נמרוד רן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נמרוד רן
לידה טבריה, ישראל
השתייכות Badge of the Israel Defense Forces.new.svg  צבא הגנה לישראל
דרגה אלוף משנה  אלוף משנה
תפקידים צבאיים
מלחמות וקרבות
מלחמת לבנון  מלחמת לבנון
הלחימה ברצועת הביטחון
האינתיפאדה הראשונה
תפקידים אזרחיים
ראש תחום הלחימה האורבנית ברפא"ל
מנכ"ל עיריית לוד סמנכ״ל פרויקט תגלית, מייסד ויו״ר תאגיד המים ״מי-לוד״

נמרוד רן אלוף משנה במילואים בצה"ל, שירת כמפקד גדוד 12 (ברק) וכמפקד חטיבת ביסלמ"ח. לאחר שחרורו שימש כמנכ"ל עיריית לוד וכסמנכ"ל בינלאומי של פרויקט תגלית.

שירותו הצבאי[עריכת קוד מקור | עריכה]

רן נולד וגדל בטבריה. עם גיוסו לצה"ל בשנת 1977 שובץ רן בחטיבת גולני. רן עבר את הגיבוש ליחידות החטיבתיות והתקבל לסיירת גולני. בגולני עבר מסלול הכשרה כלוחם, קורס מ"כים חי"ר וקורס קציני חי"ר. עם סיום הקורס שב לחטיבה ושימש כמפקד מחלקה. במלחמת לבנון הראשונה שימש רן כמפקד פלוגה בגדוד 12 (ברק)[1]. בעת הלחימה על שדה התעופה הבינלאומי של ביירות נהרגו תשעה לוחמים מפלוגתו עקב פגיעת פגז מרגמה בנגמ"ש בו נסעו[2]. בהמשך שימש רן כמפקד גדוד 12 והוביל אותו בעת הלחימה בדרום לבנון. בשנים 1989-1990 שימש כמפקד בא"ח גולני.

לאחר מכן הועלה רן לדגת אל"ם ושימש כמפקד על חטיבת בנימין[3] בשנים 19951993, ולאחר שנת לימודים במכללה לביטחון לאומי פיקד על עוצבת ברעם והוביל את הלחימה בגזרה המערבית של דרום לבנון[4]. בשנים 2000-1998 פיקד על חטיבת ביסלמ"ח. בשנים 20022000 שימש רן כקצין קישור לצבא היבשה האמריקאי בפורט מונרו שבוירג'יניה, ולאחר מכן השתחרר מצה"ל. רן מונה לעמוד בראש תחום הלחימה האורבנית ברפא"ל[5]. בשנת 2007 מינה אילן הררי, יו"ר הועדה הקרואה בלוד, את רן כמנכ"ל העירייה. שנה לאחר מכן התפטר רן מתפקידו והחל עובד כסמנכ"ל פרויקט תגלית[6].

בשירות המילואים שימש רן כחונך אימונים בחטיבת גולני וקצין בכיר במטה פיקוד הצפון[7].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]