ניוזלטר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

נְיוּזְלֵטֶראנגלית: Newsletter, נקרא גם אִגֶּרֶת מֵידָע, יְדִיעוֹן מְקֻוָּן או עלון חדשות) הוא פרסום קבוע המופץ בדרך כלל באמצעות דיוור אלקטרוני באופן קבוע אחת לתקופת זמן מסוימת.

מסרים אלה המופצים באמצעות מערכת דיוור או תוכנה לדיוור של דואר אלקטרוני, בכמויות גדולות (להבדיל מתוכנות כמו Outlook או Thunderbird). ניוזלטרים תופסים תאוצה בקרב משתמשי האינטרנט בכל העולם, מעבר למסרונים הכתובים.

הניוזלטר מופץ לרוב בנושא אחד אשר הוא המעניין ביותר את הנרשמים אליו והם מבקשים לקבל חדשות אך ורק בנושא זה. נושאים מקובלים בניוזלטרים הם: טכנולוגיה, מדע, חדשות, בדיחות, טבע, בישול ועוד.

ידיעונים רבים מתפרסמים על ידי מועדונים, כנסיות, חברות, עמותות, ועסקים, במיוחד חברות, כדי לספק מידע לעניין את חבריהם, לקוחות או עובדים. ניוזלטרים מסוימים נוצרים לשם עידוד מכירות, שימור לקוחות ובכך, הגדלת הכנסות העסק.

שליחת עלונים ללקוחות קיימים ופוטנציאליים היא אסטרטגיה שיווקית מוכרת ונעשה בה שימוש בכל העולם במגזרים שונים.

ההרשמה לניוזלטר[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההרשמה לניוזלטר יכולה להתבצע במגוון אופנים, כאשר הפופולרי ביותר הוא הצטרפות לרשימת תפוצה דרך אתרי אינטרנט לניוזלטר שנשלח באמצעות דואר אלקטרוני. בעל האתר מחויב להציג ולהודיע לנרשם שכתובת המייל שלו תשמש למשלוח דיוור פרסומי מאת האתר, אחרת יכול להיחשף לתביעה לפי חוק הספאם[1].

גודל ענף הניוזלטר האלקטרוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכל יום נכנסים לדואר האלקטרוני שלהם למעלה מ־3.9 מיליארד משתמשים ועד שנת 2024 המספר צפוי לעלות ל 4.48 מיליארד[2]. בשנת 2019 מפרסמים בארצות הברית בלבד, הוציאו מעל 350 מיליון דולר על שיווק באמצעות ניוזלטר אלקטרוני[3] ומשווקי דיגיטל דיווחו על עלייה של 760% בהכנסות כתוצאה משיווק מפולח של קמפיין ניוזלטר אלקטרוני[4].

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]