נתניהו: ביוגרפיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
נתניהו: ביוגרפיה
מידע כללי
מאת בן כספית
שפת המקור עברית
הוצאה
הוצאה ידיעות ספרים
תאריך הוצאה 2018
מספר עמודים 476
עורך איתי זיו
קישורים חיצוניים
הספרייה הלאומית 990043969610205171

נתניהו: ביוגרפיה הוא ספר ביוגרפי מאת העיתונאי בן כספית, שיצא לאור בשנת 2018 בידיעות ספרים. זהו ספרו השני של כספית אודות בנימין נתניהו; הראשון, "נתניהו: הדרך אל הכוח", ראה אור בשנת 1997.

בספרו מתאר כספית את דרכו של נתניהו החל משנות ילדותו ועד לכהונתו כראש ממשלת ישראל בקדנציה הרביעית. כספית מתאר את ילדותו של נתניהו בארצות הברית ובישראל לסירוגין ואת חיי משפחתו, את שירותו בצה"ל, את תפקידיו הדיפלומטיים בארצות הברית ובאו"ם. משם ממשיך כספית לתאר את ראשית דרכו בפוליטיקה הישראלית, את ארבע כהונותיו כראש ממשלת ישראל, ואת הפרשיות השונות בהן היה מעורב. בספר ניתן דגש ביקורתי לאופן שבו ניהל את יחסי החוץ של ישראל מול ארצות הברית והפלסטינים, ליחסיו עם מנהיגי מדינות מובילות, לאופן ולטיב מינוייו לתפקידים בכירים במדינה ובשירותה, להתנהלותו של נתניהו בתחום הביטחון והכלכלה ולמהלכים פוליטיים מרכזיים שביצע.

כספית, מתנגד חריף לנתניהו[1][2], מנתח את התנהלותו של נתניהו בתפקידים השונים אותם מילא לאורך הקריירה, ומביע דעה אישית על התנהלות זו. הספר מתבסס על תחקיר עיתונאי שביצע כספית במשך למעלה מ-30 שנה, ובפרט על עדויות מפי מקורות, חלקם מחבריו לשעבר של נתניהו וחלקם גם היו ממקורות שלא נחשפו בספר.

ב-28 במאי 2020, פורסם שהתסריטאי האמריקאי וזוכה פרס אמי קירק אליס יעבד את הביוגרפיה לסדרת טלוויזיה. הסדרה תיקרא "ביבי" והיא תופק על ידי חברת פרימנטל, באמצעות אבוט-המאירי.[3]

באוקטובר 2021 פורסמה מהדורה מעודכנת של הספר בצל המשבר הפוליטי, משפט נתניהו והקמת ממשלת ישראל השלושים ושש.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]