ניצה ולחם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ניצה ולחם
ניצה (רועי כפרי) ולחם (ניב מג'ר) משמאל
ניצה (רועי כפרי) ולחם (ניב מג'ר) משמאל
תקופת הפעילות 2007–הווה (כ־16 שנים)
חברים

ניצה ולחם היא סדרת אינטרנט מאת הצמד רועי כפרי וניב מג'ר, צמד קומיקאים, מוזיקאים, כותבים ועורכי תוכן וגרפיקה ישראלים, שהחלו את דרכם המשותפת בשנת 2007.

היסטוריה אישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בספטמבר 2006 פרסם רועי כפרי לראשונה ברשת סרטון, באתר Flix (אתר הסרטונים של "תפוז אנשים"), ואותו ערך, צילם והציג מול המצלמה. לאחר מכן החל לעבוד כעורך תוכן ב-Flix, שם יצר את סדרת הרשת "חתולונובלה" שזכתה לפרסום רב ברשתות החברתיות השונות. במסגרת העבודה פגש את ניב מג'ר שבשנת 2007 החל גם הוא להעלות סרטונים לאתר Flix, יחד עם חבריו, תחת השם "חבורת ניתוח קיסרי". אחר כך החל לעבוד באתר Flix כעורך וגרפיקאי.

פעילות באינטרנט[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצוות התפרסם באמצעות הסרטונים שהעלו באתר Flix שבו עבדו יחד, בעיקר בזכות הומור הנונסנס, הקטעים המוזיקליים והגרפיקה שהשתפרה מפרק לפרק. הם זכו להכרה בעיקר בזכות הסרטונים "שיח קסמים", "האמת שנפגעתי" (בשיתוף עם אסי כהן) "הורג אותך", "צא רפא", "שיחות עם אלוהים" ו"חלום על לחם". בסוף 2012 עזבו כפרי ומג'ר את עבודתם באתר Flix, אך המשיכו בפעילותם האינטרנטית כצמד. כיום השניים פעילים ביוטיוב.

הכרה טלוויזיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2011, בעונה השנייה של התוכנית הקומית "קאמבק" המשודרת בערוץ HOT Comedy Central של חברת HOT, הופיעו כפרי ומג'ר כ"ניצה ולחם" בפינה בסוף התוכנית, בפורמט דומה לסרטונים שהעלו לרשת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]