משתמש:מנחם.אל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
תיבות משתמש
משתמש זה שומר שבת, ומבקש לא להשאיר לו הודעות בשבתות וחגים
משתמש זה הינו יהודי המאמין בי"ג עיקרי האמונה לרמב"ם, ללא כחל וסרק.

משתמש זה נמצא בוויקיפדיה במשך
11 שנים, 6 חודשים ו־28 ימים.

משתמש זה זכה במקום הראשון בתחרות הכתיבה ה-11 לאחר שכתב את הערך צופון.
משתמש זה זכה בתחרות האיור הטוב ביותר של לאחר שיצר איור של הצופון.
משתמש זה מכיר בכך שכתיבה בוויקיפדיה היא סוג של אסקפיזם, אבל זה לא מפריע לו


משתמש זה הוא טיפוס חורפי
משתמש זה רוצה להוציא את הקיץ מחוץ לחוק!
משתמש זה סובל מההתחממות הגלובלית...
משתמש זה נמצא במרוץ נגד הזמן
משתמש זה מוחה על האלימות המשטרתית כלפי נוער הגבעות, וקורא לסגור לאלתר את ימ"ר שי ולהעמיד לדין את המעורבים במותו של אהוביה סנדק.
משתמש זה רואה בגירית הדבש מודל לחיקוי
משתמש זה מזדהה עם פילוספיית החיים של העצלנים
משתמש זה מאמין שיש יצורים רבים במעמקי האוקיינוס שממתינים שנגלה אותם (או שלא...)
משתמש זה בנה את פורטל:יונקים
משתמש זה בנה את פורטל:זוחלים ודו-חיים

שלום לכולם! אני מנחם.אל, אדם נורמלי ברחוב ופריק ויקיפדי בבית. רשום בוויקיפדיה מאמצע 2012, ומבלה את זמני באתר בעיקר סביב בעלי החיים. אני מקדיש את מרבית הזמן לפעילות במרחב הערכים, ומשתדל לשמור מרחק מהצבעות ודיונים. אשמח לסייע בכתיבה, בקשה או שאלה בענף הזואולוגיה וכן ביצירת מפות תפוצה לבעלי חיים ופרחים.


אייל פרדי ושלג, מה צריך יותר מזה...
אייל פרדי ושלג, מה צריך יותר מזה...

כְּאַיָּל תַּעֲרֹג עַל אֲפִיקֵי מָיִם כֵּן נַפְשִׁי תַעֲרֹג אֵלֶיךָ אֱלֹקִים.

מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ ה' כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ.

מי? מה? מו?[עריכת קוד מקור | עריכה]

טוען את הלשוניות...
אני מנחם.אל - יליד תשנ"ו, מתגורר באזור הגליל ועוסק בתכנות. תפיסת העולם שלי היא כימרה חרדית-ימנית-פסימית ואני דוגל בהתנזרות מוחלטת מהתקשורת הממוסדת רוויית האג'נדות. אני טיפוס חורפי, חובב גשם וקור ולא סובל חום ולחות; מקווה שאוכל מתי שהוא לבלות את הקיץ באיסלנד, פינלנד או בימת הדובים הגדולה. תחומי הענין העיקריים שלי הם: זואולוגיה, בוטניקה, גיאוגרפיה, היסטוריה ומשום מה גם כל מה שקשור לג'יהאד הסלפי. אני חובב מושבע של בעלי חיים ומתמקד בעיקר בכתיבה בנושא זה בויקיפדיה. משתדל להתרחק מערכים נפיצים ופוליטים, מהצבעות, דיונים ומחלוקות, וממליץ לכולם לנקוט בדרך זו; הבילוי בויקיפדיה הופך לחוויה נעימה ומרגיעה. נסו ותהנו.
מגיל צעיר התחביבים שלי נסובו סביב בעלי חיים: גמיעת ספרים ואנציקלופדיות בתחום ככל שידי השיגה, איור של מאות בעלי חיים בתוכנת צייר הנוסטלגית, צפייה בתוכניות טבע, וגידול של מיני יונקים, עופות וזוחלים; במשך השנים גידלתי בעיקר עיזים וכבשים מגזעים מגוונים, חמורים, עופות בית ומכרסמים, ובמהלך שהות ממושכת בארץ האפשרויות הבלתי-מוגבלות זכיתי לקפיצת מדרגה בכל הקשור לחיות מחמד: אופוסום, תרנגול הודו (בר), ברנטה קנדית, ברווז עצים, טמיאס וציפורי שיר מרהיבות; גולת הכותרת הייתה גידול עופרים של אייל פרדי לבן-זנב - חיה מרשימה, עדינה ויפה שאהובה עליי יותר מכל בעל חיים אחר. בסופו של דבר, הטראומות הנלוות בחלק גדול מהמקרים גרמו לי להפסיק: טבח על ידי להקות כלבי בר, חתולים או הרוצח המתוק, מוות ממחלות וטמפרטורות חריגות, ירי של ציידים או גניבה. למזלי, הגמילה חפפה פחות או יותר לתחילת הפעילות בויקי שפיצתה על כך. עם זאת, טרם זנחתי את הרעיון לגדל בעתיד כיסנאים או אלפקות.
לויקיפדיה הגעתי באופן מקרי בראשית 2012 והוקסמתי ממקור המידע החדש. זהו. נגמרו הימים שבהם אני תר אחר רסיסי מידע בכרכים מעלי העובש של האנצילופדיה העברית & תרבות & בריטניקה & אנצילופדיה שסבא זרק. בימים הראשונים הייתי ממש באופוריה; אחר כך, חיכיתי בסבלנות שיתווספו ערכים חדשים על מעלי גירה האהובים עלי, אבל המצב הויקיפדי בתחום היה אז בקנטים ובמשך מספר חודשים לא נכתב שום דבר. במקביל, הגעתי דרך הויקי באנגלית לאתרים שונים בתחום הזואולוגיה ועולם שלם נפתח בפני; אני עוד זוכר את החודשים הראשונים שבהם אני משוטט ללא הפסקה על ציר IUCN-ARKive-ADW וחש כמו ילד בבריכת כדורים. לאט לאט התגנבה לראשי מחשבה: אולי אנסה בעצמי? באמצע 2012 החלטתי לקפוץ למים; התחלתי כאנונימי עם הערך נילגו שנכתב עם חבלי לידה קשים, המשכתי לקודו ההרים, אלקרן הגדות, מונטיאק הציצית, פודו וצביון זברה, ולבסוף נרשמתי לאחר נדנודים של מספר עורכים. מאז ועד היום הבחור - מכור.
בשנים הראשונות כתבתי בעיקר על תת-סדרת מעלי הגירה (בפרט אייליים ופריים) כשמדי פעם חרגתי ממנהגי וגלשתי לכתיבה בנושאים אחרים. ההתאקלמות שלי הייתה מצוינת ללא בעיות, ומשתמשים שונים עזרו, העירו ופידבקו לאורך השנים. תודות להם, עם הזמן חל שיפור רב בניסוח, סגנון, עיצוב, גודל ואיכות הערכים. בנקודת זמן מסוימת, התחלתי ליצור מפות תפוצה ואף איורים בתוכנת צייר במקרה הצורך. עם סיום מרבית סדרת מעלי הגירה, צללתי במהירות לתוך תת-מחלקת הכיסאים המרתקת ולאחריה עברתי לשדרג את סדרת העטלפים. אני מתכוון בעתיד לטפל בעוד 2–3 סדרות יונקים מוזנחות, לעבור קצת לתחום הג'יהאד הסלפי או להתמקד בהרחבת הערכים שכתבתי בתחילת דרכי בויקי וזקוקים לשיפור ניכר. עד היום כתבתי למעלה מ-700 ערכים, ובין לבין הספקתי לבנות שני פורטלים: פורטל:יונקים ופורטל:זוחלים ודו-חיים. נקודת ציון משמעותית עבורי הייתה כתיבת הערך בילבי ענק, שהפך בסוף למומלץ הראשון שלי; למעשה, רק אז התחלתי לקבל מושג על ההשקעה העצומה של כותבי המומלצים. לא אגזים אם אומר שכתיבת ערך מומלץ שקולה לכתיבת 40 ערכים רגילים. בהמשך, נוספו המומלצים: אנטילופה הודית, פודו דרומי וקודו גמלוני לצד הערך צופון שזכה במקום הראשון בתחרות הכתיבה ה-11. אני פועל בויקי כזאב בודד, נוטה להתמקד בעיקר בכתיבת תוכן, וממעט באינטראציות חברתיות לצערי.
בום!
בום!
לאחר כשנה וחצי בויקי, התחלתי להעלאות ערכים בטקטיקת ההפצצה; זה התחיל בקטנה מ-3 ערכים, וקפץ מעלה עם השנים כשמדי פעם אני שובר את השיאים של עצמי. הסיבה המקורית הייתה שבכתיבת מספר ערכים קשורים מתגלים פרטים שגויים, אולם בהמשך התמכרתי לדרך הפעולה הזאת. אין מילים לתאר את ההרגשה המתוקה בשעת השין, ואת האדרנלין שקופץ לשמיים במהלך השיגור למרחב הערכים. מאידך, הדבר גם פיתח אצלי הפרעה פוסט-טראומתית בלתי-מוכרת שאותה אני מכנה בהלת-ויקי[1]. בסוף 2016, אחת מההפצצות שהכנתי (63 ערכים) נפלה בסמוך לחציית רף ה-200,000 ערכים בויקי, ודאגתי לכך שהערך העגול יהיה מומלץ. בשנת 2020, שחררתי לחלל הויקיפדי צונאמי של 156 ערכים בנושא חיות הכיס, והתארגנתי לקראת חופשת ויקי ארוכה. כצפוי, הפרישה הזמנית לא צלחה, ומצאתי את עצמי שוקד על מבצע אקס-ריי שנועד לשדרג את ערכי העטלפים. ב-2021, המבצע הסתיים עם הפצצה של 150 ערכים תוך כדי חציית רף ה-300,000 ערכים בויקי. עקב אילוצים אישיים, הפעילות שלי צפויה לפחות בצורה דרסטית בשנים הקרובות, אך אני מקווה שאוכל עדיין להפתיע מפעם לפעם.
עוד סיבוב קטלני בקולוסיאום הויקיפדי...
עוד סיבוב קטלני בקולוסיאום הויקיפדי...
בתום תקופה של 10 שנים בוויקיפדיה הגעתי למספר תובנות פסימיות (אפשר לדלג). אנחנו קורסים, אין מילה אחרת. למרות שחלפו 20 שנים, מספר הכותבים הפעילים נשאר נמוך מאוד ולא מתרומם (סביבות ה-300 בלבד). במקרה הטוב, מספר הפורשים והמצטרפים מתקזז. חסרים לנו כותבים איכותיים בתחומים שונים. ערכי ליבה רבים נמצאים במצב על הפנים. בשורה התחתונה, אנחנו זקוקים לזרם מתנדבים במקום טפטוף. אני מפיל את האשמה הזאת על התדמית האפלה שלנו בתקשורת, קבלת הפנים הצוננת\התוקפנית לעורכים חדשים, וכמובן הקולוסיאום הויקיפדי שיוצר אווירה רעילה; עורכים יריבים מכל קצווי ויקיפדיה מתכנסים במקום אחד למטרה אחת: הקזת דם הדדית שלא מובילה לכלום. כך נוצרות להם קואליציות ואופוזיציות שרק ממתינות להזדמנות להתגושש ביניהן והתוצאה כמובן בהתאם. המבוגרים האחראיים שלנו נכנסים לטעמי מאוחר מדי לקלחת או שלא נכנסים בכלל, במקום לתפוס את ההגה כבר בראשית הדיון ולנווט את הספינה לחוף מבטחים. יש לציין גם כמובן את דיוני החשיבות, הצבעות המחיקה והדיונים במזנון שנזקם מרובה מתועלתם: הבירוקרטיה והדמוקרטיה הויקיפדית שרבים התאהבו בהן, גורמות לחלק מהמשתמשים לשכוח את הייעוד המקורי והן תקבורנה את כולנו בסוף. בעיה אחרת היא תרבות הקצרמרים-מילוניים. אם נקח דוגמה מתחום הזואולוגיה, זה נפלא אולי שכל סדרת הטורפים כחולה, אבל כמעט כולם קצרמרים שהסיכוי שיורחבו בעשורים הבאים נמוך מאוד. להכחיל מאות ערכים קצרמרים כשיטה לא ממש משרת אותנו כאניצלוקפדיה. המרוץ ל-1,000/500/100 ערכים גם הוא לא ממש מסייע בלשון מעטה. את המונולוג הפסימי הזה אני חותם בכלי הויקינתונים; הכלי הזה שבפעם היה אמור לסייע בבינוויקי הופך למפלצת מעיקה; זה כבר לא רק בינוויקי ותמונות אלא גם תבניות ומידע ומי יודע מה עוד מתכננים לנו שם הבוטים בעתיד.
תשדרגו אנרגיות חיוביות...
תשדרגו אנרגיות חיוביות...
בראש ובראשונה, המפעילים והבריוקרטים צריכים להשים סוף למה שהולך בקולוסיאום הויקיפדי ולתפוס פיקוד על רכבת ההרים הזאת. איך? לא יודע. בשביל זה בחרנו בכם. יש לשאוף למיצוי מהיר של דיונים במזנון, ולגבי דיוני חשיבות, צמד המילים וועדת איתור נשמע לי פתאום כל כל נחמד. לגבי תרבות הקצרמרים, אין לי ממש פתרון. לכל הפחות, בשלב הראשון צריך לעשות מדי שנה תחרות כתיבה ותחרות מקצרמר למובחר ואולי גם מדד איכות של ערכי משתמשים או חלוקת כוכבי קצרמרים. בשולי הדברים, חשוב כמובן להזכיר את הצורך בקבלת פנים מלבבת לעורכים החדשים, כולל סלחנות על טעויות, התפרצויות והשחתות.
המונה מתקתק...
המונה מתקתק...
תכתוב בנושאים שמעניינים אותך. תתרחק מערכים נפיצים ופוליטיים. אל תתרגז מהערות ותיקונים. אל תגיב מיד בויכוח - צא להתאוורר ותחזור רגוע. אל תתערב בדיונים בדף הבירורים, בדף הבדיקות ובמזנון. אל תבזבז את זמנך על מילוי דף המשתמש בפילוסופיה ויקיפדית סדורה (זנב קצר, לא בולע לא מקיא, מחיקה/מכלילנות) ואל תכנס למרוץ התארים (מנטר/מפעיל/עורך ממשק/אחראי מיזם) - המטרה שלנו כאן היא לכתוב ערכים ולא לאסוף תארים או לכתוב פילוסופיות. אל תבזבז זמן בקריאת דפי משתמש ופילוסופיות כמו שעשית הרגע. ולסיום, זכור שאתה עתיד לתת דין וחשבון לפני ‏מונה העריכות: אם החלק האדום בתפוח שלך קטן מחצי - אתה וויקיפדיה בבעיה.
1
710px
#B0C4DE
#B0C4DE
ימין

ערכים שכתבתי (706)[עריכת קוד מקור | עריכה]

אייליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

איילים: איילי העולם החדשאיילי העולם הישןאייל אלדיאייל אנאמייטאייל האנדיםאייל אנדים פרואניאייל אנדים צ'יליאניאייל ברבאריאייל ברסינגהאייל הביצותאייל זהובאייל הפמפסאייל חזירוניאייל טימוראייל נקודאייל סיביריאייל סמבראייל פיליפיניאייל קאלאמיאןאייל קוהלאייל רוסהאייל רוסרבוסאייל ת'ורולדאלקרן הגדותבורורומונטיאקיםמונטיאקמונטיאק אנאמייטמונטיאק גונגשאןמונטיאק העלהמונטיאק הציציתמונטיאק מצוימונטיאק סומטרימונטיאק ענקמונטיאק פוהאטמונטיאק פימונטיאק צהובמונטיאק רוזוולטמונטיאק שחורמזאמהמזאמה אדומהמזאמה אמזוניתמזאמה אפורהמזאמה ביצתיתמזאמה יוקטניתמזאמה לבנהמזאמה מרידאניתמזאמה מרכז-אמריקניתמזאמה ננסיתפודופודו דרומי ערך מומלץפודו צפוניצ'וניאיילי מושק: אייל מושק קשמיריאייל מושק סיניאייל מושק ההימלאיהאייל מושק אנחוויאיילוניים: איילון נקודאיילון הודיאיילון וייטנאמיאיילון ויליאמסוןאיילון זוטראיילון פיליפיניאיילון צהוב-פסים

פריים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כללי: אנטילופות ערבהאנטילופות סבךאנטילופות-עזסאיגותסלילני קרנייםקצרי קרנייםכבשי שוריעלים (שבט)צפיריםאימפלים: אימפלה מצויהאימפלה שחורת-פניםבובאלים: בובאלבובאל ג'קסוןבובאל הכףבובאל ליכטנשטייןבובאל מערביבובאל סוואיניבובאל צפוניבובאל קוקהגנו כחולגנו שחורדאמאליסקדאמאליסק הסהרדאמאליסק הצבייעלים: גוראלגוראל אדוםגוראל אמורגוראל ההימלאיהגוראל סיניטאקין זהובטאקין בהוטניטאקין מישמיטאקין סיצ'ואניטאר (קבוצה)טאר ההימלאיהטאר נילג'יריטאר ערבייעל איברייעל אתיופייעל בזואריעל גראדוסיעל ההימלאיהיעל הפירנאיםיעל סיבירייעל סינדייעל ספרדייעל פורטוגזייעל צ'ילטאנייעל קווקזי מזרחייעל קווקזי מערביכבש אוריאלכבש גדול קרנייםכבש דאליכבש השלגכבש כחולכבש כחול גמדיכבש כחול מצויכבש מופלוןסרוסרו אדוםסרו ההימלאיהסרו טאיוואניסרו יפניסרו סומטריסרו סיניצפיר הפירנאיםצפיר הקורדילריםצבאיים: אוריביאנטילופת בייטסאנטילופת ביירהאנטילופה הודית ערך מומלץאנטילופה טיבטיתאנטילופה מלכותיתאנטילופה ננסיתדוקרןדוקרן הכףדוקרן הסטינבוקדוקרן שארפידיקדיק גינתרדיקדיק כסוףדיקדיק סולטדיקדיק קירקידלקרן המושקסאיגהצבי אדוםצבי אדום חזיתצבי ארלנג'רצבי גראנטצבי הוגליןצבי הזפקצבי החולצבי הסלעיםצבי יחמוריצבי יעליצבי יעלי טיבטיצבי יעלי מונגוליצבי יעלי פז'בלסקיצבי מונגאלהצבי מלכת שבאצבי סומרינגצבי סעודיצבי ספיקיצבי ערביצבי קיווייהצבי קלארקצבי ריםצבאי סוף: אנטילופה אייליתקובוס המשקפייםקובוס הנילוסקובוס שחורצבי סוףצבי סוף מצויצבי סוף ההריםצביונים: צביון (סוג)צביון אדוםצביון אדרסצביון אבוטצביון גמדיצביון הארוויצביון ווינסצביון זברהצביון ז'נטינקצביון כחולצביון לבן גחוןצביון לבן רגלייםצביון מקסוולצביון נאטאלצביון פיטרסצביון צהוב גבצביון שחורצביון שחור חזיתפרים: אילנד ענקאילנד מצויארבע קרןאנואה ההריםאנואה השפלהביזון הקרפטיםביזון קווקזיביפאלובקר מצריגאיאלדזוז'וברונייאק הבריאקאלונילגאיפר הרמהקודו גמלוני ערך מומלץקודו ההריםקודו זוטרקייטינג-וורקראבאותאו אסייתיתאו אפריקניתאו היערתאו הכףתאו סודאניראמים: אנטילופת סוס כחולהראם הצביראם שולי-אוזניים

כיסאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אופוסומאים: אופוסום לבן-אוזןאופוסום גדול-אוזןאופוסום גויאנהאופוסום האנדיםאופוסום לוטרה גדולאופוסום לוטרה מסויהאופוסום ארבע-עיניאופוסום קצר-זנבאופוסום עב-זנבאופוסום דקיקאופוסום חינניאופוסום חבויאופוסום פטגוניאופוסום הצ'אקואופוסום עכבריאופוסום עכברי אפוראופוסום עכברי קלינובסקיאופוסום זנב-שיחאופוסום שחור-כתףאופוסום צמרירי חום-אוזןאופוסום צמרירי חשוף-זנבאופוסום חדפיאופוסום חדפי אינקהאופוסום חדפי חוטמניקנגוראים: דמויי-קוסקוסאיפולהבטונגבטונג זנב-מברשתבטונג מדבריבטונג מזרחיבטונג מתחפרבטונג נולרבורבטונג צפונידאון ביאקדאון הסנאידאון מהגונידאון צהוב-בטןדאון צפונידאון מנוצה-זנבדאון ענקדינגיסווולארווולארו האנטילופהוולארו מצויוולארו שחורוולבי ארנבי אדמוניוולבי ארנבי ממושקףוולבי ארנבי מזרחיוולבי גרייוולבי זנב-מסמר מרוסןוולבי זנב-מסמר סהרוניוולבי זנב-מסמר צפוניוולבי זנב-שוטוולבי טמרוולבי יערוני זוטרוולבי יערוני מקלאיוולבי סבך מערביוולבי סלע אליידוולבי סלע גודמןוולבי סלע הרברטוולבי סלע וילקינסוולבי סלע זנב-מברשתוולבי סלע חדגוניוולבי סלע כף-יורקוולבי סלע מאריבהוולבי סלע סגול-צווארוולבי סלע פרוסרפיניוולבי סלע קצר-אוזןוולבי סלע רוטשילדוולבי סלע שחור-צדוולבי סלע שרמןוולבי פרמהוולבי צבי אפורוולבי צבי חוםוולבי צבי לבן-פסוולבי צבי שחורוולבי שחור-פסוומבט מצויוומבט שעיר-אףוומבט שעיר-אף דרומיוומבט שעיר-אף צפוניטנקילמונג'וןנברלקפדמלון אדום-צווארפדמלון בראוןפדמלון ההריםפדמלון טסמניפדמלון כההפדמלון קלביפוסום הסלעפוסום זנב-קשקשפוסום זנב-טבעתפוסום זנב-טבעת מערביפוסום זנב-טבעת מצויפוסום זנב-טבעת מדומהפוסום זנב-טבעת אלברטיספוסום זנב-טבעת זהובפוסום זנב-טבעת ירוקפוסום זנב-טבעת נזיריפוסום זנב-טבעת נחושתיפוסום זנב-טבעת דקפוסום זנב-טבעת ויילנדפוסום זנב-טבעת מסיכתיפוסום זנב-טבעת מצוירפוסום זנב-טבעת נהר-דיינטריפוסום זנב-טבעת נהר-הרברטפוסום זנב-טבעת ננסיפוסום זנב-טבעת שלגלפוסום זנב-טבעת שפלתיפוסום זנב-מברשת הרריפוסום זנב-מברשת נחושתיפוסום זנב-מברשת צפוניפוסום זנב-מברשת קצר-אוזןפוסום למוריפוסום מנוצה-זנבפוסום מפוספס ארך-אצבעפוסום מפוספס גדול-זנבפוסום מפוספס טייטפוסום ננסיפוסום ננסי זוטיפוסום ננסי זנבתןפוסום ננסי מזרחיפוסום ננסי מערביצופוןזכה במקום הראשון בתחרות הכתיבה ה-11קולוואריקוסקוסקוסקוס אוביקוסקוס ג'בקוסקוס דרומיקוסקוס ההריםקוסקוס המשיקוסקוס וודלרקקוסקוס טלפומיןקוסקוס כחול-עיןקוסקוס מזרחיקוסקוס מקושטקוסקוס צפוניקוסקוס קרקעיקוסקוס שטייןקוסקוס גמדיקוסקוס גמדי סולוואסיקוסקוס גמדי פלנגקוסקוס דובי טלאודקוסקוס דובי סולוואסיקוסקוס נמרי אדמירלתיקוסקוס נמרי אוסטרליקוסקוס נמרי ביאקקוסקוס נמרי ואיגאוקוסקוס נמרי מצויקוסקוס נמרי שחורקנגורו אילני אפרוריקנגורו אילני בנטקנגורו אילני גודפלוקנגורו אילני דוביקנגורו אילני דוריהקנגורו אילני הואוןקנגורו אילני הוזרקנגורו אילני וונדיוואיקנגורו אילני לומהולץקנגורו אילני סריקנגורו אילני עטוי-זהבקנגורו אילני שפלתיקנגורו חולדתי אדמוניקנגורו חולדתי מדבריקנגורו חולדתי ארך-רגלקנגורו חולדתי גילברטקנגורו חולדתי חוטמניקנגורו חולדתי רחב-פניםקנגוריל המושקבנדיקוטאים: בנדיקוטייםבילבייםבילבי זוטרבילבי ענק ערך מומלץבנדיקוט קצר-חוטםבנדיקוט זהובבנדיקוט חום צפוניבנדיקוט חום דרומיבנדיקוט חוטמניבנדיקוט מדבריבנדיקוט סרוג מזרחיבנדיקוט סרוג מערביבנדיקוט ניו-גינאיבנדיקוט ענקבנדיקוט קוצניבנדיקוט קוצני מצויבנדיקוט קוצני אדמוניבנדיקוט קוצני קלרהבנדיקוט קוצני מנזיסבנדיקוט קוצני דודבנדיקוט ננסיבנדיקוט ננסי ארפקיבנדיקוט ננסי פפואניבנדיקוט ננסי מפוספסבנדיקוט עכבריבנדיקוט סראםבנדיקוט רגלי-חזירטורפי כיס: דסיוריםדונרטיםאנטכינוסאנטכינוס מדומהדונרטדיבלרדסיור מנומרדסיור מפוספסדסיור ניו-גינאידסיור קצר-שיערדסיור רחב-פסחדף הכיסירבוע הכיסמולגרהנמיית כיס מערביתנמיית כיס ניו-גינאיתנמיית כיס צפוניתפסקוגלפסקוגל זנב-מברשתפסקוגל צפוניפסקוגל אדום-זנבקאלוטה אדומהקווארי

עטלפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אשמניים: אשמן הכיסאשמן זנב-נדןאשמן זנב-נדן זקוףאשמן זנב-נדן מדומהאשמן זנב-נדן כההאשמן חדקוניאשמן כלביאשמן כנף-שקיקאשמן כנף-ארנקאשמן מדובללאשמן ערמוניאשמן קצר-אוזןאשמן רפאיםאשפיים: אשף כלביאשף חרום-אוזןאשף מולוסוסאשף מולוסוס מדומהאשף מסטיףאשף מסטיף זוטראשף מצנפתאשף עירוםזיזפיים: זיזףזיזף אוזנןזיזף אוזנן זוטרזיזף אוזנן ניספורוזיזף איפנמהזיזף אגהזיזף אנדרוודזיזף ארך-לשוןזיזף ארך-לשון קטןזיזף ארך-רגלזיזף בנאיזיזף גדול-עיןזיזף דריאדהזיזף האזמלזיזף החרבזיזף הבננהזיזף המצחייהזיזף העציםזיזף הצוףזיזף ויירהזיזף זהובזיזף זנבתןזיזף חד-עלהזיזף חיוור-פניםזיזף חסר-זנבזיזף טונאטיאוזיזף כותפותזיזף כתום-גרוןזיזף לבןזיזף לבן-כתףזיזף מקונלזיזף ננסיזיזף עגול-אוזןזיזף ערמוניזיזף פירותזיזף פירות דרמנורהזיזף פירות קריביזיזף פירות קטןזיזף פרחיםזיזף פרחים ארוסזיזף קטיפתיזיזף קמוט-פניםזיזף קצר-זנבזיזף רחב-חוטםזיזף שעיר-חוטםזיזף תאנה אדוםזיזף תאנה קובניערפד צמריריערפדוןערפדון קטןערפדון צהוב-אוזןנטליים: עטלף משפךעטלף משפך זוטרעטלף משפך ז'רווהנשפוניים: אוזנן אוסטרליאוזנן אלןאוזנן אמריקניאוזנן אפריקניאוזנן ואן-גלדראוזנן מנומראוזנן מפרשיאוזנן פפואניאפלולאריאלוןבלומףנשפון עקודנשפון שעיר-זנבנשפון אדוםנשפון צהובנשפון הכפורנשפון פרפריעטלפוןעטלפי פירות: עטלף ארך-לשוןעטלף בלנפורדעטלף דייאקעטלף דקליםעטלף הדמעותעטלף המושקעטלף המשיעטלף הפיחעטלף הצווארוןעטלף הצוףעטלף הרפיהעטלף השחרעטלף חשוף-גבעטלף חשוף-גב בולמרעטלף כותפותעטלף כותפות ננסיעטלף כותפות מדומהעטלף כותפות אנשייטהעטלף כותפות ולדקאמפעטלף לוקאסעטלף מאנאדועטלף מגאירהעטלף ננסי לוזוניעטלף ננסי מינדנאועטלף ננסי פישרעטלף נקוד-כנףעטלף סלים עליעטלף פרחיםעטלף פרחים זנובעטלף פרחים כההעטלף צינוריעטלף צינורי מדומהעטלף קצר-חךעטלף שחור-ראשכלב-מעופףקוף-מעופףקוף-מעופף פיג'יאנישועל-מעופף חד-שןשועל-מעופף מנומר-כנףשועל-מעופף אלדברהשועל-מעופף ביסמרקשועל-מעופף ממושקףשועל-מעופף מריאנהשועל-מעופף מפוספס-פניםשועל-מעופף קטן-שןתן-מעופףערפדים מדומים: ערפד מדומהערפד מדומה אף-לבערפד מדומה אף-דיסקערפד מדומה צהוב-כנףפורפטריים: עטלף חסר-אגודלעטלף עשוןשפתניים: שפתן משופםשפתן רפאים

יונקים אחרים ועופות[עריכת קוד מקור | עריכה]


5
משתמש זה ביקר ב־5 מדינות עד כה:
  1. ארצות הבריתארצות הברית ארצות הברית
  2. רוסיהרוסיה רוסיה
  3. ישראלישראל ישראל
  4. אוקראינהאוקראינה אוקראינה
  5. יווןיוון יוון

טורפים: אריה סנגליאריה מסאיאריה קטאנגהאריה קונגואריה טרנסוואלאריה צאבוברדלס מלכותיזאב הונשוזאב הוקאידוזאב טיבטיטיגריס כספינמר הודו-סיןנמר זנזיברנמר ערפילי טאיוואניפרסתנים: היפופוטם (סוג)היפו (סוג)היפופוטם מלגשיפיל (סוג)פיל בורנאיפיל לבן (מוטציה)פיל מדבריפיל ננסיפיל סומטריפיל סוריאוכלי חרקים: ארכף אדום-ראשארכף זהוב-גבלוריס שלוח אדוםלוריס שלוח אפורעכבר מקפץמלומיס קי ברמבלעופות: ברנטה אדומת-חזהברווז פינץ'

זואולוגיה, בוטניקה וגאוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

זואולוגיה: אמור וטימורגבי (פיל)האטי (פיל)סאטאו (פיל)סמלת רקלסדלגנותהרשימה האדומה של IUCNהתחזות למתחוות האנטילופות בערבהחמשת הגדולים (ציד)מאהוטמוסט (זואולוגיה)מושקמושק האיילמצגי זירהמתחפריםסוסים במלחמהסחר בשנהבהשמדת שנהבסלפי הקופהעלה אפיחרב פיליםרובה פיליםשופר קודובוטניקה: פרוטאייםאדננתוסאמומירטוס לומהברוש פטגוניבנקסיהדריינדרהויורמביחזרן צ'ילהטיאקהטריאודיה (עשב)לוז צ'יליאניפוקסיה מגלניתתות יין צ'יליאניגאוגרפיה: אגם טודוס לוס סנטוסהרי קלמוןמדבר גיבסוןמדבר החול הגדולמדבר טאנאמימוצ'ה (אי)פילבארהקוונגאןשפלת עשב-מיטשל

שונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבו חסן אל-האשמיאבו מוחמד אל-ג'ולאניאוון ג'ון באגטאל-אח'ואןמרד האח'ואןאחראר א-שאםלגיון א-שאםתחריר א-שאםג'ון גולדג'הימאן אל-עותייביג'יהאד מוע'ניהההגנה האזרחית הסוריתהזאב האחרוןהמארב בהר דב (2015)המארב בטונגו-טונגו בעבודה מתמשכת...המארב בסיוויליכוח משימה משותף משולב - מבצע נחישות טבועההמתקפה הכימית בח'אן שייח'וןמתקפת הטליבאן בבסיס שאהיןהקרב על מאראווי בעבודה מתמשכת...הקרב על א-רקה (2017) בעבודה מתמשכת...הקרב על הכעבההתקיפה האווירית בננגרהארזהראן עלושזליגת מלחמת האזרחים בסוריה ללבנוןחואן איגנסיו מולינהמועצת הפיקוד של המהפכנים הסוריםמחוז ח'וראסאן של המדינה האסלאמיתמיליציית מאוטנאופלפה דונלדטראמפיסניף הסהרה של המדינה האסלאמיתעדנאן אבו ואליד אל-סהראווירוז'דה פלאט

אחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

טוען את הלשוניות...

תמונה היא הדבר החיוני ביותר בערכי אורגניזמים ואני מרגיש תסכול עמוק בכתיבת ערך חסר-תמונה. במקרה שלא הצלחתי לאתר תמונה חופשית באינטרנט, אני משתמש לעתים בכישוריי בתוכנת צייר כדי לחפות על כך.

בדומה לתמונה, גם מפת תפוצה חיונית במיוחד בערכי אורגניזמים ואני משתדל ליצור כאלה כמעט לכל ערך שאני כותב. עד היום יצרתי למעלה מ-100 מפות, רובם על פי נתוני IUCN. להלן מספר דוגמאות:

1
#B0C4DE
#B0C4DE
  1. ^ הפרעה המתפתחת אצל ויקיפדים מכורים, במהלכה נוצר חשש תמידי מפני כתיבת ערך מבוקש על ידי ויקיפד אחר.