לדלג לתוכן

סמל אי הנסיך אדוארד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סמל אי הנסיך אדוארד
פרטים
המחזיק בסמל פרובינציית אי הנסיך אדוארד
תאריך אימוץ 1905
התקנים
ציצה עורבני כחול מוכתר המחזיק במקורו ענף של אלון אדום
עטרה אדום ולבן
קסדה זהב
מעטה אדום ולבן
מגן צ'יפ אריה פוסע על רקע אדום. מגן לבן עם שלושה נצרי אלון ועץ אלון בוגר בצבעים טבעיים.
תומכים שועלי כסף
חלקה כוכב מיקמאקי כחול בן שמונה פינות, שושנים, חבצלות, דרדרים, תלתנים ולוע הארי.
מוטו "קטן תחת [הגנתו של] גדול" (בלטינית: Parva sub ingenti)

סמל אי הנסיך אדוארדאנגלית: coat of arms of Prince Edward Island) או, בשמו הרשמי שלט האצולה של הוד מלכותה בעבור פרובינציית אי הנסיך אדוארדאנגלית: The Arms of Her Majesty in Right of the Province of Prince Edward Island) הוא הסמל הרשמי של פרובינציית אי הנסיך אדוארד שבקנדה.

הסמל הוענק באופן רשמי לפרובינציה בשנת 1905 בצו מלכותי של מלך בריטניה אדוארד השביעי.

תיאור הסמל[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז המגן מצויר אריה פוסע, המסמל את אנגליה. בתחתית המגן שלושה נצרי עץ אלון, המייצגים את שלושת מחוזות האי, ולידם עץ אלון בוגר המסמל את בריטניה.

ב-26 באפריל 2002 הוצע להוסיף סמלים למגן, על מנת לסמל 150 שנה של שלטון עצמי של האי, הצעה שקבלתה הסתיימה בטקס חגיגי ב-13 בדצמבר 2002 בו הציגה אדריאן קלארקסון, המושלת הכללית של קנדה את הסמל.

הציצה מציגה עורבני כחול המחזיק במקורו ענף של אלון אדום - שניהם סמלי האי. הכתר מסמל את הריבונות של המלכה, והשימוש בכתר, בסמל הפרובינציה, הותר במפורש על ידי מלכת קנדה.

התומכים הם שני שועלי כסף - בעלי חיים נדירים המצויים באי. פרוותיהם בפרט ופרוות בכלל שמשו מרכיב עיקרי בכלכלת המדינה. כמו כן השועל מסמל חוכמה ויכולת הישרדות. סביב אחד השועלים מצויים פרחי תפוח אדמה המסמלים את החקלאות באי, והשועל האחר מכוסה בחלקו ברשת דייג המסמלת את ענף הדייג.

במרכז החלקה הירוקה מצוי כוכב מיקמאקי כחול בן שמונה פינות המסמל את השמש. סביבו שושנים המסמלים את אנגליה, חבצלות המסמלות את צרפת, דרדרים המסמלים את סקוטלנד, תלתן המסמל את אירלנד, ולוע הארי המסמל את האי.

מתחת הסמל רשום מוטו האי: ”קטן תחת [הגנתו של] גדול”לטינית: Parva sub ingenti), הלקוח מספרו של ורגיליוס "גאורגיקה" (מוטו האי מאז שנת 1769).

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]


ערך זה הוא קצרמר בנושא סמלים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.