משתמש:Cheshin61/טיוטה2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Cheshin61/טיוטה2
Susana Distancia
סוזנה דיסטנסיה
סוזנה דיסטנסיה
סוג גיבור-על
הופעה ראשונה (23 במרץ 2020)
מידע
כוחות יצירת בועה סביבה המגנה מוירוס הקורונה

סוזנה דיסטנסיהספרדית: Susana Distancia), היא גיבורת על בידיונית, אשר נוצרה כחלק מהתוכנית הלאומית של משרד הבריאות של מקסיקו, הבאה ללמד ילדים על חשיבות שמירת ריחוק חברתי בזמן התפרצות מגפת הקורונה. כח העל של סוזנה הוא יצירת בועה סביבה על ידי פרישת ידיה לצדדים וכך שומרת מרחק מן הנגיף ומזכירה לצופים שכך ראוי לנהוג.

מקור שמה בשפה ספרדית הוא משחק מילים שפירושו מרחק בריא. דמותה של סוזנה מובילה את הקמפיין לריחוק חברתי במדינה (ספ') מתחילתו ב-23 במרץ 2020 ועד לסופו ב-19 באפריל באותה השנה, ונחשבת כקמע של הקמפיין.

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות הופעת הדמות החלה גם ביקורת מהציבור במקסיקו על כך שאנשי הממשל לא מקפידים בעצמם על כללי המגע הראויים בזמן מגיפה, ובתוכם אף נשיא מקסיקו אנדרס מנואל לופס אוברדור אשר תועד באותם ימים לוחץ יד ונושק לאנשים באירועים שונים.
מזכיר החוץ של מקסיקו, מרסלו אבררד (אנ'), הגיב על יצירת הדמות: "הגיע הזמן בקסימו לגיבורת על, וירוס הקורנה הגיע. בהתחשב בחום הטבעי בתרבות הלטינית - 130 מיליון איש המחבקים, מנשרים ומלטפים ללא הפסקה, הממשלה נזקקה לתגבורת, הדמות ההירואית מופיע ברדיו מקסיקו ובפרסומות הטלוויזיה, וכמובן ברשת האינטרנט, ללמד את הילדים איך להלחם בוירוס הקורונה הרשע".
סוזנה דיסטנסיה אינה הקמפיין החברתי היחיד שנוצר בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, משרד הבריאות של ויאטנם לדוגמא הוציא שיר בשם "Ghen Cô Vy"[1], בביצוע הזמרת לי מין יאנג (אנ'), המעודד שטיפת ידיים ושמירה על הגיינה, בעקבותיו נוצר אתגר ריקוד ויראלי ברשת החברתית טיקטוק.

שמירת מרחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בניגוד למדינת ישראלבה נאמר לשמור על מרחק של 2 מטרים בזמן המגיפה, במקסיקו הרשויות פירסמו שמירה על 1.5 מטרים בלבד, וזהו המרחק אותו מלמדת סוזנה שצריך לשמור בין אדם לאדם, כדי להמנע מהדבקה. ניתן לראות שישנה בעיה נוספת במרחק אותו מציגה הדמות בפריסת ידיה, אמנם כתוב שצריך מרחק של 1.5 מטר, אך המרחק המסומן בתוך הבועה הוא קוטרה (כך שלמעשה נשמר מרחק של 75 ס"מ בלבד בין אדם לאדם). למעשה המרחק הנדרש היה צריך להיות פי 2 מכך.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Twitter logo initial.svg Cheshin61/טיוטה2, ברשת החברתית טוויטר

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Ghen Cô Vy באתר יוטיוב

קטגוריה:גיבורי-על קטגוריה:דמויות טלוויזיוניות