משתמש:Bmenachem/טיוטה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


הנושא: חבורות זמר בישראל.[עריכת קוד מקור | עריכה]

מהן חבורות זמר[עריכת קוד מקור | עריכה]

חבורת זמר אמריקאית

מקובל להבחין בין חבורות זמר לבין חבורה הלוקחת חלק בשירה בציבור וכן בין חבורות זמר למקהלות. בשירה בציבור מקובל לדבר על חבורת אנשים אוהבי זמר, המתאספים באתר מסויים בד"כ עם ליווי מוסיקלי של אקורדיון ו/או גיטרה ו/או אורגנית. לפעמים ללא כל ליווי מוסיקלי. הקבוצה נפגשת סביב מדורה, או באולם במתנ"ס או מועדון אחר ואפילו בבית פרטי. הרבה פעמים המשתתפים בשירה בציבור מקבלים לידיהם שירונים או מוזמנים לשיר מתוך שיקופיות מילים המוקרנות על מסך גדול.

חבורות זמר מאידך, הן מסגרת שיש לה מנהל מוסיקלי או מנצח. הן מתאמנות ביחד ולומדות שירים וקטעים מוסיקלים ומדי פעם מופיעות בפני קהלים מגוונים. חבורות זמר יכולות להיות שונות בגודלן. יש קבוצות בנות 6 זמרים וישנן חבורות המונות 40 זמרים ויותר. המשתתפים בחבורות זמר לומדים את התפקיד המוסיקלי משמיעה או מתוך תווים. לעתים קרובות נעזרים בהקלטות. בד"כ עיבוד השיר מחולק לתפקידים לקולות השונים. או הבחנה בין קולות גבריםם לנשיים או החלוקה הבסיסית לארבעה קולות: בס, טנור, אלט וסופרן.

האירגון היציג של חבורות זמר ומקהלות הוא מיל"ה - המרכז הארצי למקהלות וחבורות זמר. מיל"ה נוסד ב1999 ומתקיים כעמותה מקצועית לחברי חבורות ולמנצחים

ומנהלים מוסיקלים של חבורות זמר. לפי הרישומים באתר מיל"ה מספר חבורות הזמר נכון ל2016 עומד על 249 חבורות. מותר להניח שיש לא מעט חבורות שאינן רשומות באירגון (שהרשמה אליו היא שנתית וכרוכה בתשלום דמי חבר).

הסטוריה קצרה של חבורות זמר בארץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

גופים ואירגונים העוסקים בזמר בישראל ובעולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

אירגון אינטרקולטור הוא אירגון העולמי המפעיל תחרויות זמר בין מקהלות וחבורות זמר בקטיגוריות שונות.