משרד התחבורה של רוסיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
משרד התחבורה של רוסיה
סמל המשרד
סמל המשרד
חזית בניין משרד התחבורה במוסקבה
חזית בניין משרד התחבורה במוסקבה
דגל המשרד
מידע כללי
מדינה רוסיה עריכת הנתון בוויקינתונים
תחום שיפוט רוסיה עריכת הנתון בוויקינתונים
סוכנות אם ממשלת רוסיה עריכת הנתון בוויקינתונים
סוכנות בת הסוכנות הפדרלית לתחבורת רכבות עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך הקמה 1991
סוכנות קודמת Ministry of the Means of Communication of the Russian Federation עריכת הנתון בוויקינתונים
סוכנות מחליפה הסוכנות הפדרלית לתחבורת רכבות עריכת הנתון בוויקינתונים
שר ויטאלי סאבלייב
תאריך כניסה 10 בנובמבר 2020
מטה מרכזי Rozhdestvenka Street עריכת הנתון בוויקינתונים
עובדים 500 עריכת הנתון בוויקינתונים
תקציב 112,200,000,000 רובל רוסי עריכת הנתון בוויקינתונים
http://www.mintrans.ru
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

משרד התחבורה של רוסיהרוסית: Министерство транспорта Российской Федерации, Минтранс России) הוא משרד ממשלתי פדרלי האחראי להסדרת התחבורה ברוסיה, פיקוח על התעופה האזרחית, האווירית והימית, וכן לפיקוח על רכבות רוסיה, מסילות הברזל וכלי הרכב. משרד התחבורה אחראי לניהול הרכבות העירוניות ומערך הרכבת התחתית בערים הגדולות במדינה וגופי תחבורה ממלכתיים.

מבנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • השירות הפדרלי לפיקוח על התחבורה (Федеральная служба по надзору в сфере транспорта, Ространснадзор) מופקד על פיקוחן של מערכות התחבורה ואחזקת התשתיות, הארגון גם בוחן את רמות האבטחה בתחבורה, מתן רישיונות לתפעול רשתות תחבורה פרטיות, הנפקת הנחיות לתעופה האזרחית. הארגון הוקם ב-2004 עם ביטולו של משרד הרכבות הרוסי.
  • הסוכנות הפדרלית לתחבורה אווירית (Федеральное агентство воздушного транспорта ,Росавиация) הוקמה ב-2004 ואחראית לפיקוח על התעופה האזרחית. ארגון פיקוח על התחבורה האווירית הוקם לראשונה כמשרד ממשלתי בשם המשרד לתעופה אזרחית של ברית המועצות ב-1964. ב-1991 המשרד הפך למחלקת התחבורה האווירית של משרד התחבורה. ב-1996 נקרא בשם שירות האוויר הפדרלי, ב-1999 - השירות הפדרלי לתחבורת אוויר וב-2000 נשא את השם השירות הממלכתי לתעופה אזרחית של משרד התחבורה, שהחל מהרפורמה הפדרלית של שנת 2004 נושא את השם הנוכחי.
  • סוכנות הכבישים הפדרלית (Федеральное дорожное агентство ,Росавтодор) הוא הארגון הארצי ברוסיה המופקד על סלילת כבישים במדינה. מאז מרס 2009, בראש הארגון עומד אנאטולי צ'אבונין, שמחליף את ראש סוכנות הכבישים הפדרלית הקודם שנהרג בפיגוע תופת ברכבת האקספרס מסנקט פטרבורג למוסקבה, ב-2008.
  • הסוכנות הפדרלית לתחבורת רכבות (Федеральное агентство железнодорожного транспорта) היא סוכנות ממשלתית ברוסיה האחראית לניהול תשתיות מסילות הברזל ברוסיה ומנהלת לצד חברת רכבות רוסיה את מסילות הברזל במדינה. הארגון מחזיק בשירות אבטחה עצמאי האחראי לאבטחת התחבורה. הארגון הוקם ב-2004 על בסיס משרד הרכבות הרוסי שפורק ומאז 2014 אחראי לניהול חברת הרכבות של חצי האי קרים.
  • הסוכנות הפדרלית לתחבורת ימים ונהרות (Федеральное агентство морского и речного транспорта ,Росморречфлот) מנהלת למעלה מ-50 אוניות סוחר וספינות דיג. הסוכנות אחראית לניווט ספינות אל נמלי ים מרוחקים באזור הים הצפוני (סמוך לקוטב הצפוני), בתחומי המים הטריטוריאליים של רוסיה, כמו גם הסדרה והענקת רישיונות לאוניות לנוע באגמי המדינה, אשרור רישיונות מעבר לימאים והקמת מערכת קשר ימית גלובלית וביצוע מבצעי חילוץ אנשים בלב ים.
  • השירות לתקשורת גלובלית לספינות בצרה מהווה מוקד טלפוני לספינות רוסיות, שנחטפו על ידי פיראטים, בעיקר כתוצאה משוד ימי לחופי סומליה. המוקד שוכן בבניין משרד התחבורה הרוסי במוסקבה. אף שהמוקד פועל עבור ספינות רוסיות, הוא מקבל אותות מצוקה גם מספינות זרות של מדינות אחרות.

שרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם תקופת כהונה הערות
ויטאלי יפימוב 1990—1996 שר התחבורה הראשון של רוסיה
ניקולאי צאך 1996—1998
סרגיי פרנק 1998—2004
איגור לוויטין 2004—2012
מקסים סוקולוב 2012—2018
יבגני דיטריך 2018—2020
אלכסנדר נראדקו 910 בנובמבר 2020 ממלא מקום
ויטאלי סאבלייב 10 בנובמבר 2020—ואילך

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]