משתמש:Eagleye/Nevada tan

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

פאניק היא להקת רוק גרמנית המורכבת משש חברים מניומונסטר שהוקמה בהמבורג ב-2007 תחת השם "נבדה טאן". כמעט כל חברי הלהקה של היום עשו מוזיקה מאז 2002 בלהקה אחרת שנקראת פאניק. ב-20 ביונואר 2008, נבדה טאן הודיעו שהם שינו את שמם רשמית מנבדה טאן לפאניק בגלל מחלוקות עם המנהלה שלהם וכתוצאה מכך עברו מ"יוניברסל רקורדס" ל"ורטיגו רקורדס". שם: פרנק "פרנקי" ציגלר, כריסטיאן לינקה, דייויד בונק, ג'אן ורנרר, יורי שווה,

כלי: זמר, ראפ, בס/גיטרה/זמר, גיטרה/פסנתר/זמר, דיג'יי, תופים, תאריך לידה: 28 לאפריל 1987, 20 לספטמבר 1987, 11 למרץ 1987, 6 לפברואר 1988, 1 למרץ 1988, 24 לנובמבר 1986,

הלהקה: פאניק מאחדת אלמנטי ראפ עם "הארד רוק" (רוק כבד)-הג'אנר הזה נקרה "ניו מטאל". לעיתים קרובות משווים את הסגנון שלהם ללינקין פארק, אך הם לא אוהבים להיות משווים אליהם. חברי הלהקה הצהירו שכעס מניע אותם ושהם יכולים להביע את כל רגשותיהם כיאות רק דרך שפת האם שלהם-זעם. הלהקה הופיעה לראשונה באופן רשמי ב"דום 41" ב"מנהיים", ב-2 למרץ 2007. נבדה טאן הופיעה בקונצרט ה"אוויר הפתוח"(open air) הגדול ביותר בקיץ 2007, קונצרט ושמו schau nicht weg!(אל תסתכל אחורה!), שאורגן ע"י "בראבו" ו"ויוה", נגד אלימות בבתי ספר. מועד הקונצרט היה ב-25 לאוגוסט 2007, לפני ה"ברנדנבורגר טור". יותר מ-50 כוכבים (סלבס) באו כדי לתמוך באירוע. בקהל היו 119,000 אנשים, נבדה טאן היו אחת מ-8 הופעות ראשיות, השבעה האחרים היו:"להפי", "שרה קונור", "בושידו", "מונרוז", "ג'נטלמן", "מיה", ו"US5". במהלך קיץ 2007 הם הופיעו בקונצרט בפריס, צרפת, ובשל מספר רב של מעריצים הם חזרו למספר הופעות נוסף באוקטובר. פרנקי: הזמר של הלהקה, הוא היחיד שנולד בדרום גרמניה, ב"היידלברג". הוא פגש את לינקה דרך האינטרנט, בכדי לפגוש את האחרים, הוא נסע לניומונסטר ואחרי שהתקבל ללהקה עבר לניומונסט לצמיתות. הוא אמר שזה היה מעט קשה להתרגל לתהילה בגלל שהוא גדל בעיר קטנה, הוא אמר בנוסף שהוא מתגעגע לעירו ולמשפחתו. באוקטובר 2007, ברבו אישרו שלפרנקי יש חברה, לאו, שהייתה מועמדת ב"פופסטראס", שרצתה להשתלב במונרוז, והגיעה ל-10 הראשונים. בתחילת ינואר 2008 הם נפרדו, בשל המרחק הרב בינהם, למרות שמועות שאומרות שלאו רק השתמשה בפרנקי כדי לקדם את עצמה וכאשר שואלים אותה אם אי פעם יצאה איתו היא עונה בלא ובביוגרפיה שלה היא לא מזכירה את היחסים בינהם בכלל. הוא גם ידוע בכך שהוא אוהב לאכול צ'יפס טורטילה לעיתים דחופות משבח אותם כאוכל האהוב עליו.

טימו: הוא הראפר של פאניק. אביו היה נגן הבס של הלהקה הגרמנית "איליגל 2001" (לא חוקי 2001), אז הוא התנסה במוזיקה בגיל מאוד מוקדם בחייו. תחביביו כוללים לעשות סרטים וקליפי מוזיקה, השיר ניוסטארט ( Neustart) הוא העימות האישי שלו עם אויביו מהתיכון. הוא גם ידוע כמו דייויד להתנגד לאביו, פרד זוננשיין, בגלל שהתגרש מאימו כשהיה בן שנה. הוא מדבר בדחיפות על כל הקשיים שהיה עליו להתמודד איתם בתור נער בגלל שהוא ואימו לא קיבלו שום סיוע כספי מאביו, אפילו אמר שבגיל 15 עבד וחיי כילד צעיר בדירת חדר אחד עם אימו.

דייויד: הוא הגיטריסט ונגן הפסנתר של הלהקה, הוא וטימו היו חברים טובים מילדות מוקדמת. אפילו שהלכו לבתי ספר שונים, הם נשארו מאוד קרובים. חברי הלהקה האחרים נפגשים בביתו של דייויד כדי לעשות סיעור מוחות והם מנגנים מוסיקה במוסך שלו. גם בביתו במרתף ידוע שיש לדייויד סטודיו שאמו ואביו החורג בנו והרשו לדייויד בשמחה להמשיך ליצור מוסיקה שם. השיר "So Wie Du" מבוסס על אביו הביולוגי ועל כך שעזב את אשתו ובגד בה. דייויד הוא גם המפיק של השיר "מה אתה היית עושה?"( Was würdest Du Tun?), אחרי שחלק מהמוסיקה הוקלטה בביתו. ב-28 במאי 2008 דייויד הובהל לבית החולים, הסיבה נותרת לא ידועה, מה שנחשף הוא רק שהוא מרגיש יותר טוב, בערוץ KYTE של פאניק נראה האמבולנס של דייויד לוקח אותו, השמועה אומרת שהייתה לו תגובה (אלרגית כנראה) כלשהי.

יאן: הוא הדיג'יי של הלהקה. הלהקה אמרה שהם גאים שללהקה שלהם יש דיג'יי, בנוסף לכל שאר כל הנגינה. יאן היה המיסתורין הגדול ביותר של הלהקה בגלל שבהתחלה הוא חבש מסכה שכיסתה את כל פניו חוץ מעיניו, מאוחר יותר בצילום תמונות אקסקלוסיבי בשביל מגזין "בראבו" הוא הוריד את מסכתו בפעם הראשונה. יאן אמר שהוא היה ביישן מידי מכדי להראות את פניו משהלהקה זכתה לתהילה, ושהוא ישאר חבוש במסיכה מכיוון שזה הפך לסימן ההיכר שלו, אבל עכשיו הוא הפסיק לחבוש אותה אחרי שהלהקה החליפה את שמה מנבדה טאן לפאניק, כעת הוא תמיד נראה בלעדי המסיכה שלו סימן שהתגבר על ביישנותו.

לינקה: הוא הבסיסט וגם הוא נולד בניומונסטר, הוא ידוע בכך שהוא מדבר אנגלית רהוטה ותועת ספרים לא קטנה. יש לו קעקוע על הזרוע שלו שאומר אדמונד דנטס( הדמות הראשית ברוזן ממונטה קריסטו). לינקה אמר שהקעקוע תמיד יזכיר לו שנקמה לשם השמדה עצמית לא שווה את זה. הוא גם ניהיה מאוד פופולארי במייספייס אחרי ששיגר את הפרופיל האישי שלו, הוא גם ידוע בכך שהוא רוצה לכתוב ספר בעתיד עם אחותו אנדראה לינקה שידועה בספרי המדע הבדיוני לילדים שלה. הוא ידוע בכך שהוא רוצה לשחרר אלבום כאומן סולן ולעתים קרובות כותב שירים בעצמו. שמו הוא כריסטיאן לינקה ולעיתים קרובות כינוייו הם כריס ולפטי. התהילה והפרסום הביאו גם קצת פרסום לאחיו הקטן של לינקה, סבסטיאן שאומר שהוא "לא רוצה לדבר עם מעריציהם של כריס ופאניק" ולא אונב את העובדה שאנשים מוסיפים אותו במייספייס רק בגלל שיש להם אובססיה עם הלהקה ועם אחיו.

יורי: הוא המתופף של הלהקה. שאר חברי הלהקה מתארים אותו כזה שעובד הכי הרבה מכולם, הוא גם סיים את התיכון עם ממוצע הציונים הגבוה ביותר, הוא ה"בוס" של הלהקה: הוא מדבר עם הלייבל שלהם על החלטות חשובות, ודואג לנושאים הפיננסים והחוקיים. כדבריו של יורי: "התחום של דייויד הוא האינטרנט, טימו עוש סרטים ומתעד הכל, יאן הוא הנהג שלנו, פרנקי הוא הטבח, ולינקה הוא האחד שתמיד מוצא משהוא כיפי לעשות". הוא גם ידוע בכך שהוא מאוד חכם כאשר ציוניו התגלו ליהיות 1,5 כאשר בגרמניה הכי גבוה זה 1,0. שמו המלא הוא "יורי איבו קאיה שווה( Juri Ibo Kya Schewe), הוא היחיד מהלהקה שיש לו פחות צרות עם מעריצים ושומר על פרופיל נמוך יותר מהלהקה.

הצלחה במצעדים:הלהקה הופיעה לראשונה הצלחה במצעדים הגרמניים: הסינגל הראשון של הלהקה: "Revolution" ("מהפכה"), נכנס למצעדים במקום ה-#15, אלבום הבכורה "Niemand hört dich"

("אף אחד לא שומע אותך"), הגיע למקום ה-8# במצעד האלבומים 

והדיוידי שלהם "Niemand hört dich - Live" נכנס למקום ה-10# במצעד הדיוידי. הלהקה נהפכה כל כך פופולארית בתקופה כל כך קצרה תודות לתמיכה העצומה שקיבלו ממגזין "בראבו" ומערוץ הטלוויזיה הגרמני "ויוה".

סיבוב ההופעות של נבדה טאן 2007: סיבוב ההופעות הראשון של נבדה טאן היה אמור להתקיים מאוקטובר לנובמבר 2007, אבל מכשולים הופיעו כבר בהתחלה, כאשר מופע התמיכה שלהם עבר תאונת דרכים. אז, בסוף אוקטובר הם עברו תאונה בדרכם ל-"סלה" (Celle). כולם ישנו חוץ מדייויד, שהיה היחיד שנפגע. דייויד גם אמר

שהוא נכנס לשוק מהתאונה אך מהר מאוד יצא בריצה מהאוטובוס כדי לבדוק
אם האישה שהתנגשה במכונית היתה בסדר ושום פציעה מסוג כלשהו קרתה לה.

הוא גם אמר שהוא היה שמח בגלל שלא היו פציעות חמורות וכולם היו בסדר. הוא שוחרר מבית החולים מאוחר יותר באותו היום עם שריטות קלות על פניו, ועדיין בקונצרט הבא הוא ניגן. אך היו בעיות אחרות: היה צריך לתקן את האוטובוס, וחלק מהציוד נפגע. אך סיבוב ההופעות בהחלט היה צריך להיפסק כאשר אצל פרנקי אובחנה דלקת

גרון. עד לזמן זה רוב חברי הלהקה אוחנו עם שפעת, כתוצאה מכך היה על
סיבוב ההופעות להסתיים בדצמבר 2007 בעוד הכרטיסים הישנים היו עדיין
בתוקף.

תוכניות לעתיד: הלהקה הודיעה למגזין "בראבו" שהם לא יקחו פסק זמן מעסקי המוזיקה והם עדיין נמצאים בסטודיו, עובדים על שירים חדשים לאלבומם השני. הם אמרו שהסגנון שלהם הולך להפוך אפילו יותר כבד. האלבום השני ( לראשונה תחת השם "פאניק"-"Panik"), ישוחרר בקרוב. לינקה אמר בראיון שהם ירצו לערוך את סיבוב ההופעות הבא שלהם תחת השם פאניק בכל אירופה במהלך 2009.