ניאופרם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
קבוצת ניאופרם
Logo neopharm.JPG
סוג קבוצת חברות
משרד ראשי ישראלישראל פתח-תקווה, ישראל
בעלות משפחת פורר
מוצרים עיקריים תרופות מרשם, תרופות ללא מרשם, מוצרי צריכה, ציוד ומכשור רפואי
אנשי מפתח דוד פורר (יו"ר)
עובדים 900
ניאופרם

קבוצת ניאופרם (Neopharm Group), באמצעות החברות שבקבוצה, עוסקת במחקר, פיתוח, ייצור, שיווק, מכירה והפצה של מגוון מוצרים ושירותים בתחום הבריאות במעל ל-60 מדינות ברחבי העולם. חברות הקבוצה פועלות בארבעה מגזרים עיקריים: תרופות, מוצרי צריכה, מכשור וציוד רפואי ומדעי ואיכות הסביבה.

הקבוצה נוסדה ב-1941 ומעסיקה יותר מ-900 עובדים. דוד פורר, דור שלישי למייסדים, הינו יו"ר הקבוצה.

מטה הקבוצה ממוקם בפתח תקוה. לחברות הקבוצה משרדים ומטות הנהלה בישראל באירופה ובארה"ב.

מכירות הקבוצה בשנת 2016 עמדו על כ-1.6 מיליארד ₪.

הקבוצה מדורגת כיום על ידי D&B במקום ה- 28 בדירוג חברות המסחר והשירותים המובילות בישראל על פי סך כל ההכנסות.(לטבלת הדירוג המלאה לחץ כאן)

חזון וערכים

ניאופרם חרטה על דגלה להוביל ולספק פתרונות איכותיים וחדשניים לבריאות ולאיכות חיים תוך יצירת ערך מרבי ללקוחות, לצרכנים, לעובדים, לשותפים העסקיים ולבעלי המניות, לסביבה ולקהילה. הקבוצה פועלת להגשמת החזון תוך התבססות על הערכים: אנושיות, מובילות, חדשנות, ומקצועיות.

אחריות תאגידית

בניאופרם "בוחרים לחיות נכון" ומתחייבים לפעול באחריות לעובדים, לסביבה  ולקהילה.

ניאופרם מדורגת באופן עקבי בשנים האחרונות בקטגוריה הגבוהה ביותר, "פלטינה פלוס" של ארגון "מעלה" לקידום אחריות תאגידית בישראל.

הדירוג השנתי של ארגון מעלה מדרג את החברות המובילות במשק על פי רמת ניהול אחריות תאגידית בחברה. לדירוג המלא באתר של ארגון "מעלה" לחץ כאן התנהלות אתית

ניאופרם גיבשה, בשיתוף עם עובדיה, קוד אתי המאגד את עקרונות הפעולה של הקבוצה ומדיניותה ביחסי הגומלין עם מחזיקי העניין: העובדים, הלקוחות, השותפים העסקיים, הספקים, הרשויות, הסביבה והקהילה, ונישען על ערכי הליבה של הקבוצה. לצפייה בקוד האתי המלא לחץ כאן

מעורבות חברתית וקשרי קהילה

ערכי הליבה של  ניאופרם מנחים אותה בעסקיה וגם בפעילות למען הקהילה.  ניאופרם יוזמת, מפעילה ומשתתפת בפרויקטים מגוונים של התנדבות או תרומה לקהילה כחלק מהחלטה לקדם מהלך ארוך טווח בתחומי החינוך, השכלה ובריאות.

בין הפרויקטים:

"שיעור אחר" - פעילות עם עמותת "שיעור אחר" לקידום שוויון הזדמנויות במערכת החינוך.

בפרויקט זה מעבירים עובדי הקבוצה שיעורים לילדים בתחומים שונים הקשורים לפעילות הקבוצה במטרה לחשוף אותם לנושאים חדשים וחדשניים ולהכיר להם תחומי עיסוק בהם יוכלו להשתלב בעתיד.

מרכז העסקה לחוסי אקי"ם- חברת פרומדיקו בע"מ, מקבוצת ניאופרם, מעסיקה החל משנת 2006  עובדים בעלי צרכים מיוחדים במרכז תעסוקה ייעודי במתקני החברה בעמק חפר. שיתוף הפעולה עם אק"ים זכה להכרה רחבה בין היתר על ידי נשיא המדינה שהעניק לפרומדיקו את התואר  יקיר אקי"ם ..

פרויקטים נוספים כוללים פעילויות קטיף בשיתוף עמותת "לקט ישראל" לאספקת מזון לנזקקים, תרומת כספים לגופי בריאות ועמותות חולים, אספקת מכשור רפואי לאקדמיה, ועוד.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניאופרם החלה את דרכה בשנת 1941 בדירת מגוריו של ד"ר ליאופולד גולדשמידט, רופא ילדים במקצועו, ברחוב גורדון בת"א. ד"ר גולדשמידט קיבל את הנציגות של חברת "מעבדות לדרלה" (LEDERLE LABS) האמריקאית לסוריה, טורקיה ולפלשתינה, שהייתה אז תחת שלטון המנדט הבריטי.

ב-1951 הצטרף לחברה מר צבי שראל, חתנו של ד"ר גולדשמידט. עם התרחבות הפעילות החלה החברה להעסיק עובדים נוספים. פריצת דרך משמעותית הייתה עם קבלת זכויות השיווק בישראל של תוסף מזון לבעלי חיים בשם "אאורופק". על מנת לייבא את המשלוחים הראשונים של המוצר נאלצו בעלי החברה לקחת הלוואות מחבריהם.

עסקי שיווק מותג "אאורופק" גדלו ושגשגו ועימם החלה החברה לשווק מוצרים נוספים.

ב-1955 הוחלף שם החברה מ"לדרלה" ל"ניאופרם". כנציגת חברת לדרלה בישראל, החלה ניאופרם לשווק את "אאורומיצין" – התרופה האנטיביוטית הראשונה בעולם לחולי דלקת ריאות, תרופה אשר הביאה מרפא לחולים רבים בישראל. במשך שנות השישים קיבלה ניאופרם זכויות שיווק של מוצרי חברות בינלאומיות נוספות, לרבות של חברת התרופות הגרמנית הרמל (כיום: Almirall).

ב-1980 הצטרף לחברה מר דוד פורר, חתנו של מר שראל. בתחילת דרכו בחברה מונה דוד לנהל את מחלקת הכימיקלים והווטרינריה בחברה. שתי מחלקות אלה התפתחו במהירות והיו למחלקות מובילות, כל אחת בתחומה. בתחום תוספי מזון, לבעלי חיים ניאופרם הובילה את השוק עם מוצרים כגון "סייגרו", "אאורופק" ו"אבוטן". בתחום הכימיקלים, הפכה החברה למובילה בתחום החומרים המרוכבים, כששיווקה מוצרים כ"רוהסל", אנזימים שונים לתעשיית המזון וכן חומרי גלם לתעשיית הפלסטיקה. ב-1986 מונה מר פורר למנהל כללי של ניאופרם וקיבל אחריות גם על ניהול המחלקה הרפואית.

בשנים אלו הקימה ניאופרם מערך הפצה עצמאי לבתי המרקחת בישראל והפכה להיות אחד ממשווקי התרופות המובילים בישראל. בנוסף, השיקה ניאופרם בישראל את "צנטרום" (Centrum®) תוסף מולטי ויטמינים חדשני של חברת פייזר. ניאופרם  הפכה את "צנטרום" לשם נרדף למולטי-ויטמינים בישראל.

בשנות ה-90 המשיכה החברה להתרחב ולהתפתח ועברה למשכנה הנוכחי בפתח תקווה. החברה קיבלה, בין היתר, את ייצוגן של החברות וויטהול, אורגנון ופארק דייויס, ובכך הפכה למשווקת מובילה ומשמעותית של תרופות מרשם ותרופות ללא מרשם, עם מותגים מובילים כגון ליפיטור, נוירונטין, גלולות נגד הריון, תרופות לפריון, רוביטוסין, ועוד. חלקם משווקים על ידי החברה בהצלחה עד היום.

בשנת 1999 יזמה החברה בשותפות עם דר רפי מנדלבוים את הקמת חברת אל. די. די (LDD) טכנולוגיות מתקדמות בע"מ ,לאספקת שירותי ייעוץ טכנולוגיות, ופתרונות כוללים לטיפול בקרקע ובמים מזוהמים.

שנות האלפיים סימנו פתיחתו של עשור של רכישות ומיזוגים:

בשנת 2003, רכשה הקבוצה את חברת אלדן ציוד אלקטרוני בע"מ, העוסקת בשיווק ומכירה של מכשור וציוד אנליטי, רפואי ומדעי וכן חומרים וטכנולוגיות מתקדמות.

בשנת 2005, רכשה הקבוצה את חברת פרומדיקו בע"מ, שהתמחתה בשיווק ומכירה של תרופות ומוצרי צריכה. רכישה זאת הגדילה משמעותית את היקפי הפעילות והמכירות של קבוצת ניאופרם, ובעקבותיה נוספו לקבוצה גם בית מרקחת להכנות רוקחיות ושירות "טיפול ביתי" (HomeCure). בשנת 2008 רכשה הקבוצה את פעילות חברת ג'נמדיקס. רכישה זאת הוסיפה לקבוצה פעילות בתחום תרופות שאינן רשומות לשיווק בישראל ותרופות גנריות.

בשנת 2009 רכשה הקבוצה את השליטה בחברת ד"ר עור בע"מ, אשר מפתחת ומשווקת מוצרי דרמו-קוסמטיקה תחת המותג DOCTOR OR והפכה אותה לאחת השחקניות הגדולות בקטגוריה.

בשנת 2012 רכשה הקבוצה את פעילות חברת ארומה לייף (כיום חברת ניאולייף בריאות בע"מ), המתמחה בפיתוח ושיווק מותגי צריכה ובעיקר תוספי תזונה, וויטמינים ומולטי-ויטמינים לילדים ושמנים אתריים. 

במקביל, ובמטרה להגשים את חזונה להעניק מענה רפואי לחולים הסובלים ממחלות נדירות, קשות וחשוכות מרפא ברחבי העולם, הרחיבה הקבוצה את פעילותה בתחום התרופות באמצעות ייזום והקמת

Orphan Technologies ורכישת חברת Neovii

חברת Orphan Technologies, אשר מטה פעילותה נמצא בשוויץ ומשרדיה בארה"ב, ממוקדת במחקר ופיתוח של תרופות פורצות-דרך, חדשניות, וראשונות מסוגן, אשר מבוססות על תחליפי אנזימים (enzyme replacement therapies) לחולים הסובלים ממחלות מטבוליות נדירות, מורכבות, ללא מענה טיפולי הולם.

בשנת 2013 רכשה הקבוצה את הבעלות בחברת Fresenius Biotech ושינתה את שמה ל Neovii.

Neovii היא חברה ביו-פרמצבטית בינלאומית ודינמית עם ניסיון של למעלה מ-35 שנה בפיתוח ושיווק של תרופות חדשניות מבוססות-נוגדנים המשפרות תוצאות קליניות ברפואת השתלות והמטולוגיה. מטה הפעילות של Neovii נמצא בשוויץ ומוצרי החברה נמכרים בכ-60 מדינות ברחבי העולם.

בשנת 2015, כחלק מרצון הקבוצה לבסס מעמדה כחברת מוצרי צריכה מובילה בישראל, רכשה הקבוצה את השליטה בחברת DPL) Disposable Hygienic Products Ltd) המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרי ספיגה איכותיים חד-פעמיים, בין היתר מותג החיתולים והמגבונים לתינוקות "בייביסיטר", מותג חיתולי מבוגרים "נועם" ומותג הניקוי לבית "קוויק".

החברות בקבוצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניאופרם ישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניאופרם ישראל הינה מחברות התרופות הוותיקות והמובילות בישראל. עוסקת בשיווק, מכירה והנגשה של תרופות, שירותים ופתרונות רפואיים חדשניים ופורצי-דרך אשר מעניקים מענה רפואי לחולים בישראל הסובלים ממגוון רחב של מחלות בתחומים רפואיים רבים, הכוללים: המטולוגיה, אונקולוגיה, כאב, מחלות אוטואימוניות, מחלות נשימה, מחלות גסטרואנטרולוגיה, נוירולוגיה ועוד.

מאז הקמת ניאופרם על ידי ד"ר ליאופולד גולדשמידט ב-1941, התרכזה החברה בייצוג חברות תרופות רב-לאומיות מובילות בעולם המייצרות  תרופות ופתרונות רפואיים מצילי ומאריכי חיים, אשר משנים את פני המחלה ו/או משפרים משמעותית את איכות חיי המטופל.

החברה שואפת להוביל את העשייה בתחום בישראל תוך הסתמכות על יותר מ-75 שנות ניסיון והישגים כ partner of choice וone-stop-shop עבור חברות תרופות רב-לאומיות אשר מעוניינות להיכנס או להרחיב נוכחותן בשוק הישראלי. עבור שותפיה אלה מייצרת החברה ערך מוסף באמצעות יוזמה, יצירתיות, חדשנות, זיהוי הזדמנויות ואספקת פתרונות מתקדמים, תוך התנהלות בסטנדרטים הגבוהים ביותר. על ידי הצלחה וצמיחה מתמדת מבססת החברה יחסים ארוכי טווח עם שותפיה.

ניאופרם ישראל משווקת מעל 200 תרופות ומוצרים ומשרתת מגוון רחב של לקוחות הכולל בתי חולים, קופות חולים, בתי מרקחת, מעבדות, מכונים, רופאים, אחיות וחולים בביתם. מעל 3,000 חולים בישראל מטופלים בתרופות של ניאופרם ישראל מדי חודש.

חטיבת "הטיפול הביתי" (HomeCure) מספקת מגוון שירותים המנגישים את הטיפול הרפואי לבית המטופל כחלופה לאשפוז, על בסיס תרופות, טכנולוגיות ומיומנויות רפואיות מתקדמות, שירות אחיות והכנות רוקחיות. בכל רגע נתון מטופלים כ-1,200 איש בטיפול הביתי של ניאופרם כתחליף לאשפוז.

חטיבת "ג'נמדיקס" הינה אחת ממובילות השוק בישראל, כבר יותר מ-30 שנה, באספקת תרופות (לחולים ולמוסדות בריאות) שאינן מאושרות לשיווק בישראל ובמכירת תרופות גנריות.

ניאופרם מוצרי צריכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניאופרם מוצרי צריכה עוסקת בפיתוח, ייצור, שיווק ומכירה של מוצרי צריכה ותרופות ללא מרשם (OTC). החברה פועלת בתחומים מגוונים ביניהם טיפוח ודרמו-קוסמטיקה, תינוקות וילדים, תוספי תזונה ומולטי-ויטמינים, היגיינה וטואלטיקה. החברה משווקת ומוכרת מעל 2,200 מוצרי צריכה.

החברה מייצגת חברות בין-לאומיות מובילות כגון פייזר, אבוט, ג'ונסון וג'ונסון ואלמירל ומשווקת מותגי צריכה בין-לאומיים מובילי שוק, כדוגמת סימילאק, צנטרום, אדויל, ליסטרין, בלנאום, מוסטלה, נוק, R3 כמו כן, עוסקת החברה בפיתוח, ייצור ושיווק מותגים בבעלותה ביניהם: DOCTOR OR, מדיבר (ויטמינים ותוספי תזונה לילדים), בייביסיטר (חיתולים ומגבונים לתינוקות), נועם (חיתולים למבוגרים) ו-קוויק (סדרת מוצרי ניקוי לבית).

די.פי.אל. מוצרים חד פעמיים בע"מ (DPL), הינה יצרנית ישראלית ותיקה של מוצרי ספיגה מתקדמים (כגון: חיתולים ומגבונים). מלבד ייצור מותגי החברה בייביסיטר, נועם וקוויק מייצרת החברה גם מותגים פרטיים לרשתות שיווק מובילות בארץ וביותר מ-20 מדינות ברחבי העולם.

מפעל DPL, נמצא בקיבוץ עמיר שבשיפולי החרמון, מעסיק אוכלוסייה מגוונת של תושבי הצפון, ועומד בתקנות ותקנים בינלאומיים מחמירים. במפעל מיוצרים למעלה מ-100 מיליון חיתולים לילדים ומבוגרים  בשנה .

אלדן ציוד אלקטרוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלדן ציוד אלקטרוני בע"מ הינה מהמובילות בישראל לשיווק ומכירה של מכשור וציוד אנליטי, רפואי ומדעי וכן חומרים וטכנולוגיות מתקדמות. החברה, אשר נוסדה ב- 1960, מציעה פלטפורמה מלאה לחברות רב-לאומיות המעוניינות להרחיב את פעילותן בשוק הישראלי, תוך אספקת שירות של צוותים מקצועיים להדרכה וסיוע בהטמעת המערכות הטכנולוגיות בקרב לקוחות החברה.

באלדן פועלות שתי חטיבות: חטיבת מדעי החיים, העוסקת במכשור וחומרים לכימיה אנליטית, ביולוגיה מולקולרית ודיאגנוסטיקה וכן חטיבה רפואית, העוסקת במערכות דימות, דיאליזה, קרדיולוגיה, רפואה דחופה, רפואה גרעינית ואיזוטופים, תפקודי ריאות וגניקולוגיה. החברה משווקת בישראל כ-4,500 מכשירים רפואיים ומדעים שונים.

למעלה מ-70% מסריקות ההריון בישראל מבוצעות עם ציוד של אלדן. 7.5 מליון בדיקות אולטראסאונד בשנה מבוצעות עם מכשור של אלדן.

החברה הינה המייצגת הבלעדית בישראל לחברות בינלאומיות רבות, ביניהם General Electric Healthcare Agilent, Qiagen, Ambu ,Nipro ,Secca.

מגוון לקוחותיה של אלדן כולל, בין השאר, את כל מוסדות הרפואה ומדעי החיים בישראל, משרדי ממשלה, קופות חולים ובתי חולים, קליניקות ורופאים פרטיים, מגזרי תעשייה, אוניברסיטאות, מוסדות מחקר, מעבדות מחקר, דיאגנוסטיות וקליניות.

פרומדיקו[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרומדיקו נוסדה ב- 1952 ופועלת במתן שירותי שרשרת אספקה בשוק הבריאות, הציוד הרפואי ובתחומי מוצרי הצריכה בישראל. מגוון השירותים הלוגיסטיים אותם מציעה החברה תחת קורת גג אחת כוללים: יבוא ויצוא, אחסון והפצה, שירות לקוחות וגביה, ניהול מידע ושירותי ערך מוסף ושירותים לוגיסטיים למוצרים כגון ניהול דוגמאות, התאמות אריזה, החזרות, השמדות ועוד.

המרכז הלוגיסטי ממוקם בעמק חפר ומטפל במעל ל-1,000 הזמנות כל יום ו 22,000 משלוחים בחודש אשר מופצים לכ-6,000 לקוחות, שביניהם בתי חולים, בתי מרקחת ורשתות פארמה, בתי אבות, מרפאות, מעבדות ומכוני מחקר, רשתות מזון, בתי טבע, חנויות נוחות ועוד.

פרומדיקו מעסיקה עובדים בעלי צרכים מיוחדים במרכז תעסוקה ייעודי במתקני החברה בעמק חפר, כחלק משיתוף פעולה עם אק"ים , אשר זכה להכרה רחבה ולפרסים רבים, ביניהם פרס יקיר אקי"ם במעמד נשיא המדינה.

LDD[עריכת קוד מקור | עריכה]

אל. די. די (LDD) טכנולוגיות מתקדמות בע"מ, הינה מהמובילות והוותיקות בישראל לאספקת שירותי ייעוץ ופתרונות כוללים לטיפול בקרקע ובמים מזוהמים. פעילות החברה כוללת: אפיון ואיתור זיהומים בקרקע ובמי תהום, טיפול באתרים מזוהמים ושיקומם בשימוש בטכנולוגיות מתקדמות, סקרי קרקע, סקרי מי תהום וסקרי גז, ייעוץ סביבתי כולל מבדקים סביבתיים, ייצוג מול הרשויות ועוד.

החברה שיקמה  למעלה מ- 500 אתרים מזוהמים ולמעלה ממיליון טון קרקעות מזוהמות.

חברת BIOSOIL, אשר בבעלותה של LDD, הינה חלוצת תחום הטיפול הביולוגי בפסולת מסוכנת בישראל. החברה מפעילה ברמת חובב מתקן לטיפול ביולוגי בקרקעות ובוצות ממתקני טיפול בשפכים וממתקני זיקוק ושפכים תעשייתיים. לקוחות החברה כוללים גופים ציבוריים וממשלתיים, רשויות ועיריות, מפעלים וחברות תעשייה, חברות בנייה, חברות אנרגיה ועוד.

Neovii[עריכת קוד מקור | עריכה]

Neovii הינה חברת ביו-פרמצבטיקה גלובאלית המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק של תרופות ייחודיות וחדשניות לטיפול במחלות נדירות וחמורות הכוללות הפרעות אימונולוגיות והמטולוגיות. החברה נוסדה לפני יותר מ-35 שנה על ידי קבוצת FRESENIUS בגרמניה ונרכשה על ידי קבוצת ניאופרם ב-2013.

התכשיר המוביל של החברה, Grafalon®, הינו בשימוש במרכזי השתלות איברים והשתלות מח עצם בכ-60 מדינות ועד כה ניתן בלמעלה מ-200,000 מנותחי השתלות.

Neovii מעסיקה כ-150 עובדים במטה הנמצא בשוויץ, משרדיה בארה"ב ובמפעלה הממוקם בגרמניה. מוצרי החברה נמכרים ביותר מ-60 מדינות ברחבי העולם.

Orphan Technologies[עריכת קוד מקור | עריכה]

Orphan Technologies מתמקדת במחקר ופיתוח של תרופות ביולוגיות פורצות-דרך וחדשניות למחלות נדירות ואולטרא נדירות שאין להם כיום מענה טיפולי הולם. החברה מבצעת מחקרים עצמאיים מורכבים, בתחומים מגוונים, תוך שימוש במדע מתקדם ובטכנולוגיות חדשניות של מניפולציות גנטיות, חלבונים רקומביננטים ועוד, על מנת לתמוך במגוון התרופות החדשניות שהיא מפתחת, ולהאיץ את אישורן לשימוש בחולים במחלות חשוכות מרפא אלה. תכניות המחקר מתחילות משלב הגילוי המוקדם במעבדה, דרך הוכחת היתכנות במבחנים קליניים וכלה בעבודה אל מול הגופים הרגולטורים בעולם לאישור התרופות לשימוש בחולים. שניים ממוצרי צנרת (Pipeline Products) של החברה מבוססים על אנזימים רקומביננטיים הניתנים כתחליף לאלמנט הפגום או החסר בגוף החולים:

  • הומוסיטינוריה (homocystinuria) - מחלה שבה פגם גנטי נדיר באנזים cystathionine β-synthase  גורם להצטברות חומר רעיל ברקמות ובדם ולתופעות קליניות חמורות ומסכנות חיים.
  • Mitochondrial Neurogastrointestinal Encephalopathy) MNGIE) – מחלה חשוכת מרפא שבה פגם גנטי אולטרא נדיר באנזים Thymidine phosphorylase, גורם לפגיעה חמורה באברון האחראי על משק האנרגיה בתאי הגוף ומתבטא בתופעות קליניות הרסניות ומסכנות חיים.

כתבות ומאמרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]