משתמש:Yiftaa/עוד דף משתמש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
< משתמש:Yiftaa(הופנה מהדף משתמש:Yiftaa)

ברוך הבא לדף המשתמש שלי! דף המשתמש שלי נראה רק במחשב, כך שאם אתם בטלפון, כל שתוכלו לראות זה את התיבה הזאת. שאלות? פנו אליי בדף השיחה!

מי אני? מה אני?!
תיבות משתמש/ת
P treble clef.svg משתמש זה הוא בעל ידע במוזיקה
P Comics.svg משתמש זה לוקח חלק במיזם הקומיקסאים. ואת/ה?
Face-glasses.svg משתמש זה למד בבית ספר ויקיפדיה
Smiley head happy.png משתמש זה הוא בעל חוש הומור די מפותח
Flag of Tunisia.svg משתמש זה משתתף במיזם תוניסיה.
רוצה גם?
Brødr. Jørgensen Pianette Minerva 1964 inside.JPG משתמש זה מנגן בפסנתר
משתמש זה הוא טיפש, כסיל, בור, אידיוט, מטומטם, הדיה, דפוק, מאותגר שכלית, דביל, טאמבל, דבע וטמבל - אבל יש לו אוצר מילים די גדול
John Bonham 1975.jpg משתמש זה חושב שג'ון בונהם הוא האדם המגניב בעולם לצד גנדי
Chocolate02.jpg משתמש זה אף פעם לא משקר. חוץ מזה הוא לא גנב לך את השוקולד
GefilteLogo.JPG משתמש זה כותב באיןציקלופדיה והוא מזמין את כולם לקרוא את ערכיו

שלום, אני יפתח, אני בן 15. מנגן תופים, פסנתר וקצת מכלים אחרים, חבר בלהקת הסחת דעת ויוצר קומיקס פה ושם (מפרסם מדי חודש במגזין זבנג). את שיטוטי בויקיפדיה התחלתי אי שם ב-2019, וכתבתי פה ושם ערכים לא-מי-יודע-מה טובים. בזמן האחרון התחלתי לכתוב בצורה יותר טובה והרבה יותר זמן (בתקופת הלימודים מהבית נהגתי לכתוב פה ערכים בזמן שיעור). אני כותב בעיקר על קומיקס ומוזיקה, ומדי פעם גם על דברים אחרים שפשוט מעניינים אותי. כרגע מפעיל מיזם הקומיקסאים (בואו לעזור!) ועורך של פורטל הקומיקס שפתח הארי פוטר 73. עובד בזמן האחרון על יחסי החוץ של צ'ילה, אם יש לכם הערות אל תהססו לפנות אליי בדף השיחה! בנוסף, אני בדוק עריכות אוטומטי, שזה לא אומר הרבה אבל כיף להגיד את זה!


תמונה שצילמתי
רחוב תל חי.jpg
נוף מגובה 15 מטר על רחוב תל חי בכפר סבא


אידיאולוגיה
Pacman.png משתמש זה תומך בגישת לא אוכל לא שותה.
ג'ון בונהם, האדם המגניב ביותר בהיסטוריה לצד מהאטמה גנדי.

טוב, מסתבר שאנשים פה בויקיפדיה כותבים את דעתם על התנהלות של ויקיפדיה וכל זה, אז גם אני רוצה! אז, זוהי האידיאולוגיה שלי:

 1. למחוק ערכים זה גרוע. כמו עורכים רבים אחרים פה, אני חושב שמחיקת ערכים מפאת חוסר חשיבות היא שטות מוחלטת. הרי מה הרעיון באינציקלופדיה ללא הגבלת מקום אם לא להכיל כמה שיותר ידע? האם זה מפריע למישהו שיש ערך על הגלריה 29, או על אבידן רייך או על ניר שחרור? למה למנוע מהקוראים את המידע הזה, אם הוא "לא חשוב"? למי זה מפריע שיש דפים "ללא חשיבות" בויקיפדיה? לקוראים זה לא מפריע, והרעיון של ויקיפדיה היא לתרום לקוראים. לא רוצה לקרוא על נגמר הכוח (סינגל) או על Time Was (שיר)? לא צריך, אל תקרא. אבל למה למנוע מאנשים שמתעניינים בזה לקבל את הידע הזה? למה הם נאלצים לפנות אל אתרים אחרים, בהם ינסו לשווק להם מוצרים או לקחת מהם כסף?
 2. עדיף לכתוב ערכים חדשים מאשר להרחיב ערכים קיימים. ברור, אם יש ערך במצב על הפנים ואפשר לשפר אותו ולהפוך אותו ליאה למעמדו - שאפו, מבורך. אבל כשמדברים באופן כללי, יש כל כך הרבה דברים שאין עליהם עדיין ערך בויקיפדיה, שעדיף קודם לכתוב עליהם, ואחר כך לעבור להתעסק בשאר הערכים. סדר העדיפויות צריך להיות קודם כל כתיבה טובה של ערכים (אני לא מדבר על לכתוב קצרמרים של שתי שורות שכתובים בצורה עילגת ולעבור הלאה) ורק אחר כך תחזוקה שלהם.
 3. בלי קשר לויקיפדיה, אני חושב שהאנשים הכי מגניבים בעולם הם גנדי, ג'ון בונהם ופייטרו פררו, ממציא הנוטלה. אין אף אחד שיכול לומר אחרת. חוץ מזה אנשים מגניבים נוספים הם אלן מור, פרנק זאפה, לוי אשכול, מולטו אסטטקה, מרג'אן סטראפי, פלה, וינסטון צ'רצ'יל, ימי ויסלר, אורית שחף, מונטי פייתון, קתרין פרקינסון, שאול, איאן אנדרסון ועוד ועוד ועוד...


ברוכים הבאים!
שאלות? בקשות? עזרה במציאת חטיף שוקולד טעים? פנו אליי בדף השיחה שלי!


ערך נבחר (שלי)
Cairo(js).jpg

במצרים הדת שולטת במובנים רבים בחיי האזרחים, והיא מוכרת ומאושרת בחוק. הדת המובילה במדינה, בפער גדול מאוד מכל השאר, היא האסלאם, אם כי היעדר נתונים סטטיסטיים בנושא ניכר מאוד. מאז מפקד האוכלוסין של 2006 הדת לא נמדדת ונספרת, ולכן כיום כל הנתונים הסטטיסטיים מקורם בארגונים דתיים ולא ממשלתיים, שעלולים לעוות את העובדות בכדי לקדם אידאולוגיה מסוימת ולכן הם אינם מהימנים. על פי מפקד האוכלוסין משנת 2006 הרוב המוחץ של תושבי המדינה מחזיקים בדת האסלאם בזרם הסוני (אחוזם באוכלוסייה נאמד בכ-85-90%). הקבוצה הדתית השנייה בגודלה במדינה היא הנצרות הקופטית, שקיימת כמעט אך ורק במצרים (שיעורם באוכלוסייה עומד על בין 10-15% מכלל האזרחים). המספרים לגבי אחוז הנוצרים במדינה נתונים למחלוקת, כאשר התושבים הנוצרים טוענים כי המפקד לא משקף באמת את גודל הקהילה.

במצרים קיימים כיום שני מוסדים גבוהים גדולים לדת. האחד, מסגד אל-אזהר, נוסד בשנת 970 לספירה על ידי השושלת הפאטמית כמסגד ובתוך כמה שנים הפך לאוניברסיטה האסלאמית הראשונה במצרים; השנייה היא הכנסייה הקופטית האורתודוקסית שבאלכסנדריה, אשר הוקמה באמצע המאה ה-1 על ידי מרקוס המבשר.

המוסלמים והנוצרים במצרים, על אף דתם השונה, חולקים גזע, שפה, זהות לאומית והיסטוריה משותפת. אף על פי כן, הנוצרים במדינה סובלים מאפליה במקומות עבודה והגבלה לא רשמית של חופש הדת. במהלך העשור השני של המאה ה-21 מספר אזרחים נוצרים התלוננו על כך שהם מיוצגים באופן מינימלי באכיפת החוק, בביטחון המדינה ובמוסדות ציבוריים, ואף הופלו לרעה במקומות עבודה בעקבות דתם. אחרי כן הם זכו לתמיכה ציבורית גדולה של הקהילה הקופטית.


ערכים שכתבתי (204)


טוען את הלשוניות...

אלה הם 79 ערכים שכתבתי בנושא מוזיקה (בעיקר רוק ובלוז):

תנשב הרוחמה זה הדבר הזהAprilrage against the machinedoolitleקנד היטcheap thrillsjust as i amרוד אוונסJoe Cocker! BossanovaSurfer Rosaדיוויד לאברינגג'ואי סנטיאגונקמת הטרקטורשונרארוק לטיניזכות הצעקהארונות מטבחDeWolffבן אילוןראפ מטאלאלן וילסוןבוב הייטפרנק קוקAqualungCold Factמטאל ישראליMetalist MagazineSweetWaterשלומי לביא21st Century Schizoid ManI Talk to the WindBombtrackBoogie with Canned HeatOn the Road AgainHallelujah (אלבום)Living the Bluesלארי טיילורSugar Manליברטי רקורדסCanned Heat CookbookLet's Work TogetherGoing Up the CountryHistorical Figures and Ancient HeadsVintageHymn 43קלייב באנקרג'ון אוואןזמר רקעAfro-Latin Soul, Volumes 1&2Mulatu of EthiopiaEthio Jazzהוקלט ביווןStand UpNo ProblamHooker N' HeatFuture BluesLive & Outta SightCome On PilgrimBabe I'm gonna Leave YouGood Times Bad TimesDisraeli GearsWheels of FireEvil EmpireJerichoבני גראבגלידה יפניתאני אוהבקילפתי תפוזאסנקץ' וורקוננסי נווינסנופל על ארבעMa Adesh Feehaמוזיקה יוונית בישראלפרברים רפיוג'יזאורי גתחיים לרוזThe Thrill Is Gone

אלה הם 53 ערכים שכתבתי בנושא קומיקס:

פלאפל עם חריף1001 קומיקסהילד הצהובחמודימטרוזיטה ילדת החלללא באנו להנותלהבין קומיקס • אנה פרנק היומן הגרפיאיך לאהובספר הציפוריםמיקי מעוזבן האטקהצו 8 (קומיקס)קרטון (ציור)ארז צדוק (מאייר)יום קומיקס חינםג'י וילו וילסוןאסטריקס בבלגיהג'ו סאקופופ מומנדFlight (קומיקס)חואן זאנוטואריקה מואןאנריקו קאסרוזהרודולף טפפררון זיסנבךג'ון ליימןדורית מיה-גור (יחד עם ארז האורז וTelecart) • האנק קטצ'אםניר מטרסוהבור של שרמןסוניקהאוי ויי (קומיקס)פרופסור קלקולוסמגדי א-שאפעיקומיקסאי (יחד עם Telecart וארז האורז) • ז'אן ז'ירו (הערך הארוך ביותר שלי!) • ז'אן מישל שרלייהמטאל אירלאןג'וזף "ז'יז'ה" גילאיןז'אן קלוד מז'ירפיילוט (מגזין)ג'ים קוטלסבית הספר לאמנויות יישומיות דופררהמרי דוואלArzachהמחר הארוךעיני החתולנאדיה ח'יארישרה אנדרסןסאליח ממקאןערן אביאני

אלה הם 52 ערכים שכתבתי בכל מיני נושאים (כמו גיאוגרפיה, ספרות, טכנולוגיה, היסטוריה, קולנוע ועוד):

טמאי א-זהיירה1984 (ספר, מונחים)GeoGuessrפוקסמיינדטיסה 501נחווהפ. פ. רויסהקונגרס הסורי-פלסטיניאגם תמסחג'וזף אדוארד מאיירדגל האנושותHigh Scoreהקונפדרציה הפרו-בוליביאניתח'ליפות (סדרת טלוויזיה)הדת במצריםחלל אנסופיפרס אוסקר לסרט התיעודי הקצר הטוב ביותרג'סי (צעצוע של סיפור)נאצר סיטיהמחוז הפדרלי של מקסיקוהפארק הלאומי אברדרהפאנאג'ינהר הייזמחוז אטקמהסלאלהברוס דגןמרוץ בכסאות גלגליםהמשחקים האסלאמיים לנשיםמשפט טנצפלאץ אדןאנה פרנק היומן הגרפיקרב מדניןרדיפות הכנסייה הקתולית בגרמניה הנאציתמבצע בוקסרקבר שיח' עבדאללהבארתלמי תימוניהקרון מתיםשיגאו שינגוג'קי פלמינגג'וזפין ג'ונסוןגלידה יפניתגואטפהמלחמת הקונפדרציהכפר סבא הירוקהאל שורק (עיתון)הכחדת דגיםרחוב תל חי (כפר סבא)כפר סבא הירוקהמדרחוב כפר סבאסקאר (מלך האריות)חורחה אוביקוגל הקור בטקסס (2021) (הערך ה-200! ווהוו!) • שלישיית ביתנאל גריןחמור (ספר)
1
100%
#8E236B
#1E90FF


בואו להצטרף!

בואו להצטרף למיזמים השונים, לתחרויות השונות ולדיונים השונים!

 1. מיזם תוניסיה, להרחבת המידע על המדינה. בנוסף, המטרה המרכזית היא ליצור מספיק ערכים כחולים כדי ליצור את פורטל:תוניסיה (ראו דיון)
 2. מיזם הקומיקסאים החדש מתקדם במהירות הבזק, אבל חסרים עורכים... בואו להצטרף, זה כיף!
 3. מיזם האנימציה הנושן שהקים לתחייה GUNR7229 ומחפש עורכים חדשים!
 4. מיזם האלבומים שיצרתי מזמן וזנחתי אותו, אבל אם אתם מחפשים אלבום לכתוב עליו ערך, זה המקום!
 5. מיזם יחסי החוץ, שהוא פופולרי כל כך שאפילו אין לי הרבה מה לגייס אליו עורכים, אבל הוא שווה! אם אתם עוד לא שם, תצטרפו!
 6. מיזם מצרים, כדי להרחיב את הידע על שכנתנו מדרום!
 7. מיזם נשים באדום, שהוא לדעתי אחד מהמיזמים החשובים בויקיפדיה אם לא החשוב ביותר. בואו לכתוב!
 8. בואו להשלים מניין -- זאת אומרת -- בואו להשלים את מספר הערכים בויקיפדיה ל-300,000 עגול!
 9. בואו להציע תמונות מומלצות, ואולי התמונה שהצעתם תיבחר ותופיע בעמוד הראשי של ויקיפדיה!
 10. בואו להציע ציטוטים מומלצים, ואולי הציטוט שהצעתם ייבחר ויופיע בעמוד הראשי של ויקיפדיה (אך היזהרו לא להציע ציטוטים בעלי זכויות יוצרים)!
 11. בואו להציע קטעי הידעת?, ואולי הקטע שהצעתם ייבחר ויופיע בעמוד הראשי של ויקיפדיה!


 • קישורים המודגשים הם מיזמים שאני מפעיל


סתם ציטוטים מגניבים

מהו כוחו של גיהנום אילו האסורים בו לא יכלו לחלום על גן עדן?