משתמש:Tamir Kalman

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תיבת כישורי שפה
he משתמש זה דובר עברית כשפת אם.
en-3 This user has advanced knowledge of English. (אנגלית)
ar-1 هذا المستخدم يعرف مبادئ العربية. (ערבית)
all-3 המשתמש זה הוא מכיר איך משתמש במכונה תרגום.
... משתמש זה מעוניין ללמוד עוד שפות.
תיבות משתמש
Noia 64 apps karm.svg

משתמש זה נמצא בוויקיפדיה במשך
3 שנים, חודשיים ו־8 ימים.

P countries-vector.svg משתמש זה משתתף במיזם יחסי החוץ
מיקום מקום 411 ב-1 באוקטובר 2019

מקום 418 ב-1 באוגוסט 2019
מקום 432 ב-1 ביוני 2019
מקום 438 ב-1 באפריל 2019
מקום 440 ב-1 בפברואר 2019
מקום 441 ב-1 בינואר 2019
מקום 479 ב-1 במאי 2018
מקום 550 ב-20 בדצמבר 2017
מקום 618 ב-1 באוקטובר 2017
מקום 780 ב-1 ביולי 2017

Jerusalem wall 9291m.jpg משתמש זה משתייך לזרם הימני במפה הפוליטית
Old book bindings.jpg משתמש זה לומד בכיתה י .
BlankMap-World.svg
6
משתמש זה ביקר ב־6 מדינות עד כה:
 1. טורקיהטורקיה  טורקיה (2)
 2. ספרדספרד  ספרד
 3. איטליהאיטליה  איטליה
 4. הולנדהולנד  הולנד
 5. הרפובליקה העממית של סיןהרפובליקה העממית של סין  סין
 6. גאורגיהגאורגיה  גאורגיה

שלום וברוכים הבאים לדף המשתמש שלי. אני שמח שאתם כאן.

אני תמיר קלמן, עורך בוויקיפדיה כבר למעלה משנתיים. אני תלמיד כיתה י׳ בתיכון. חבר טוב שלי הוא אופק שמסייע לי רבות בעריכה בוויקיפדיה.

בדעותיי אני משתייך למחנה הלאומי. אני חושב שהמונח "פלסטינים" הוא המצאה של המאה ה-20, תגובת נגד לתנועה הציונית שהלכה והתפתחה באותם ימים; וכי מסירת שטחים לידי האויב היא טעות הרת אסון. אני תומך במחאת הנוער והתושבים מעוטף עזה, שסובלים מהרקטות שמשוגרות עליהן, כתוצאה מההתנתקות. בתחום הכלכלי אני קפיטליסט, ויחד עם זאת מאמין שהמדינה צריכה להציג חלופה ציבורית, במקרה שהשוק הפרטי לא יכול לספק את צורכי האזרח, דבר שקורה לעיתים במדינה קטנה כשלנו.

Wikipedia-logo-v2.svg
ערכים שכתבתי
Wikipedia-logo-v2.svg
ביכורים
Wikipedia-logo-v2.svg
סיכום

משנה ויקיפדית[עריכת קוד מקור | עריכה]

איכות או כמות?[עריכת קוד מקור | עריכה]

בוויקיפדיה עוסקים רבות בנושא שנוי במחלוקת: איכות או כמות? מצד אחד ישנם אלו המצדדים באיכות. הם מאמינים שוויקיפדיה העברית חייבת להיות מעמיקה ולהרחיב ככל האפשר, לעומתם יש המאמינים כי ויקיפדיה צריכה להיות בעלת כמה שיותר ערכים, והם לא נגד קצרמרים, כל עוד הם מספקים מידע נכון ואמין וכתובים היטב.

תשובתי היא כי מומלץ שיהיו עשרה ערכים קצרים בנושאים מגוונים, מאשר שני ערכים ארוכים בנושאים בודדים, מאחר וזהו הייעוד של ויקיפדיה - להיות מגוונת. יחד עם זאת, אני מתנגד לאולטרה קצרמרים, שמתוקף היותם קצרים מדי, לא יכולים לספק מידע ולו בסיסי ביותר לקורא. גם אז, עלינו להרחיב אותם, ולהשתדל להימנע ממחיקתם, אם יש להם חשיבות אנציקלופדית.

אני חושב שעל כל משתמש להשתדל לכתוב ערכים מורחבים ככל הניתן, מתוך כבוד לקוראים. אני למשל, לרוב לא כותב קצרמרים, אלא דואג שיגיעו לרמתם של מקבילים להם בשפות אחרות, ואף מנסה לעיתים להפוך אותם לאיכותיים יותר ומעל לרמת "הערך המקורי" - הערך שממנו תרגמתי את הערך בעברית, בין היתר באמצעות מיזוג תרגומי ערכים מוויקיפדיות שונות.

חדשנות ויקיפדית[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני מאמין שוויקיפדיה לא ממצה את הפוטנציאל שטמון בה. על ויקיפדיה למצב את עצמה כרשת של ידע שכיף לקרוא ולערוך בה; עליה להציג תוכן בצורה חדשנית ולהשתמש בפלטפורמות אחרות ומצליחות על מנת להפיץ את הידע העצום שזמין כאן.

ויקיפדיה, לצערי, לא השתנתה כבר תקופה ארוכה. עיצובה זהה למדי כבר פרק זמן ארוך מאוד, ובשונה מאתרים אחרים, שמשתנים כל העת, ויקיפדיה עודנה דורכת במקום. על ארגונים כל הזמן להתחדש ולהשתנות, ואין סיבה שוויקיפדיה, שהיא אחד מהאתרים הפופולריים בעולם, תהיה יוצאת דופן.

הנה כמה רעיונות לשיפור האתר:

 • רשתות חברתיות – עלינו להיכנס לרשתות החברתיות (פייסבוק, טוויטר ואינסטגרם) ולשוחח עם קוראים פוטנציאליים, כך שנוכל להגיע אליהם ולעודד אותם לקרוא ולתרום לוויקיפדיה.
 • סרטונים בערכים – עלינו לקדם יצירת כלי לעריכת סרטוני וידאו קצרים (באורך של 2-3 דקות) שיסכמו את הכתוב בערכים, ובעיקר בערכים ארוכים, ובכך ימשכו עוד אנשים רבים.
 • מובייל – ניתן לשים לב שרוב הכניסות לוויקיפדיה מבוצעות מהמובייל. לכן, עלינו להתאים את עצמנו לממשק זה, כך שיהיה עיצוב חדש וטוב יותר לטלפונים החכמים.
 • הבעת דעה – אנחנו צריכים לאפשר לקוראים להביע את דעתם בצורה נעימה על הערכים שהם קוראים, בצורה של טוקבקים כמו באתרים רבים אחרים. אפשרות כזו תהפוך את ויקיפדיה לאינטראקטיבית הרבה יותר עבור הקוראים. עם זאת, אין הכוונה לתגובות בדומה לאתרים אחרים, אלא תגובות שמאפשרות לקוראים ללמוד עוד. כמו כן, ניתן להוסיף קישורים לערכים דומים (כלי כזה כבר קיים) כמו שמקובל ברוב האתרים, ולהוסיף אפשרות שהעיצוב של ויקיפדיה ייראה כמו "פיד", בדומה לרשתות חברתיות אחרות, שתפסו תאוצה בשנים האחרונות.

ויקיפדים חדשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לצערי הרב, נתקלתי בוויקיפדיה בתופעה של התקפות עזות על משתמשים חדשים, שייתכן שניתן היה למנוע. אני חושב שחסימות של עורכים מתחילים מיותרות, אלא אם הם משחיתים. אני חושב שיש לנהוג בסלחנות כלפי ויקיפדים חדשים, שאינם מכירים את כללי הקהילה. בכך, לדעתי, נוכל להגדיל משמעותית את כמות העורכים הפעילים בוויקיפדיה. להערכתי, מספר העורכים הקבועים יכול לנוע בסביבות כמה אלפי עורכים, אם נדע להכיל את הטעויות שלהם כשהם מתחילים לערוך, ולפנות אליהם בצורה נעימה יותר.

הדיאלוג בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקיפדיה איננה "רק" אנציקלופדיה. מאחורי המחשב יושבים אנשים, וגם אם הם מתנגדים לדעתנו, עלינו לפעול ביושר והגינות כלפיהם, ולהימנע מדיאלוגים לא נעימים. ויקיפדיה היא יותר מאנציקלופדיה, היא עולם תוכן שלם. לא משנה כמה אדם טוב בכתיבת ערכים, אם הוא פוגע באנשים, זה לא שווה את זה. עלינו לגנות ולהוקיע אנשים בוטים, ללא קשר לטיב העריכות שלהם. זה אחד היעדים החשובים ביותר שעלינו להציב לעצמנו - לשפר את השיח כאן.

אבני דרך[עריכת קוד מקור | עריכה]

2015[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • 16 בינואר – נרשם לוויקיפדיה בפעם הראשונה תחת השם תמיר קלמן
 • 2 במרץ – עורך בפעם האחרונה ממשתמש זה ועוזב את ויקיפדיה לתקופה ארוכה

2016[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • 16 באוגוסט – נרשם לוויקיפדיה בפעם השנייה
 • 28 בנובמבר – מתחיל בפעילות רציפה בוויקיפדיה
 • 1 בדצמבר – נכפית עליי חונכות מנדטורית

2017[עריכת קוד מקור | עריכה]

2018[עריכת קוד מקור | עריכה]

2019[עריכת קוד מקור | עריכה]