משתמש:ידידיהצבאן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תיבת כישורי שפה
he משתמש זה דובר עברית כשפת אם.
en-3 This user has advanced knowledge of English. (אנגלית)
yi-1 דער באניצער האט א גרונטיקע ידיעה אין יידיש.
ar-1 هذا المستخدم يعرف مبادئ العربية. (ערבית)
mnt-1 משתמש זה יודע לקרוא תווים מוזיקלים ברמה בסיסית.
תיבות משתמש
+3500 משתמש זה ביצע מעל 3500 עריכות בוויקיפדיה העברית עד כה.
Shabat Candles.png משתמש זה שומר שבת, ומבקש לא להשאיר לו הודעות בשבתות וחגים
Kac 1924-10-19 Pinsk jews reading mishnah.jpg משתמש זה אוהב ללמוד תורה
Polard2.jpg משתמש זה חיכה בכליון עיניים לשחרורו של יונתן פולארד
Polard2.jpg משתמש זה עודנו מחכה בכליון עיניים לשחרורו המהיר של יהונתן פולארד
Emblem of Israel.svg משתמש זה משתתף במיזם חכי"ם פוטנציאליים ומכין את ויקיפדיה ליום שאחרי הבחירות.


נרשמתי בג' טבת ה'תש"ע, לפני 9 שנים, 9 חודשים ו־26 ימים (מתעדכן אוטומטית, על פי התאריך הלועזי).

תחומי ידע ועניין[עריכת קוד מקור | עריכה]

משנה ויקיפדית[עריכת קוד מקור | עריכה]

אינני מגביל את עצמי לעריכה בתחום מסוים. עם זאת, אני סבור שבויקיפדיה קיים חוסר משמעותי בשני תחומים משמעותיים, שבהם ביכולתי לתרום. בהתאם לכך, פעולות משמעותיות שביצעתי בויקיפדיה קשורות, על פי רוב, לנושאים אלו. ועל כולן, הנני מודה לבורא יתברך:

קיים חסר בתוכן עמוק ומקיף בנושאי יהדות. גורמים אפשריים: א. ידע כתוב בנושאים אלו אינו נגיש לעורך שאינו מחובשי בית המדרש, בשל השפה וסגנון החשיבה הייחודיים. ב. הידע מפוזר בין מספר רב של ספרים, שנובע מהגישה של "אלו ואלו דברי אלוהים חיים הן" (ראו:מחלוקת ביהדות), העלולה לגרום לפיצול גדול בשיטות וההסברים. ג. גם בתחום ההלכתי-מעשי, שבו לכאורה יש להגיע למסקנה ברורה, רבים מהדינים שאינם מפורשים בתלמוד או במקור קדום יותר, שנויים במחלוקת (בשל העדר הסנהדרין). לכן, על העורך לאתר את הדעות השונות, ולשקול בכובד ראש את סידורן הראוי בערך.

בנוסף לכך, ויקיפדיה זקוקה לעריכה יסודית לערכים קיימים. נראה לי שרבים מהעורכים מעדיפים לערוך עריכות קטנות, או להשקיע בערכים שלהם, ואינם מעוניינים להשקיע זמן רב בערכים של אחרים. עם זאת, קיים צורך בעריכת ערכים קיימים, בשל הגורמים הבאים: א. רוב הערכים נכתבים באופן טוב, אך במהלך הזמן נוצרים שיבושים בערך בשל עריכות שונות. (לרוב שיבושי סגנון, לעיתים גם שיבושי תוכן.) ב. בנוסף, השתתפות אנשים רבים בעריכה, גורמת לשיבוש סדר המאמר ואחידות סגנונו. ג. גם כותב מקצועי מרוויח מבקרה יסודית חיצונית על כתיבתו.

בעל ערך[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערכים שיצרתי (לפי סדר כרונולוגי):

הערך האחרון, נכתב כשנתיים לאחר שנרשמתי לויקיפדיה, כחלק ממיזם התנ"ך.

שכתובים מקיפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל ערך ששכתבתי, השכתוב כלל הגהה משמעותית ותיקוני ניסוח, בנוסף לסידור מחודש של הערך. להלן אציין דברים נוספים שעשיתי בכל שכתוב.

  • סליחות - הוספת פסקאות, תיקון כתיבה אשכנזית-לא ניטרלית.
  • בסיסה - הוספת תוכן רבה. הוספת פרקים חדשים על משמעות השם ועל ההתייחסות ההלכתית. הוספת מקורות רבים. בסך הכל, הוספתי כשלושה עשר אלף בתים לערך, ובכך הכפלתי את תוכנו ביותר מפי שלושה.
  • אני אוהב לנבור בחיפוש מידע, מה שמועיל לערכים על נבחרי ציבור, בייחוד ערכים חדשים. חלקם נכתבו ברובם על ידיי. לוביים זוכים לתשומת לב מיוחדת. :) ביניהם: פריג'א זוארץ, פנחס עידן, אופיר סופרבן-ציון סופר), הרב משה ארבל. ועוד רבים מכל העדות, בפרט ערביים וכדומה.

שונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

יצרתי יותר מעשרים וחמש תבניות משנה של תבנית:דגל, בעיקר של ישויות קטנות או ישויות שהתפרקו. (למשל: תבנית:דגל/הממלכה הנפוליאונית של איטליה. תבנית:דגל/כורדיסטן העיראקית).

כחלק מהרחבת התבניות, יצרתי יותר מעשרים וחמש תבניות משנה של תבנית:דגל, בעיקר של ישויות קטנות או ישויות שהתפרקו. (למשל: תבנית:דגל/הממלכה הנפוליאונית של איטליה. תבנית:דגל/כורדיסטן העיראקית).

יצרתי את תבנית יהדות אורתודוקסית.

מפעם לפעם אני פוצח במיזם אישי נרחב. בין המיזמים:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]