משתמש:Zimra/שי אריה מזרחי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שי אריה מזרחי (1974-2012) היה משורר ועורך ספרותי.

שי אריה מזרחי נולד בבאר שבע ב-1974. בוגר המחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. שיריו פורסמו בכתבי-עת ספרותיים (מאזנים, עתון 77, קשת החדשה, שבו) ובמוסף הספרותי של ידיעות אחרונות. תרגומיו למשורר ו"ה אודן פורסמו גם. היה מנהלו ועורכו של כתב העת המקוון לשירה 'כאוס' שהיה פעיל מאז יוני 2010. זכה בתחרות "צרצר פיס" לכתיבת מכתב בן 140 תווים. פרסם שני ספרי שירה. ספרו "ציון" יצא בשנת 2003. ספרו "הוא מסמן את המקום" יצא בשנת 2012. שי אריה מזרחי נפטר בביתו ברמת-גן ביום ל' בתשרי תשע"ג, 16 באוקטובר 2012[1].

במקביל לפעילותו הספרותית היה שיר אריה מזרחי גם פעיל חברתי. היה מהפעילים הבולטים של קבוצת גרילה תרבות, היה ממקימי ופעילי מאבק המשוררים[2][3]. כמו כן, חודשים לפני מותו פרסם תמונה של סמח"ט הבקעה דאז, סא"ל שלום אייזנר כשצלב קרס על מצחו. זאת בתגובה לכך שאייזנר צולם מכה מפגין בעזרת נשקו. בעקבות הפרסום הוגשה תלונה במשטרה נגד מזרחי[4], הוא פוטר מעבודתו. לאחר מכן נטען כי ייתכן שאירועים אלו תרמו לכך שבהמשך אותה שנה התאבד[5].

לאחר מותו של מזרחי ספדו לו משוררים רבים ורבים מחבריו. בנוסף, הוקם לזכרו אתר השירה ליריקה כמחווה לפעילותו והקמתו את אתר כאוס לשירה[6].

ספריו[עריכת קוד מקור | עריכה]


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]