נמרוד הראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נמרוד הראל
9 בפברואר 1976 (בן 40)
Nimrod Harel.jpg
מקצוע מנטליסט
www.nimrodharel.co.il

נ‏מרוד הראל (נולד ב-9 בפברואר 1976) הוא אמן חושים ומתמחה במנטליזם, שהוא תחום בקסמים המדמה תופעות על-חושיות, טלפתיות ופאראפסיכולוגיות. מרבה להשתמש בסוגסטיה ובדמיון מודרך בהופעותיו.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הראל שירת בצה"ל כקצין נ"מ. הוא בעל תואר ראשון בהנדסת תוכנה מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב ונכון ל-2010 משלים לימודי תואר שני בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב.

ב-2009 החל הראל להעביר סדנאות בשם "כוח ההשפעה" למגזר העסקי ובהן הוא מלמד טכניקות של השפעה בסביבה עסקית.

הראל מדגיש כי אינו עושה שימוש בכוחות על-טבעיים, ובהתבטאויות שונות טוען כי מי שמצהיר על כוחות כאלה, בפרט אורי גלר, מוליך את הציבור שולל. לדבריו, תופעות כאלו לא קיימות.

טלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הראל הגיש בערוץ 10 מספר סדרות של תוכניות קסמים ומנטליזם: "מחשבות נסתרות", "בלתי נתפס" ובנוסף "בלתי נראה" בה שיתף פעולה עם אמיר לוסטיג, ו"המופע הבלתי נתפס" בה שיתף פעולה עם אמן החושים שימי אטיאס.

בנובמבר 2008 עלתה סדרה נוספת בהנחייתו בשם "העוקץ" המתבססת על התוכנית הבריטית "The Real Hustle", ובה מבוצעים תרגילי עוקץ על אזרחים תמימים, ומוצגות דרכי התגוננות מפני הונאות אלו.

באוגוסט 2012 עלתה ברשת בערוץ 2 סדרה בהנחייתו ובהשתתפות אמיר לוסטיג, העוסקת בתרגילי טלפתיה לאנשים ברחוב, בשם "פסיכו".

ב-2016 עלתה ברשת בערוץ 2 סדרה נוספת בהנחייתו, העוסקת בתרגילי טלפתיה לאנשים ברחוב, כאשר הצופים בבית רואים את המתרחש מנקודת מבטו של הראל על ידי מצלמת משקפיים, בשם "בלתי נראה". בסדרה זו, בניגוד לסדרות קודמות, לא השתתפו בה אמני חושים נוספים.

ספרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הראל חיבר ספר פנטזיה בשם "כפירה" ושני ספרים העוסקים במנטליזם: "שלוש" ו"שלוש – עבודת במה".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]