משרד העבודה והרווחה של רוסיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
משרד העבודה והרווחה של רוסיה
Министерство труда и социальной защиты РФ
מידע כללי
מדינה רוסיה עריכת הנתון בוויקינתונים
תחום שיפוט רוסיה עריכת הנתון בוויקינתונים
סוכנות אם ממשלת רוסיה עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך הקמה 21 במאי 2012
ממשלה ממשלת רוסיה
שר אנטון קוטיאקוב
תאריך כניסה 21 בינואר 2020
מטה מרכזי מוסקבה עריכת הנתון בוויקינתונים
עובדים 465 עריכת הנתון בוויקינתונים
תקציב 273,196,800 רובל רוסי עריכת הנתון בוויקינתונים
http://www.minstroyrf.ru/
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית
דגל השירות הפדרלי לעבודה ותעסוקה

משרד העבודה והרווחה של רוסיהרוסית: Министерство труда и социальной защиты Российской Федерации, בקיצור Минтруд России) הוא משרד ממשלתי שהוקם כחלק מממשלת מדבדב הראשונה על מנת להבטיח לכלל הציבור ברוסיה מתן שירותי רווחה, פיקוח על מתן שירותים אלה וסיוע למובטלים במציאת עבודה.

המשרד אחראי לתשלום הפנסיות באמצעות קרן הפנסיה ואחראי למתן שירותי רווחה באמצעות הקרן לביטוח סוציאלי. אחת מיחידות הסמך העיקריות היא השירות הפדרלי לעבודה ותעסוקה.

מטרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשרד אחראי להסדרה ממשלתית בתחומים כגון: שכר מינימום ורמת חיים, רווחה, עבודה, שכר ריאלי, דמוגרפיה, פנסיה, ביטוח לאומי, בטיחות וגיהות בתעסוקה, יחסי עובד-מעביד, כוח עבודה, אבטלה, מהגרי עבודה, שירות אלטרנטיבי, ביטחון סוציאלי, אפוטרופוסות ליתומים קטינים, שירותי אימוץ, סיוע לנכים ועידוד נגישות לנכים במקומות ציבוריים ועוד.

ייעודו של המשרד הוא להגן, לשקם ולסייע לכל אדם, משפחה וקהילה הנתונים במצבי משבר זמני או מתמשך מפאת מוגבלות, עוני והדרה, סטייה חברתית, קשיי תפקוד, אבטלה, אפליה או ניצול. המשרד מגיש שירותים לציבור באמצעות יחידותיו ובאמצעות סניפיו ברשויות המקומיות, ארגונים וקרנות ממשלתיות.

המשרד אחראי לעידוד פיתוח שירותים חברתיים מגוונים ופרויקטים חדשניים הנוגעים לכל פרט בחברה והוא מופקד על מתן שוויון זכויות והזדמנויות, כבוד האדם וחירותו, צדק וסולידריות חברתית והזכות להגדרה והתארגנות עצמית. עבודת המשרד מבוססת גם על ערכי מקצוע העבודה הסוציאלית ועל הקוד האתי שלו. קוד זה מחייב את העובדים הסוציאליים לספק מענים ההולמים את צורכי אוכלוסיית היעד הקיימות, לאתר אוכלוסיות יעד חדשות ולפעול למען קידום איכות חייהם, בדומה לפעילות משרד הרווחה הישראלי, הידוע בשם "משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים".

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עד 1996 התקיימו ברוסיה בנפרד משרד העבודה והמשרד לרווחת האוכלוסייה שאוחדו באותה שנה למשרד העבודה והרווחה.

בשנת 2004 משרד העבודה והרווחה מוזג עם משרד הבריאות של רוסיה והפך למשרד הבריאות והרווחה. בשנת 2012 משרד הבריאות והרווחה פוצל למשרד הבריאות ולמשרד העבודה והרווחה[1].

מקסים טופילין כיהן כיושב ראש השירות הפדרלי לעבודה ותעסוקה בשנים 20042008 ולאחר מכן היה לסגן שרת הבריאות והרווחה לפני שמונה על ידי דמיטרי מדבדב לשר העבודה והרווחה, במאי 2012.

שרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שר העבודה והרווחה הוא השר הממונה על המשרד ואחראי להגדרת תחומי פעילות המשרד בתחום התעסוקה והרווחה.

שם תמונה תחילת הכהונה סיום הכהונה
1. מקסים טופילין 21 במאי 2012 21 בינואר 2020
2. אנטון קוטיאקוב 21 בינואר 2020 מכהן

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]