סטיב ארקל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סטיב ארקל (השחקן ג'ליל וייט)

סטיבן קווינסי ארקל אנגלית: Steven Quincy Urkel, מגולם על ידי ג'ליל וייט) הוא דמות בדיונית בסיטקום "אריזה משפחתית". ארקל הוא דמות של חנון שלומיאל מוגזם, המרכיב משקפיים בעלי עדשות עבות, מכנסיים המוחזקים באמצעות כתפיות (שלייקעס) וקול גבוה עם צחוק המלווה בנחירות. לארקל אינטליגנציה גבוהה, אך הוא מועד לתאונות וחריג חברתית. אוהב ריקודי פולקה ויודל. הוא היה אמור להיות דמות חד-פעמית בתוכנית, אבל בזכות נתוני מדרוג גבוהים, הוא הפך לדמות הראשית של הסדרה החל מעונתה השנייה.

בסדרה, סטיב מאוהב בלורה וינסלו. סטיב ממציא המצאות שונות, ביניהן מכונה שהופכת אותו מחנון ל"קול" מגניב ופופולרי. הדמות ה"קולית" שלו היא סטפן, בו לורה וינסלו מתאהבת. בין סטיב לחברי משפחת וינסלו יש יחסי אהבה-שנאה מורכבים.

במספר מן הפרקים מוזכרים הוריו הביולוגיים של סטיב, ונרמז כי הוא עבר התעללות מילולית. אביו, מנתח מוח, עבר לרוסיה וסטיב הורשה לגור עם משפחת וינסלו.

הופעות בתוכניות אחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. צער גידול בנות - ב-1991 הופיע בפרק בו עזר לסטפני לאחר שקיבלה משקפיים.
  2. אבא חורג, אמא חורגת - בפרק השני של הסדרה, ארקל עוזר לחברת העט שלו, אל למברט, לרומם את רוחה לאחר שהדייט שלה נפרד ממנה לפני מסיבת ריקודים בבית הספר.
  3. "סקובי דו ונחש מי!" - סטיב ארקל מתלווה לחבורה לפתור תעלומה בפרק בעונה הראשונה.

בתרבות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדמות עצמה זכתה למשחק קופסה בשם "Do the Urcel" כשבו המשתתפים צריכים לחקות את כל מה שסטיב עושה, המשחק עצמו כלל גם משקפי קרטון ובובת אצבע שבה השחקן יכול לחקות את הריקוד של סטיב. המשחק עצמו נמכר כנראה רק בארצות הברית.