון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שלט האצולה למשפחת מידלטון

משפחת מידלטון ידועה בעיקר עקב נישואי בת המשפחה קתרין דוכסית קיימברידג' לנסיך ויליאם דוכס קיימברידג', הם צאצאי אליזבת נוליס (15491605) שהייתה בת דודה מדרגה שנייה של אליזבת הראשונה מלכת אנגליה[דרוש מקור].

עושרם של בני מידלטון אשר נבע מחברה לאספקת ציוד לאירועים, פורסם בכלי התקשורת עקב השתתפותם בחתונת בתם המלכותית.

היסטורית בית מידלטון[עריכת קוד מקור | עריכה]

בני משפחתה של קתרין דוכסית קיימברידג' הם: אביה מייקל מידלטון, אמה קרול מידלטון (נולדה בשם קרול גולדסמית'ס), אחיה ג'יימס מידלטון, ואחותה פיפה מידלטון.

מקור השם[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקור שמם של בני מידלטון הוא ממקורות שונים בסקוטלנד ואנגליה, זמן התאריך המוקדם לשמם מגיע עוד משנת 1166. שושלתו של מייקל מידלטון מגיעה מלידס, לדורות של עורכי דין מחלק זה של אנגליה.

בני משפחה היסטוריים ידועים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבותיהם של בני משפחת מידלטון כוללים את סר תומאס לייטון (חי בשנים 15301610), שהיה מושל גרנזי בשנים 15701609, ואשתו אליזבת קנוליס (15491605) שהייתה בת דודה של אליזבת הראשונה מלכת אנגליה.

אחד מצאצאי המשפחה בתקופה מאוחרת יותר הוא הכומר "תומאס דייויס" (Thomas Davis 1766 - 1844) שהיה מחבר המזמורים של הכנסייה האנגליקנית; נכדתו, אוליביה כריסטיאנה לופטון, הייתה אחת הסבתות של מייקל מידלטון, אביה של קתרין.

שיוך גנאלוגי[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגנאלוג הידוע ויליאם אדמס רייטווייזנר (William Addams Reitwiesner) גילה כי שושלת בית מידלטון מקושרת ללורד "סר תומאס פיירפאקס גילינג" (14751520) אשר היה אחד מאבותיה הקדומים של דיאנה הנסיכה מוויילס, דבר אשר עושה את קתרין דוכסית קיימברידג' והנסיך ויליאם דוכס קיימברידג' בני דודים מדרגה חמישה עשר.

שושלת נוספת מצד סבתו של מייקל מידלטון הלא היא אוליביה לופטון, בתם של פרנסס והרייט לופטון צאצאי אדוארד השלישי מלך אנגליה.

מצד קרול מידלטון אמה של קתרין דוכסית קיימברידג' שושלת משפחתה גולדסמית באה ממעמד הפועלים, אשר כמה דורות עבדו ככורים במכרות של סנדרלנד במחוז דורהאם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא משפחת מידלטון בוויקישיתוף