סוכנות שירותי הגבול של קנדה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סוכנות שירותי הגבול של קנדה
Canada Border Services Agency (באנגלית)
Agence des services frontaliers du Canada (בצרפתית)
מידע כללי
מדינה קנדהקנדה קנדה
תחום שיפוט קנדה
משרד אחראי המשרד לביטחון הציבור של קנדה
תאריך הקמה 3 בנובמבר 2005
סוכנות קודמת סוכנות המכס וההכנסות של קנדה (מכס)
מחלקת ההגירה, הפליטים והאזרחות של קנדה (אכיפה)
הסוכנות הקנדית לפיקוח על מזון (ביקורת בנקודות כניסה)
מטה מרכזי אוטווה
עובדים 14,971[1]
תקציב 2.1 מיליארד דולר קנדי[2]
www.cbsa-asfc.gc.ca
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

סוכנות שירותי הגבול של קנדהאנגלית: Canada Border Services Agency - CBSA, בצרפתית: Agence des services frontaliers du Canada - ASFC) היא סוכנות פדרלית לאכיפת חוק שאחראית על בקרת הגבולות, אכיפת חוקי ההגירה ושירותי המכס בקנדה.

הסוכנות אחראית כלפי הפרלמנט של קנדה דרך השר לבטיחות הציבור למוכנות למצבי חירום, ומנוהלת על ידי נשיא העומד בראשה.

הסוכנות הוקמה ב-12 בדצמבר 2003 על סמך דבר המלך במועצה שמיזג את פונקציית המכס של סוכנות המכס וההכנסות של קנדה שפורקה, ואת סמכויות האכיפה של הסוכנות הקנדית לפיקוח על מזון. הקמת סוכנות שירותי הגבול של קנדה הפכה לרשמית על פי "חוק סוכנות שירותי הגבול של קנדה" (Canada Border Services Agency Act), שב-3 בנובמבר 2005 קיבל הסכמה מלכותית.[3]

הסוכנות מפקחת על כ-1,200 אתרי שירות ברחבי קנדה ועל 39 בארצות אחרות. מועסקים בה מעל 14,000 עובדים ציבור, והיא נותנת שירות של 24 שעות ביממה ב-117 ממעברי הגבול שלה וב-13 נמלי תעופה בינלאומיים.[4] הסוכנות עובדת עם מחלקת ההגירה, הפליטים והאזרחות של קנדה (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) לאכיפת חוקי ההגירה באמצעות סיוע להוצאתם של אנשים שנכנסו באופן בלתי חוקי למדינה וסיוע למשטרה המקומית בחקירת ההפרות של "חוק ההגירה וההגנה על פליטים" (Immigration and Refugee Protection Act).

הסוכנות מפקחת על הפעילות בשלושה נמלי ים מרכזיים ובשלושה מרכזי דואר.[5] היא מפעילה מרכזי מעצר בלאוואל שבקוויבק, בטורונטו שבאונטריו, ובסארי שבקולומביה הבריטית.[6]

ענף אכיפת הפנים של סוכנות שירותי הגבול עוקבת אחרי אזרחים זרים שנכנסו לקנדה באופן בלתי חוקי ודואגת להוציאם מהארץ. קציני ענף אכיפת הפנים לבושים בבגדים אזרחיים ומצוידים בכלי נשק זהים לאלו של פקידי בקרת הגבולות שבמעברי הגבול.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]