משתמש:Dorian Gray Wild/סוניקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


סוניקה
ספרי הסדרה
סוניקה: גיליון 1
סוניקה: גיליון 2
מידע כללי
מאת גיא פוגל
איורים גיא פוגל
שפת המקור עברית
תורגם לשפות גרמנית
אנגלית
סוגה דרמה
קומדיה
פעולה
הוצאה
הוצאה עצמאית
תאריך הוצאה 2017
תאריך הופעה ראשונה פסטיבל אייקון 2017
סדרה
סדרת ספרים סוניקה
סדרה קודמת הבור של שרמן 3
מספר ספרים 2

סוניקה הוא ספרו השני של גיא פוגל, אחרי הבור של שרמן. הספר מספר על ילדה מתבגרת בת להורים גרושים, שמגלה כי היא יכולה להשתמש במוזיקה ככוח על. הספר הראשון יצא לאור בשנת 2017 וספר שני היה מיועד לצאת בשנת 2020.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סוניקה – גיליון 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

בגיליון הראשון סוניקה, ילדה של עולי רוסיה, נשלחת כבר בתור ילדה ללמוד מוזיקה. על אף שהיא לא מביעה שום כישרון מוזיקלי אמה מתעקשת להמשיך לשלוח אותה לשיעורי נגינה, בטענה ש"היא תמצא את הצליל האמיתי". סוניקה מתבגרת, עדיין בלי לדעת מהו אותו צליל מיוחד. בבית הספר התיכון, המנהלת מתנכלת לה מכיוון שהיא מביאה את כלבתה, סוקי, לבית הספר. סוניקה מסבירה למנהלת כי הכלבה לא יכולה להשאר בבית וחייבת לבוא לבית ספר יחד איתה, אך המנהלת מסרבת בכל תוקף אפילו כשמוסבר לה שהכלבה לא מפריעה לכלום. היא מתקשרת לאמה של סוניקה כי לספר לה, אך מתברר כי האם כבר יודעת והיא משתמשת בכוח הפוליטי שהשיגה בקרב הנהלת בית הספר כדי שיוותרו על העונש לסוניקה, ובמקום להשאר בבית ספר כל הכיתה תגיע לסיור במעבדה בה עובדת האם. כמו כן, הכיתה מקבלת יום סיור במעבדה בזכות סוניקה. במעבדה, שהיא בעצם חברה גדולה העוסקת בתחומי הנדסה גנטית, מספרת האם לילדי הכיתה כי הניסוי שלה עוסק בהשפעות המוזיקה על בעלי חיים והאם ניתן לגרום להם לחוות, ובכך להגיב, דברים שונים בעזרת שימוש בתדרים מסוימים במוזיקה. באמצע הסיור פורצים למעבדה שודדים חמושים שמאיימים על הכיתה באמצעות רובי עשן. סוניקה בורחת מהם וכשהיא מתחבאת אמה מפעילה את אחד המכשירים המסתוריים שלה - המשחרר גל קול שפוגע בסוניקה וגורם לה להתעלף.

סוניקה – גיליון 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגיליון השני נפתח בבית החולים. סוניקה מאושפזת ללא הכרה, כשברקע נשמע הרדיו שמכריז כי המתקפה על המעבדה הייתה למעשה פיגוע פלסטיני. נאמר שם כי אמה של סוניקה, סוטלנה, נהרגה בפיגוע, וכי סוניקה עדיין מאושפזת במצב קשה. השדרן תוהה מדוע דווקא מעבדה אזרחית לכאורה היא המטרה לפיגוע רחב כל כך כשסוניקה מתעוררת לפתע ובפיה המילה "סוקי". היא מבוהלת וצועקת על אביה למצוא את סוקי. כעבור כשבועיים הכלבה עדיין לא נמצאה והילדה ממשיכה להיות מוטרדת ממקום מוצאה הלא ידוע של הכלבה. כשהיא מגיעה הביתה חברה הטוב מתקשר אליה ומרמז לה על דבר גדול שהוא עושה, והיא חייבת לראות. בינתיים הכלבה, סוקי, נמצאת בחדר ניתוח עם שני מדענים המדברים ביניהם על כך שלסוטלנה היה במעבדה "מנוע לוטוס" פעיל וכי הילדה והכלבה שמעו את הצליל האמיתי האחד, שמסוגל לתת כוחות על למי ששומע אותו. הם מתכוונים להרוג אותה כשלפתע סוקי מתעוררת לחיים ועפה משם בעזרת כוחותיה החדשים.

פרסום[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגיליון הראשון פורסם לראשונה בהשקה חגיגית בפסטיבל אייקון 2017, כשנמכר לצד החוברת השלישית של "הבור של שרמן" גם בחנויות הקומיקס "קומיקאזה" ו"קומיקס וירקות". החוברת הייתה הצלחה גדולה כשנמכרה גם בגרמנית בגרמניה, שם מתגורר גיא פוגל ובאנגלית בארצות הברית. [דרוש מקור] הגיליון השני, שפורסם בחלקו בעמוד הפייסבוק של גיא פוגל, מעולם לא פורסם כגיליון מוגמר וסופו עוד לא הגיע לקורא באופן פומבי. פרסומו המלא של הספר יועד לפסטיבל אנימיקס 2020, אך עקב התפרצות נגיף הקורונה בישראל המועד נדחה ופרסום סופו של הספר נדחה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קטגוריה:קומיקס ישראלי