נוער העבודה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוער העבודה
IMG-20181125-WA0000.jpg
מדינה ישראל
פעילות גוף נוער פוליטי
יו"ר יובל נעים
שנת ההקמה
  • הקמה ראשונה 1968
  • הקמה שנייה 2013
נוצר מתוך
מיקום המטה ברודצקי 15 תל אביב
בעלות מפלגת העבודה
דף הבית

נוער העבודה הוא ארגון נוער ציוני וחברתי הפועל למען צדק חברתי, סולידריות ושלום. נוער העבודה מותאם לגילאי 14-18 והוא ארגון הנוער של מפלגת העבודה הישראלית.

נוער העבודה מפעיל סניפים בערים הבאות (2018): תל אביב-יפו, גבעתיים, בני ברק, רמת גן, חיפה, ראש העין, רמת השרון, חולון, הרצליה, ראשון לציון, כפר סבא, באר שבע ובית שאן. בסניפים מתקיימת פעילות תרבותית ופוליטית. הארגון מקיים סמינרים, הפגנות, משמרות מחאה ומשתתף באופן פעיל בבחירות המוניציפליות והכלליות. הוא משתתף באירועים כמו העצרת לזכרו של יצחק רבין וצעדת האחד במאי, ומקבל ייצוג במוסדות מפלגת העבודה.

נוער העבודה הוקם בשנת 1968 עם איחוד ארגוני הנוער של מפלגת מפא"י ואחדות העבודה - פועלי ציון. הארגון הגיע לשיא כוחו בשנת 1992, אז קיבלה המפלגה בראשות רבין 44 מנדטים. בשנים שלאחר מכן ירד כוחו, עד שהופסקה פעילותו. בשנת 2013 החליטו יו"ר המפלגה שלי יחימוביץ' ומזכ"ל המפלגה חיליק בר להקים מחדש את הארגון. כאשר אירוע הפתיחה הרשמי התקיים ב-21 באוגוסט 2013 בבית התק"מ בתל אביב. בשנת 2018 נכתבה לראשונה חוקה לתנועה והתקיימו בחירות לחברי הנהגת התנועה למזכירות הזמנית.


מבנה התנועה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לכל סניף מקומי/אזורי יש מזכירות ובראשה יו"ר הנבחר לתקופה של שנה, והוא ממנה בעלי תפקידים. לכל סניף מליאה שבה כלל החברים באותו סניף.

בסניף הארצי ישנה מזכירות שאחראית על התנועה כולה ובראשה יו"ר שנבחר לתקופה של שנה אחת וממנה בעלי תפקידים. בסניף הארצי מליאה שבה יושבי הראש של כל הסניפים.

אחת לשנה מתקיימת ועידה ארצית בהשתתפות ראשי הסניפים המאשרת תוכנית שנתית ושינויים בחוקה.

סמלילי התנועה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]