סמל אוהיו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
החותם הגדול של מדינת אוהיו
Seal of Ohio (Official).svg
גרסאות
Seal of Ohio.svg
גרסה צבעונית
פרטים
המחזיק בסמל מדינת אוהיו
תאריך אימוץ 1996
התקנים
אלמנטים נוספים שדות, אלומת שיבולים, חיצים, שמש זורחת וקרניים
פרטים נוספים
שימוש סמל המדינה, מסמכים רשמיים

סמל מדינת אוהיו או החותם הגדול של מדינת אוהיואנגלית: The Great Seal of the State of Ohio) הוא סמלה של מדינת אוהיו שבארצות הברית. הסמל מציג אלומת חיטה המסמלת חקלאות ושפע, מקבץ של שבעה עשר חצים, המסמלים את היותה המדינה השבע עשרה שהצטרפה לארצות הברית. ברקע מופיע הר לוגאן כפי שהוא נראה מאחוזת אדנה שהיא אתר חשוב בהיסטוריה של אוהיו. השמש ושלוש עשרה הקרניים מסמלות את שלוש עשרה המדינות הראשונות של ארצות הברית הזורחות מעל המדינה הראשונה מהטריטוריה הצפון מערבית שהצטרפה לאיחוד. בסמל מופיעים גם נהר סקיוטו ושדות מעובדים.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לסמל היו כמה גרסאות שונות במהלך ההיסטוריה של אוהיו. הסמל הראשון אושר ב-28 במרץ 1803 ונעשה לפי שרטוט של מזכיר המדינה של אוהיו באותה העת. ב-1805, החקיקה בנושא בוטלה, מה שהביא למגוון רחב של עיצובים.

ב-6 באפריל 1866 האספה הכללית של אוהיו שהיה בה רוב רפובליקני אישרה סמל חדש שהיה בצורת מגן ודמויות של חוואי ונפח התומכות בו, לאלמנטים שכבר הופיעו בו נוספו רכבת וספינה ונוסף גם מוטו בלטינית: "Imperium in Imperio", שמשמעותו מדינה בתוך מדינה. העיצוב החדש לא היה פופולרי, והוא שונה שנתיים לאחר מכן כשהשלטון עבר לדמוקרטים, ב-9 במאי 1868.

הסמל הנוכחי אושר ב-1967, והשינוי האחרון בו בוצע ב-1996, כשמספר קרני השמש נקבעו על 13. ב-1999 וב-2003 הוצע להוסיף לסמל את מטוס האחים רייט, אולם ללא הצלחה.

הסמל מוגדר בחוק מדינת אוהיו - פרק 5, סעיפים 4 ו-10.

גלריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא סמל אוהיו בוויקישיתוף
  • הסעיפים בחוק של אוהיו המתייחסים לסמל:
סעיף 4 בפרק 5 המתייחס לסמל המדינה.
סעיף 10 בפרק 5 המתייחס לחותם.