משתמש:Tamir Kalman

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תיבת כישורי שפה
he משתמש זה דובר עברית כשפת אם.
en-3 This user has advanced knowledge of English. (אנגלית)
ar-1 هذا المستخدم يعرف مبادئ العربية. (ערבית)
HTML-2 משתמש זה יודע להשתמש בשפת HTML ברמה בינונית.
all-3 המשתמש זה הוא מכיר איך משתמש במכונה תרגום.
... משתמש זה מעוניין ללמוד עוד שפות.
תיבות משתמש
Noia 64 apps karm.svg

משתמש זה נמצא בוויקיפדיה במשך
שנה, 10 חודשים ו־5 ימים.

P countries-vector.svg משתמש זה משתתף במיזם יחסי החוץ
Wikipedia-logo-v2.svg משתמש זה משתתף במיזם קצת עלינו
מיקום מקום 475 ל-1 ביוני 2018

מקום 479 ב-1 במאי 2018
מקום 489 ב-1 באפריל 2018
מקום 494 ב-1 במרץ 2018
מקום 517 ב-1 בפברואר 2018
מקום 550 ב-20 בדצמבר 2017
מקום 582 ב-20 בנובמבר 2017
מקום 606 ב-20 באוקטובר 2017
מקום 618 ב-1 באוקטובר 2017
מקום 643 ב-1 בספטמבר 2017
מקום 719 ב-1 באוגוסט 2017
מקום 780 ב-1 ביולי 2017

Jerusalem wall 9291m.jpg משתמש זה משתייך לזרם הימני במפה הפוליטית
Old book bindings.jpg משתמש זה לומד בכיתה ח .
BlankMap-World gray.svg
5
משתמש זה ביקר ב־5 מדינות עד כה:
 1. טורקיהטורקיה  טורקיה (2)
 2. איטליהאיטליה  איטליה
 3. הולנדהולנד  הולנד
 4. ספרדספרד  ספרד
 5. הרפובליקה העממית של סיןהרפובליקה העממית של סין  סין
קטגוריה:ויקיפדיה: הצבעות מחיקה:

שלום וברוכים הבאים לדף המשתמש שלי. אני שמח שאתם כאן.

אני תמיר קלמן, עורך בוויקיפדיה כבר למעלה משנה שלמה באופן רציף. אני בעל ידע בתחומים שונים, ובהם היסטוריה, אקטואליה ותקשורת. החל מינואר 2018 אני אחראי על דף הביכורים של ויקיפדיה.

אני תלמיד כיתה ח' בחטיבת ביניים, בכיתת עתודה מדעית. חבר טוב שלי הוא אופק שהחל לערוך בוויקיפדיה לפניי ומסייע לי רבות בעריכה בוויקיפדיה.

בפוליטיקה - עמדותיי משתייכות למחנה הלאומי ואני מזדהה עם עקרונות תנועת הליכוד. אני מאמין שהמונח "פלסטינים" הוא המצאה, וכי מסירת שטחים לידי האויב היא טעות הרת אסון שניתן לראות את השלכותיה ברצועת עזה כיום. אני מתנגד למונחים כמו "פלסטין" ו"הכיבוש". בתחום הכלכלה - אני מאמין בעקרונות הקפיטליזם ולצד זאת תומך בעקרונות דוגמת שידור ציבורי, מערכת בריאות ציבורית ומערכת חינוך ציבורית. בוויקיפדיה אני נמנע מלבצע עריכות בעלות אופי פוליטי ואינני עוסק בכתיבה בנושאים מעוררי מחלוקת.

אני מאמין שוויקיפדיה לא ממצה את היכולות שלה ולא מתחדשת זמן רב מדי. עלינו להיפתח לדברים חדשים ומהפכניים, גם אם הם נראים קיצוניים. על ויקיפדיה למצב את עצמה כרשת חברתית בפני עצמה, רשת חברתית של ידע, להציג תוכן בצורה חדשנית ולהשתמש בפלטפורמות אחרות על מנת להפיץ את הידע שבוויקיפדיה.

Wikipedia-logo-v2.svg
ערכים שכתבתי
Wikipedia-logo-v2.svg
ביכורים
Wikipedia-logo-v2.svg
סיכום

משנה ויקיפדית[עריכת קוד מקור | עריכה]

איכות או כמות?[עריכת קוד מקור | עריכה]

בוויקיפדיה עוסקים ללא הרף בנושא חשוב: איכות או כמות? מצד אחד ישנם אלו המצדדים באיכות. הם מאמינים שוויקיפדיה העברית חייבת להיות מעמיקה ולהרחיב כמידת היכולת, לעומתם יש המאמינים כי ויקיפדיה צריכה להיות בעלת כמה שיותר ערכים, והם לא נגד קצרמרים, כל עוד הם מספקים מידע נכון ואמין.

תשובתי היא כי מומלץ שיהיו עשרה ערכים קצרים בנושאים מגוונים, מאשר שני ערכים ארוכים בנושאים בודדים, מאחר וזהו הייעוד של ויקיפדיה - להיות מגוונת, ופונה לקהל רחב כמה שניתן. יחד עם זאת, אני נגד אולטרה קצרמרים, שמתוקף היותם אולטרה קצרים, לא יכולים לספק מידע ולו כללי ביותר לקורא, וגם אז, עלינו להרחיב אותם, ולהשתדל להימנע ממחיקתם.

אני מאמין שעל כל משתמש להשתדל לכתוב ערכים מורחבים ככל הניתן, מתוך כבוד לאמון הקוראים. אני למשל, לא נוהג לכתוב קצרמרים, אלא דואג שיגיעו לרמתם של מקבילים להם בשפות אחרות, ואף מנסה לעיתים להפוך אותם לאיכותיים יותר ומעל לרמת "הערך המקורי" - הערך שממנו תרגמתי את הערך בעברית, בין היתר באמצעות מיזוג ערכים מוויקיפדיות שונות שיטה בה אני משתמש לעיתים קרובות, ולא פעם יוצא שהערך הנרחב ביותר בנושא מסוים, שצפוי שהוא יהיה בוויקיפדיה מסוימת, נמצא דווקא כאן, בוויקיפדיה העברית, שקוראיה רחוקים שנות אור מנושא הערך.

מכלילנות או מחקנות?[עריכת קוד מקור | עריכה]

אני מאמין כי עלינו בוויקיפדיה להימנע ככל האפשר מדיונים בנושאי חשיבות, וכי מטרתנו הבלעדית היא לאגור מידע בנושאים מגוונים ככל הניתן, ואני דוגל בתפישת הזנב הארוך. עם זאת בהחלט יש מקרים בהם אין ברירה אלא למחוק ערכים שנכתבים אודות נושאים שוליים ביותר, שקהל הקוראים שלהם מצומצם בין כה וכה. בכל דיון אשפוט את המקרה לגופו.

חדשנות ויקיפדית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקיפדיה, לצערי הרב, לא השתנתה כבר תקופה ארוכה. עיצובה זהה למדי כבר פרק זמן ארוך מאוד, ובשונה מאתרים אחרים, שמשתנים ומוסיפים פיצ'רים חדשים כל העת, דפי השיחה לא השתנו מאז 2001, ולקוראים אין דרך אמיתית להביע את דעתם על הערכים, והיא לא מתאימה את עצמה למובייל, שם נמצאים קוראים רבים. תוסיפו לכך את העובדה שאנחנו לא מנסים לפנות לקהלים חדשים באמצעים מגוונים, ותקבלו תוצאה ברורה - אלמלא ויקיפדיה הייתה נעשית כמעט מונופול בתחום צריכת הידע בתחומים כה רבים, היא מזמן הייתה נופלת, וזה חבל. על ארגונים כל הזמן להתחדש ולהשתנות, ואין סיבה שוויקיפדיה תהיה יוצאת דופן. עלינו לא להתמהמה, ואנחנו חייבים לשנות את דרכנו, לפחות בוויקיפדיה העברית, ולהיות יותר עצמאיים מוויקיפדיה העולמית, וכך להוות מודל לחיקוי בקרב יתר הוויקיפדיות בעולם. הנה כמה הצעות לשיפור האתר:

 • רשתות חברתיות - עלינו להיכנס לרשתות החברתיות (פייסבוק, טוויטר וטלגרם) וליצור דפים פופולריים ומעניינים, שיגררו את הקוראים להמשיך לקרוא בוויקיפדיה.
 • הנגשת מידע - עלינו לקדם יצירת סרטוני וידאו קצרים (באורך של 2-3 דקות) שיסכמו את הכתוב בערכים וכך יוכלו אנשים שלא יודעים לקרוא (בעיקר ילדים), להבין את הערכים השונים, ובכך ליצור דרך חדשה לצריכת כמות הידע העצומה שנמצאת כאן.
 • גיוס עורכים - עלינו לגייס בדחיפות עורכים חדשים. ובכן, התחום הזה לא מקבל את החשיבות הראויה לו - עלינו לגייס עוד לפחות 150 עורכים חדשים עד סוף 2018, כי אם לא נגייס עוד עורכים, ויקיפדיה העברית תשקע. ממש כך. 140 עורכים על 200 אלף ערכים זה לא הגיוני. זו המטרה העליונה שלנו, יותר מכתיבת ערכים. אני מאמין שאנחנו גם יכולים לגייס עוד 2,000 עורכים, אבל ישנם כאלו שמרחיקים אותם מוויקיפדיה, בגלל קטנוניות ודרישות גבוהות כבר בראשית דרכם.
 • פיתוח המובייל - במובייל, עלינו לשנות את השיטה. אנחנו צריכים שני עיצובים שונים לחלוטין למובייל ולמחשבים, כי העיצוב שנמצא כיום בוויקיפדיה בטלפונים, לא מאפשר עריכות בנוחות מהטלפונים, כמו גם קריאה, שהיא לא מספיק נעימה לעין.
 • הבעת דעה - לדעתי אנחנו צריכים לאפשר לקוראים להביע את דעתם בצורה נעימה על הערכים שהם קוראים, בצורה של "טוקבקים" כמו באתרים רבים אחרים. אפשרות כזו תהפוך את ויקיפדיה לאינטראקטיבית הרבה יותר עבור הקוראים.

היחס לוויקיפדים חדשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לצערי הרב, נתקלתי בוויקיפדיה תופעה של מתקפות על משתמשים חדשים, שמטרתם הייתה לתרום למיזם ולא ולהשחיתו. אני חושב שחסימות של חדשים מיותרות, אלא אם הם משחיתים או טרולים. אני חושב שיש לנהוג בסלחנות כלפי ויקיפדים חדשים, שאינם מכירים את כללי הקהילה. בכך, לדעתי, נוכל להגדיל משמעותית את כמות העורכים הפעילים בוויקיפדיה. להערכתי המספר יכול לנוע בסביבות כמה אלפי עורכים, אם נדע להכיל את הטעויות שלהם כשהם מתחילים לערוך.

הדיאלוג בוויקיפדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקיפדיה איננה "רק" אנציקלופדיה. מאחורי המחשב יושבים אנשים, וגם אם הם נוגדים את דעותינו, עלינו לפעול ביושר והגינות כלפיהם, ולהימנע מדיאלוגים לא נעימים. ויקיפדיה היא יותר מאנציקלופדיה, יש לה מורשת משל עצמה. לא משנה כמה אדם טוב בכתיבת ערכים, אם הוא פוגע באנשים, זה לא שווה את זה. עלינו לגנות ולהוקיע אנשים בוטים, ללא קשר לטיב העריכות שלהם.

ציוני דרך[עריכת קוד מקור | עריכה]

2016[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • 16 באוגוסט 2016 - נרשם לוויקיפדיה בפעם השנייה
 • 28 בנובמבר 2016 - מתחיל בפעילות רציפה בוויקיפדיה
 • 1 בדצמבר 2016 - נכפית עליי חונכות מנדטורית

2017[עריכת קוד מקור | עריכה]

2018[עריכת קוד מקור | עריכה]

עיטורים ומאכלים שקיבלתי[עריכת קוד מקור | עריכה]

2018[עריכת קוד מקור | עריכה]

Editors Barnstar Hires.png כוכב העורכים
אז שבוע אחרי שספרנו את הספירה לאחור אני רוצה לאחל לך, כעורך, שנה טובה ופוריה! שתהיה שנה של ערכים רבים ואיכותיים ככל האפשר! מעריך אותך מאוד, חברך, אופק. אופק ~ הכל טוב? ~ חברים של כולם בעולם ~ בורח 19:26, 7 בינואר 2018 (IST)

2017[עריכת קוד מקור | עריכה]

Crayons de couleur multicolores (19472756278).jpg צל"ש למצטיין
שתמשיך להצטיין בלימודים ושתעשה לך שנה טובה ומתוקה. הכל תלוי בנו! נמשיך לדבר! אופק ~ דברו איתי ~ חברים של כולם בעולם 19:10, 1 בספטמבר 2017 (IDT)


SVG Barnstar Hires.png כוכב איכותי
היי תמיר, תודה רבה על הערכים האחרונים שכתבת בנושא יחסי חוץ! אני מעניק לך כוכב איכותי! בלי שום קשר, תהנה בחופש הגדול ואשמח להיפגש איתך פעמים תכופות ולדבר איתך על הנושאים שאנחנו אוהבים לדבר עליהם. בהצלחה ביום האחרון! אופק. אופק ~ דברו איתי ~ חברים של כולם בעולם 18:26, 19 ביוני 2017 (IDT)


Wiki gold medal.png תמיר. קראתי את הדיון שהעלת במזנון בנוגע לחממה. אכן הפגנת בגרות ועמדת יפה בחלק מהדברים הלא כל כך נעימים שנאמרו, על כך מגיעה לך מדליית זהב. בברכה, ניב - שיחה 22:38, 29 במרץ 2017 (IDT)

2016[עריכת קוד מקור | עריכה]

Brownie transparent.png שתתחיל לערוך בפה מלא בטעם מתוק! Ofek j ~ צרו קשר! ~ מקום מלבב בלב המדבר 15:40, 27 בנובמבר 2016 (IST)