נס טכנולוגיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
נס טכנולוגיות בע"מ
Ness.gif
שנת הקמה: 1999
משרד ראשי: קריית עתידים, תל אביב
ענפי תעשייה: טכנולוגיות מידע
מוצרים עיקריים: אינטגרציה של מערכות מידע, פיתוח תוכנה ,ייעוץ, אבטחת איכות, הדרכה
הכנסות: 547 מיליון דולר (2009)
עובדים: 2200+
www.ness.com

נס טכנולוגיות בע"מאנגלית: .Ness Technologies Ltd) היא חברה המספקת מערכות מידע שמתפרסת על פני 18 מדינות ומרכזה בקריית עתידים בישראל. החברה נוסדה בשנת 1999 באמצעות מיזוג של חברות אחדות. בשנת 2014 החל מהלך של פיצול החברה לשלוש חברות נפרדות:

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נס טכנולוגיות נוסדה כתוצאה מאיחוד של מספר חברות ישראליות (טכם - טכנולוגיה מתקדמת בע"מ, מראשוני בתי התוכנה בישראל ומי שהובילה את השוק שנים רבות, קונתהל ואחרות), כמו כן רכשה מספר רב של חברות בארצות שונות. החברה נוסדה על ידי זאב וולפסון ועל ידי רביב צולר, שהיה גם המנכ"ל הראשון. מנכ"ל החברה (נכון ל-2011) הוא שכי גרליץ. נס מתמחה במיקור חוץ של טכנולוגיות מידע וב-offshore, אינטגרציה של מערכות ופיתוח יישומים, תוכנה וייעוץ, אבטחת איכות והדרכה. נס משרתת למעלה מ-500 לקוחות במגזר הציבורי והפרטי. לנס למעלה מ-100 שותפים עסקיים ברחבי העולם.

פרויקט מחשוב ממשלתי גדול שנס טכנולוגיות מעורבת בו הוא פרויקט מרכב"ה, המיועד להטמיע בכל משרדי הממשלה מערכת מחשוב אחידה - מערכת ERP של חברת SAP. החברה מחולקת למספר חטיבות ובהן: Ness SPL, נס אירופה, TSG ונס ישראל.

משנת 2004 נסחרה בנאסד"ק. החברה זכתה בפרס ביטחון ישראל לשנת 2005 על פיתוח מערכת מודיעין חזותי‏‏[1]. ביוני 2011 הוסכם על מכירת החברה לקרן סיטי ונצ'רס האמריקנית תמורת 307 מיליון דולר.[2] במהלך אוגוסט 2011 אושרה הצעת CVCI על ידי בעלי המניות של נס במכירה לפי מחיר של $7.75 למניה והחברה הפכה לחברה פרטית.

בתחילת שנת 2014 נקלעה החברה למצב כלכלי לא פשוט לטענת ההנהלה, מה שהביא לקיצוץ של ימי חופש מכלל העובדים באופן רוחבי[3]. הצעד לא היה מקובל על עובדי נס מה שהביא לכך שלראשונה בתעשיית ההייטק הישראלית הוקם ועד עובדים[4], שבא להבטיח את זכויותיהם שלטענתם נפגעו באופן תדיר במהלך השנים בקיצוצים רבים.

ביוני 2014 נרכשה עיקר פעילות נס בישראל (שרוכזה בחברה נס א.ט. בע"מ) על ידי חברת חילן[5]. העסקה לא כללה את חברת הבת SwiftNess ואת החטיבה הביטחונית של נס, Ness-TSG, ששינתה את שמה לחברת TSG.

בינואר 2016 רוכשו התעשייה האווירית ופורמולה מערכות את הזרוע הצבאית של נס טכנולוגיות TSG ב-50 מיליון דולר. כל אחת מהחברות רכשה 50% מ-TSG, תמורת 25 מיליון דולר לערך. TSG עוסקת בתחום מערכות השליטה והבקרה, מודיעין, הגנת המולדת וסייבר. בין לקוחות הנרכשת, צה"ל, משטרת ישראל, וצבאות וגופי ביטחון בחו"ל.[6]

עיסוקי החברה טרם פיצולה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • תחום ביטחוני
  • תחום רפואי
  • תחום מוצרי תוכנה
  • שרותי מיקור חוץ
  • הדרכה
  • החברה הייתה נציגת חברת SAP העולמית בישראל, והיא ממשיכה להיות אינטגרטור מרכזי של מוצריה.
  • שירותי הדרכה והטמעה - חטיבת ההדרכה של מתמחה בהדרכה והטמעה של מערכות IT. החטיבה מספקת סל מלא של שירותי הדרכה והטמעת מערכות ארגוניות (מודיעין, ERP, CRM, Billing, BI וכדומה) ומערכות מבוססות טכנולוגיה (ביטחוניות וצבאיות, פיננסים, תקשורת ועוד) וכמן כן, מתמחה בפיתוח למידה ופתרונות למידה. תשתית החטיבה כוללת את מכללת Ness IT Business College בפריסה ארצית, ומאות בעלי מקצוע מיומנים בתחומים השונים (מנהלי פרויקטים, מדריכים ומטמיעים, מפתחי הדרכה, מתעדים וכתבים טכניים, מומחי ניהול ושימור הידע ועוד).

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]