משתמש:אורי פרקש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Israel Flag.jpg

שלום, אני אוֹרי פָרקַשׁ. אני בן 17, בוגר תיכון אלון ברמת השרון וכרגע עומד לקראת גיוס לצה"ל. נהנה מ-ADHD.

אני מתעניין בנושאים רבים ובכללם: פוליטיקה, מדעי המדינה, משפט חוקתי, כלכלה, יהדות, היסטוריה, תנ"ך, גאוגרפיה, המזרח התיכון ואדריכלות.

אני אוהב ללמוד ולחקור דברים חדשים וגם לתרום מהידע שלי; אוהב גם לדון ולהתווכח על נושאים ועל רעיונות. עוקב בזמני הפנוי אחר הכנסת וחבריה (נהנה גם לצפות בדיוני המליאה והוועדות). להערכתי אני מהבודדים שבצופי ערוץ הכנסת.

אני אדם פוליטי מאוד ושואף לכהן כנבחר ציבור, בכדי לקדם רעיונות ותפישת עולם שאני חושב שהיא הנכונה עבור המדינה שלי, אותה אני אוהב ובהצלחתה אני רוצה. אם אהבתם את הרעיונות (וגם אם לא) תזכרו את השם ;-)

מנהיגים שהם מודלים לחיקוי בעבורי

תיבות משתמש/ת
Star of David.svg משתמש זה הוא בן ללאום היהודי
Flag of Israel.svg משתמש זה הוא ישראלי
Jerusalem wall 9291m.jpg משתמש זה משתייך לזרם הימני במפה הפוליטית
John Locke.jpg משתמש זה מאמין בליברליזם
Society.svg משתמש זה מתעניין בפוליטיקה
P parthenon.svg משתמש זה מתעניין באדריכלות
P Architecture.png משתמש זה מתעניין בארכאולוגיה
P judaism.svg משתמש זה הוא בעל ידע בנושאי יהדות
Aleppo-HighRes2-Neviim8-TwleveMinorProphets.pdf משתמש זה הוא בעל ידע בתנ"ך
P Jerusalem gold.png משתמש זה הוא ירושלמופיל!
Yellow star jew.svg משתמש זה יציג סרט צהוב עד שתפילה יהודית בהר הבית תפסיק להיות עילה למעצר
Calanit006.jpg משתמש זה אוהב את הטבע והנוף של ארץ ישראל, מהר חרמון בצפון, ועד להרי אילת בדרום.
HPIM432.jpg משתמש זה מזדהה עם כאבם של עקורי גוש קטיף, חבל עזה והשומרון ומקווה שיבוא קץ לתלאותיהם ובבניין ציון ינוחמו.
Flag of Kurdistan.svg משתמש זה תומך בעצמאותה של כורדיסטן

העמדות הפוליטיות שלי

עמדותיי הפוליטיות הן ימניות לחלוטין: מדינית, כלכלית, חברתית וחוקתית.

אני תומך במפלגת הבית היהודי, לה אצביע בבחירות הקרובות לכנסת. יש לי הערכה רבה לשרים ולחברי הכנסת מטעם הבית היהודי ובמיוחד לנפתלי בנט, איילת שקד, מוטי יוגב ובצלאל סמוטריץ'. הם חרוצים, דעתניים, ודמוקרטיים למופת. עוד אציין לטוב את חברי הכנסת יואב קיש, אמיר אוחנה ושרן השכל.

התחום המדיני - בטחוני

הסכסוך היהודי - ערבי

אני אדם לאומי בכל רמ"ח איבריי, אוהב את המולדת שלי מאוד ומסרב לחלוק אותה. אינני מכיר בקיומו של עם פלסטיני ורואה במיזם הפלסטיני שקר אנטישמי שנועד לחסל את המדינה היהודית.

אני מאמין אפוא בשני פתרונות מדיניים:

האחד - הקמת מדינת לאום ערבית בירדן שתעניק לערביי יהודה והשומרון אזרחות.
השני - פירוק הרשות הפלסטינית וחזרה למצב טרום אוסלו, כאשר הכפרים והערים נשלטים בידי החמולות המקומיות בחסות צה"ל.

אני מאמין בעידוד הגירה תוך מתן פיצוי כספי הולם לכל תושב הרש"פ או עזה שיתחייב לעזוב ולוותר על כל שאיפה לאומית בארץ ישראל.

מתוך תפישה דמוקרטית, אני מאמין בשילוב של אזרחי ישראל הערבים בכל תחום בישראל, אך לא באמצעות העדפה מתקנת אלא בדרך של התייחסות שווה לכל אזרח.

אם טובה ואם רעה, אם קלה ואם קשה, אם זולה ואם יקרה, זוהי ארצי.


הנשק העברי הוא שיקבע את גבולות השיפוט של השלטון העברי... המולדת היא שלמות היסטורית וגאוגרפית. מי שלא מכיר בזכותנו למולדת כולה, אינו מכיר גם בזכותנו לשטח משטחיה. ואנחנו על זכותנו הטבעית והנצחית לא נוותר. נישא את חזון השחרור המלא. נישא את חזון הגאולה השלמה. ונגשימו. בבוא היום נגשימו. כי חוק עולם הוא: אם עובר, או אם מישהו מעביר, קו מפריד בין מדינת הלאום לבין מולדתו, אחת דתו של הקו המלאכותי: להיעלם.

מנחם בגין, מתוך שידור ברדיו האצ"ל במוצ"ש, ו' באייר תש"ח, 15 במאי 1948

יחסי חוץ

בתחום יחסי החוץ אני תומך בחיזוק היחסים עם כל מדינה הרוצה בשלום ובכללן גם מדינות ערב, אך לא במחיר ויתור על חלקי מולדת. אני מאמין שיש לחזק את היחסים עם ארצות הברית ובמיוחד עם הקהילה האוונגליסטית, ובתוך כך להפחית את ה"סיוע" האמריקני לישראל, שהנזק שלו עולה על התועלת: הוא יוצר תחושה של "חוב" כלפי ארה"ב והוא זניח לעומת תקציב המדינה העצום של ישראל.

מדיניות בטחונית

מדיניות הביטחון הנכונה לטעמי היא מדיניות קיר הברזל של ז'בוטינסקי. לדעתי, על צבא ההגנה לישראל להרתיע את אויבינו כך שיחששו להתעמת עמנו, ויחתרו להגיע לשלום בתנאינו שלנו, ומתוך עמדה בה אנו המנצחים.

התחום הכלכלי - חברתי

בתחום הכלכלי ובתחום החברתי הכללי אני ליברל מובהק על גבול הליברטריאן, ואולם בתחום הדת והמדינה אני שמרן לחלוטין.

מדיניות כלכלית

אני ליברל וקפיטליסט גאה.

אני שולל כל צורה של סוציאליזם, שהוא לדעתי הרעיון הרע ביותר שהאנושות יצרה אי פעם, ויעידו על כך מיליוני קרבנותיהם של היטלר, סטלין, מאו ודומיהם. לטעמי "סוציאל דמוקרטיה" הוא לא יותר מאשר "סוציאליזם עם איפור". אני מוצא גם סתירה פנימית במונח זה, שכן הסוציאליזם במהותו לא יכול להיות דמוקרטי.

אני תומך בהפרטת החברות הממשלתיות כולן, תוך מכירת מניותיהן לציבור ושמירה של המדינה על מניית זהב בחברת החשמל ובמקורות.

אני תומך בפירוק מערכת הרווחה הממשלתית ובניתוק התלות של האזרח במדינה. לתפישתי מערכת הרווחה משמרת את העוני ומעודדת אבטלה ובכך מחטיאה את מטרתה. לטעמי, ארגונים חברתיים פרטיים ימלאו את תפקידי מערכת הרווחה בצורה טובה יותר ובאופן שיעודד את המובטלים והעניים לצאת לעבודה.

אני הייתי רוצה לראות בחורבן ההסתדרות הכללית, שמשתקת את המשק בישראל ומונעת כל רפורמה שתיטיב עם האזרחים תוך שימוש בכלים אלימים דוגמת שביתות, סחיטה באיומים וכפיית תשלומים.

נאציזם (סוציאליזם לאומי) וקומוניזם (סוציאליזם בינלאומי) לא היו אלא שני צדדים של אותו מטבע.

מרגרט תאצ'ר


הבעיה עם סוציאליזם היא שבמוקדם או במאוחר הכסף של אחרים אוזל לך.

מרגרט תאצ'ר

מדיניות חברתית

אני תומך נלהב בזכויות האדם והאזרח.

אני רואה בערך החירות כערך המרכזי שעלינו לשאוף אליו כחברה, ולא ערך השוויון שהוא מלאכותי ואלים.

אני תומך במעבר לצבא התנדבותי למחצה, עם גיוס חובה להכשרה בסיסית בנשק שישמש בעת מצב חירום. לטעמי, צבא התנדבותי מעריך יותר את חייליו, מתנהג אליהם באנושיות ולא כאל סחורה ומשלם להם כראוי.

אני תומך במעבר לשיטת השוברים בחינוך, שתאפשר לכל הורה לבחור את בית הספר בו יתחנך ילדו.

כשם שאני סבור שיש להתייחס לאזרחי ישראל הערבים כאזרחים שווי זכויות לכל דבר ועניין, מבלי להשתמש באפלייה מתקנת, כך אני סבור שיש להתייחס לנשים. אני סבור כי בהעדפה מתקנת של נשים יש משום אפלייה פסולה והתייחסות לא הוגנת כלפי נשים, שכן קבלתה של אישה למשרה מסוימת על סמך כישוריה ולא על סמך היותה אישה מראה כי אין כל חשיבות למינה, וזהו שוויון הזדמנויות אמיתי.

לשיטתי, פירוק מערכת הרווחה, מעבר לצבא מקצועי, מעבר לשיטת השוברים בחינוך והפרטת החברות הממשלתיות, לצד הפחתה משמעותית במסים יביאו תועלת למדינת ישראל ויאפשרו לה לשגשג ולהתפתח.

יש בן חורין שרוחו רוח של עבד, ויש עבד שרוחו מלאה חירות; הנאמן לעצמיותו – בן חורין הוא, ומי שכל חייו הם רק במה שטוב ויפה בעיני אחרים – הוא עבד.

עולת ראי"ה, הרב קוק


לא, אינני פמיניסטית.. אני חושב שהן נהפכו צרחניות מדי. אני חושבת שהן גרמו נזק גדול למטרות הנשים בכך שהפכו אותנו לדבר שאיננו. כל אדם הוא שונה. לכל אחד כישרונות ויכולות משלו.

דת ומדינה

Second Temple Roof IMG 0045.jpg

לצערי, בשנים האחרונות מתרחשת התרחקות של השמאל מערכי היסוד של העם היהודי, ששמרו עליו כעם במשך 2,000 שנות גלות. אינני רואה בערכי המסורת עניין שיש להתבייש בו.

אני מתנגד לנישואים אזרחיים או מחוץ לרבנות, שכן לטעמי יש לשמור על הייחוס (ובמיוחד על מעמד הכהונה) ולשמור על עקרונות טהרת המשפחה.

אני תומך בהפרטת האחריות על השבת לרשויות מקומיות. פתרון ראוי לסוגיית השבת יהיה לאפשר לעיריית תל אביב לפתוח את עסקיה בשבת, ולעיריית ירושלים לסגור אותם במהלכה. לטעמי יהיה כדאי אף לאפשר לשכונות לקבוע את מדיניות השבת בהן.

אני תומך בפירוק מונופול הכשרות של הרבנות, ולהפוך את הרבנות מגוף מפקח על הכשרות לגוף מבקר של ארגוני הכשרות, שבסמכותו לפרסם ברבים באם ימצא פגם כלשהו בגוף כשרות מסוים, אך לא לסגור אותו ולא לאסור עליו לעבוד.

בהמשך למגמת ההפרטה, אני סבור כי הפרטה של רכבת ישראל כמו גם חבורת התחבורה הציבורית יאפשר לאותן חברות לפעול בשבת בלי לפגוע בהיותה של המדינה מדינה יהודית אשר מוסדותיה שומרים על השבת.

אני סבור כי על העם היהודי לכונן מחדש את בית המקדש במקומו כפי שהיה לפני 2,000 שנה, שכן הר הבית הוא לב האומה. אני תומך בהתרת תפילה יהודית בהר הבית, הן מסיבות יהודיות והן מסיבות דמוקרטיות.

התחום החוקתי

אני תומך בכינון חוקה ליברלית במדינת ישראל, שתכונן משטר של דמוקרטיה פרלמנטרית חופשית, לאור עקרון הפרדת הרשויות של מונטסקייה.

הרשות המחוקקת

אני תומך בשינוי שיטת הבחירות לבחירות חצי ארציות וחצי מקומיות, כאשר 60 מחברי הכנסת יבחרו בשיטה ארציות ו-60 חברי הכנסת יבחרו באזורי בחירה.

הייתי רוצה לראות את הכנסת כרשות הדומיננטית ביותר בישראל. רשות שמפקחת על ממשלה באדיקות, בוחרת את בעלי התפקידים ועורכת להם שימועים טרום בחירתם.

הרשות המבצעת

אני תומך בצמצום הממשלה לכדי 18 שרים לכל היותר, כך שתכלול את:

  • ראש הממשלה;
  • סגן ראש הממשלה וממלא מקומו;
  • 6 עד 16 שרים אחרים לכל היותר.

אני תומך בהפרדת משרת התובע הכללי מהיועץ המשפטי, בצמצום סמכויות הפקידים ובהגברת כוחם של נבחרי הציבור.

אני תומך בעריכת שימועים למיועדים להתמנות לרמטכ"ל, למפכ"ל, ליועץ המשפטי, למבקר המדינה, לשופטים, לתובע הכללי, למנכ"לים של משרדי הממשלה וכד'.

הרשות השופטת

לדעתי הרשות השופטת הפריזה בסמכויות שלקחה לעצמה. יש גבול להתעלמות של בית משפט מהכרעת נבחרי העם, ובישראל הגבול הזה נחצה מזמן.

אני תומך בשינוי שיטת בחירת השופטים:

את השופטים בעליון תבחר הכנסת
את השופטים במחוזי ובשלום תבחר הממשלה באישור הכנסת.

אני תומך בשינוי שיטת המשפט ובמעבר לשיטת חבר מושבעים, כפי שהיא שנהוגה בארצות הברית ובבריטניה. אני סבור כי על שיטת המשפט בישראל להתבסס קודם על המשפט העברי ורק לאחריו על משפט העמים.

אני תומך בכינון בית משפט לחוקה, שבסמכותו לבטל חוקים של הכנסת, ואולם לכנסת תהיה הסמכות להתגבר על פסיקה כזאת לתקופה קצובה של 4 שנים שניתנת לחידוש עם סיומה.

לעיון נוסף בכתבים אידאולוגיים עמם אני מזדהה

גם אם התחברתם וגם אם לא, אני ממליץ להיכנס לכאן:

ערכים שיצרתי

ערכים שתרמתי להם משמעותית (לעניות דעתי)

דפי טיוטה

דפי טיוטה
דפי הטיוטה מיועדים לי ולשימושי הפרטי. הנכם מתבקשים שלא לערוך אותם, גם לא לצורך תיקון טעות. אם מצאתם טעות באחד הדפים, אנא הפנו את תשומת לבי.

עריכה שאיננה שלי תימחק באופן מיידי!

משתמש:אורי פרקש/טיוטה משתמש:אורי פרקש/ערך: הכנסת העשרים ואחת משתמש:אורי פרקש/ממשלות ישראל משתמש:אורי פרקש/טבלאות פוליטיקה משתמש:אורי פרקש/טבלאות פוליטיקה 2 משתמש:אורי פרקש/שרים ובעלי תפקידים
משתמש:אורי פרקש/בחירות לנשיאות ישראל משתמש:אורי פרקש/טבלאות מנהיגים משתמש:אורי פרקש/ערך: רשימת נשיאי ארצות הברית משתמש:אורי פרקש/ערך: הממשלה הפדרלית של ארצות הברית משתמש:אורי פרקש/טבלאות פרלמנטים