נחמה רונן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נחמה רונן
אין תמונה חופשית
תאריך לידה 15 בספטמבר 1961 (בת 54)
כנסות 15
סיעה מפלגת המרכז, הליכוד
תפקידים בולטים

נחמה רונן (נולדה ב-15 בספטמבר 1961) היא אשת ציבור ישראלית. כיהנה כמנכ"ל המשרד לאיכות הסביבה והייתה חברת הכנסת בכנסת החמש עשרה מטעם מפלגת המרכז.

לרונן תואר ראשון בחינוך והיסטוריה מאוניברסיטת תל אביב, ותואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת חיפה.

חמש עשרה שנים שימשה כעוזרת לחבר הכנסת והשר רפאל איתן, בין היתר כעוזרת פרלמנטרית וכמרכזת סיעת "צומת". בשנים 1996‏-1999 כיהנה בתפקיד מנכ"לית המשרד לאיכות הסביבה.

על פעילותה בזמן זה התקיימה חקירה כנגדה, בחשד לקבלת שוחד. החקירה נסגרה בשנת 2004 על ידי ערן שנדר שכתב: "קבלת כספים בעת שהייתה מנכ"לית המשרד לאיכות הסביבה, בייחוד מאדם שהייתה עמו בקשרים במהלך תפקידה, מהווה מהלך פסול, ואף שבנסיבות אלה לא עלה לכדי עבירה פלילית יש בו כדי להוות חשד לעבירת משמעת".‏[1]

עם הקמת מפלגת המרכז הצטרפה אליה, ושובצה במקום השביעי ברשימתה לכנסת. מפלגת המרכז אמנם זכתה רק בשישה מנדטים, אולם במרץ 2001 פרשו מהכנסת אוריאל סביר ואמנון ליפקין-שחק ורונן ודוד מגן נכנסו לכנסת במקומם. בשנת 2002 פרשה ביחד עם חבר הכנסת דן מרידור מסיעת המרכז אל הליכוד, אך בבחירות המקדימות לא הצליחה רונן להתברג במקום ריאלי ברשימת הליכוד לכנסת. רונן נמנתה עם מנסחי יוזמת ז'נבה באוקטובר 2003.

עם תום כהונתה בכנסת, התמנתה רונן ליו"ר תאגיד המיחזור אל"ה. היא נודעה בהתנגדותה להחלת חוק הפקדון על בקבוקים בעלי נפח של 1.5 ליטר ומעלה. כיום, בנוסף לתפקידה בתאגיד המחזור, היא משמשת יושבת-ראש דירקטוריון חברת ממ"ן ודירקטורית בבז"ן[2].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]