סקרלט פימפרנל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

סקרלט פימפרנל - רומן ספרותי מאת הברונית אמה אורצי על סר פרסי בלקני, המכנה עצמו סקרלט פימפרנל, המציל אצילים צרפתים מהגיליוטינה לאחר שנידונו למוות על ידי רובספייר. הסיפור עבר שינויים רבים ועובד למספר רב של סרטים. הראשון שבהם נעשה על ידי הרולד יאנג בשנת 1935. סקרלט פימפרנל הוא גם שמו הלועזי של הפרח מרגנית השדה.

עיבודים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לשחזור התקופה, השתמש הרולד יאנג בשחקנים שתאמו לתיאורי הדמויות בספר. עיקר השחזור בסרט עוסק בליהוק השחקנים. את הסרט יצרו שלושה במאי קולנוע שונים בגלל בעיות תקציב והפקה. הראשון, רולנד בראון, ניסה לפרש באופן חופשי את עלילת הספר. השני, ג'פרי ריצ'רדס, ניסה לעקוב ולשחזר תהליכים היסטוריים באופן מדויק. השלישי, הרולד יאנג, השתמש בעבודותיהם של קודמיו וערך את הסרט באדיקות בצמוד לעלילה המקורית. בסרט שחזורים היסטוריים רבים, משחק איכותי (לזלי הווארד) וליהוק ברמה גבוהה. הבמאי, ג'פרי ריצ'רדס, הכניס את עיקר השחזורים ההיסטוריים לסרט. תפאורת הסרט דלה, רובה מורכבת מחדרים קבועים ומחלל קבוע. עיקר השחזורים נעשו בתלבושות האצילים ובתסרוקותיהם. בשנת 1982 הופק "סקרלט פימפרנל" מחדש ועובד למחזה מצליח על במות ברודוויי. בסרט מ-1935 לא צוינו שני הבמאים הראשונים, אלא רק הבמאי השלישי, יאנג.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]