משתמש:Tamir Kalman

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
תיבת כישורי שפה
he משתמש זה דובר עברית כשפת אם.
en-3 This user has advanced knowledge of English. (אנגלית)
ar-1 هذا المستخدم يعرف مبادئ العربية. (ערבית)
HTML-2 משתמש זה יודע להשתמש בשפת HTML ברמה בינונית.
all-3 המשתמש זה הוא מכיר איך משתמש במכונה תרגום.
... משתמש זה מעוניין ללמוד עוד שפות.
תיבות משתמש
Noia 64 apps karm.svg

משתמש זה נמצא בוויקיפדיה במשך
שנה, 3 חודשים ו־8 ימים.

P countries-vector.svg משתמש זה משתתף במיזם יחסי החוץ
Wikipedia-logo-v2.svg משתמש זה משתתף במיזם קצת עלינו
מיקום מקום 606 ב-20 באוקטובר 2017

מקום 618 ב-1 באוקטובר 2017
מקום 643 ב-1 בספטמבר 2017
מקום 719 ב-1 באוגוסט 2017
מקום 780 ב-1 ביולי 2017

Jerusalem wall 9291m.jpg משתמש זה משתייך לזרם הימני במפה הפוליטית
Old book bindings.jpg משתמש זה לומד בכיתה ח .
BlankMap-World gray.svg
5
משתמש זה ביקר ב־5 מדינות עד כה:
  1. טורקיהטורקיה  טורקיה (2)
  2. איטליהאיטליה  איטליה
  3. הולנדהולנד  הולנד
  4. ספרדספרד  ספרד
  5. סיןסין  סין

שלום וברוכים הבאים לדף המשתמש שלי. אני שמח שאתם כאן.

אני תמיר קלמן, עורך בוויקיפדיה כבר כמעט שנה שלמה באופן רציף. במהלך הזמן צברתי תארי בעל ידע בנושאים שונים, ובהם היסטוריה, אקטואליה ומלחמות העולם (ובעיקר מלחמת העולם השנייה).

אני תלמיד כיתה ח' בחטיבת ביניים, בכיתה מדעית טכנולוגית. אני חבר של אופק כבר למעלה מחמש שנים, ואפשר לומר שבזכותו התחלתי לכתוב בוויקיפדיה, אנחנו חברים טובים, ללא קשר לעמדות הפוליטיות המנוגדות של שנינו.

בדעותיי הפוליטיות דעותיי משתייכות למחנה הלאומי. אני מאמין שבכל הקשור ל"פלסטינים" אין דבר כזה וכי פינוי ומסירת שטחים היא טעות הרת אסון. אני מתנגד למונחים "פלסטין", "התנחלויות", "כיבוש" ו"שטחים תמורת שלום". אני תומך בעמדות של הליכוד והבית היהודי. על אף זאת עמדותיי לא משליכות על הכתיבה שלי בוויקיפדיה, ואני משתדל ככל הניתן להימנע מכתיבה פוליטית.

אני מאמין שוויקיפדיה לא ממצה את עצמה, ולא מחדשת כבר זמן רב. עלינו להיפתח לדברים חדשים ומהפכניים. על ויקיפדיה למצב את עצמה כרשת חברתית בפני עצמה, להציג תוכן בצורה מעניינת יותר, כמו סרטונים ולהצטרף לרשתות החברתיות השונות. אנחנו יכולים ליצור שיתופי פעולה עם גופי תקשורת שונים, על מנת לסקר תכנים מוויקיפדיה באמצעי מדיה נוספים ומגוונים.

כמו כן עלינו להיות יותר ידידותיים למשתמשים חדשים. עלינו לתת להם לכתוב ולתקן אותם בתחילה ולתת להם לתקן את טעויותיהם בעצמם. תהליך של כניסת כותב בצורה מלאה לוויקיפדיה לוקח זמן ולכן אנחנו צריכים להשתדל שלא להתערב בתהליך הזה. כשאני התחלתי לתרום לוויקיפדיה, מכוונה טובה, נחסמתי ואלמלא ידידי אופק ייתכן ולא הייתי כותב שורות אלו. 

כיום אני עורך בוויקיפדיה באופן רציף וכמעט יומיומי, ומקווה שתיהנו מהערכים שאני כותב.

Wikipedia-logo-v2.svg
ערכים שכתבתי
Wikipedia-logo-v2.svg
על עצמי

משנה ויקיפדית[עריכת קוד מקור | עריכה]

איכות או כמות?[עריכת קוד מקור | עריכה]

בוויקיפדיה עוסקים ללא הרף בנושא חשוב: איכות או כמות? מצד אחד ישנם אלו המצדדים באיכות, הם מאמינים שוויקיפדיה העברית חייבת להיות מעמיקה ולהרחיב כמידת היכולת, לעומת אלו המאמינים כי ויקיפדיה צריכה להיות בעלת כמה שיותר ערכים, והם לא נגד קצרמרים.

תשובתי היא כי מומלץ שיהיו עשרה ערכים קצרים על נושאים מגוונים, מאשר שני ערכים מורחבים על נושאים בודדים, מאחר וזהו הייעוד של ויקיפדיה - להיות מגוונת. יחד עם זאת, אני נגד אולטרה קצרמרים, שמתוקף היותם אולטרה קצרים, לא יכולים לספק מידע ולו כללי ביותר לקורא.

אני טוען כי יש להרחיב קצרמרים ככל שניתן, אך לא נגד כתיבת קצרמרים מלכתחילה, מאחר ואני חושב שהם יורחבו בהמשך.

אני טוען שעל כל משתמש להשתדל לכתוב ערכים מורחבים ככל הניתן, מתוך כבוד לאמון הקוראים. אני למשל, לא נוהג לכתוב קצרמרים, אלא דואג שיגיעו לרמתם של מקבילים להם בשפות אחרות, ואף מנסה לעתים להפוך אותם לאיכותיים יותר ומעל לרמת "הערך המקורי" - הערך שממנו תרגמתי את הערך בעברית.

מכלילנות או מחקנות?[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני באופן אישי מכלילן. אני חושב שבוויקיפדיה עלינו להימנע מלכתוב על נושאים מסוימים כי "הם חסרי חשיבות". מטרתנו העליונה היא לאגור ידע, ולא לשפוט האם הוא ראוי או לא. נושא החשיבות האנציקלופדית שייך לעולם האנציקלופדיות המודפסות. אנחנו בעולם אחר לחלוטין.

היחס לוויקיפדים חדשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לצערי הרב, נתקלתי בוויקיפדיה תופעה של מתקפות על משתמשים חדשים, שמטרתם הייתה לתרום למיזם ולא ולהשחיתו. אני חושב שחסימות של חדשים מיותרות, אלא אם הם משחיתים או טרולים. אני חושב שיש לסלוח לוויקיפדים חדשים, שאינם מכירים את כללי הקהילה. בכך, לדעתי, נוכל להגדיל משמעותית את כמות העורכים הפעילים בוויקיפדיה.

הדיאלוג בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקיפדיה איננה "רק" אנציקלופדיה. מאחורי המחשב יושבים אנשים, וגם אם הם נוגדים את דעותינו, עלינו לפעול ביושר והגינות כלפיהם, ולהימנע מדיאלוגים לא נעימים. ויקיפדיה היא יותר מאנציקלופדיה, יש לה מורשת משל עצמה. לא משנה כמה אדם טוב בכתיבת ערכים, אם הוא פוגע באנשים, זה לא שווה את זה. עלינו לגנות ולהוקיע אנשים בוטים, טובים ואיכותיים ככל שיהיו.

ציוני דרך[עריכת קוד מקור | עריכה]

2016[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • 16 באוגוסט 2016 - נרשם לוויקיפדיה בפעם השנייה
  • 28 בנובמבר 2016 - מתחיל בפעילות אינטנסיבית בוויקיפדיה
  • 1 בדצמבר 2016 - נכפית עליי חונכות מנדטורית

2017[עריכת קוד מקור | עריכה]

עיטורים ומאכלים שקיבלתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

Crayons de couleur multicolores (19472756278).jpg צל"ש למצטיין
שתמשיך להצטיין בלימודים ושתעשה לך שנה טובה ומתוקה. הכל תלוי בנו! נמשיך לדבר! אופק ~ דברו איתי ~ חברים של כולם בעולם 19:10, 1 בספטמבר 2017 (IDT)


SVG Barnstar Hires.png כוכב איכותי
היי תמיר, תודה רבה על הערכים האחרונים שכתבת בנושא יחסי חוץ! אני מעניק לך כוכב איכותי! בלי שום קשר, תהנה בחופש הגדול ואשמח להיפגש איתך פעמים תכופות ולדבר איתך על הנושאים שאנחנו אוהבים לדבר עליהם. בהצלחה ביום האחרון! אופק. אופק ~ דברו איתי ~ חברים של כולם בעולם 18:26, 19 ביוני 2017 (IDT)


Wiki gold medal.png תמיר. קראתי את הדיון שהעלת במזנון בנוגע לחממה. אכן הפגנת בגרות ועמדת יפה בחלק מהדברים הלא כל כך נעימים שנאמרו, על כך מגיעה לך מדליית זהב. בברכה, ניב - שיחה 22:38, 29 במרץ 2017 (IDT)


Brownie transparent.png שתתחיל לערוך בפה מלא בטעם מתוק! Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר 15:40, 27 בנובמבר 2016 (IST)