עדינה הופמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

עדינה הופמן היא סופרת, חוקרת ספרות ועיתונאית ישראלית-אמריקאית.

אודות[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלתה לישראל בשנת 1981 יחד עם בעלה המתרגם פיטר קול. כתבה עבור The Nation, וושינגטון פוסט, The Times Literary Supplement, The Boston Globe והג'רוזלם פוסט. הופמן הייתה מרצה אורחת ב-Wesleyan University וב- Middlebury College והיא עמיתה במרכז פרנק ילו למדעי הרוח שבאוניברסיטת ייל.

בשנת 2000 יצא ספרה "House of windows: portraits from a Jerusalem neighborhood" המתבונן בחברה ובתושבי ירושלים ובשכונת מוסררה בפרט.

בשנת 2009 יצא לאור בהוצאת אוניברסיטת ייל ספרה "My Happiness Bears No Relation to Happiness: A Poet’s Life in the Palestinian Century", ביוגרפיה של הסופר הערבי ישראל טהא מוחמד עלי. הספר זכה בפרס וינגייט מטעם המגזין Jewish Quarterly לשנת 2010.

בשנת 2011 יצא לאור ספרה, שכתבה יחד עם בעלה פיטר קול, אודות הגניזה הקהירית: "Sacred Trash: The Lost and Found World of the Cairo Geniza". את חלק מהמחקר עבור ספר זה עשתה הופמן בספריית שוקן, והיא התרשמה מיופיו של הבניין. בעקבות זה החלה לעבוד על ספר נוסף, שיצא לאור בשנת 2016, אודות שלושה אדריכלים שהשאירו את חותמם על ירושלים בתקופת המנדט הבריטי: אריך מנדלסון, שתכנן את ספריית שוקן, אוסטן סיינט בארב הריסון, שתיכנן את ארמון הנציב ומוזיאון רוקפלר, וספירו חורי, אדריכל עלום שתיכנן את בית המון.

מספריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • House of Windows: Portraits from a Jerusalem Neighborhood, Steerforth Press, 2000, Broadway Books, 2002
  • My Happiness Bears No Relation to Happiness: A Poet's Life in the Palestinian Century, Yale University Press, 2009
  • Sacred Trash: The Lost and Found World of the Cairo Geniza, Knopf Doubleday Publishing Group, 2011
  • Till We Have Built Jerusalem: Architects of a New City, Farrar, Straus and Giroux, 2016

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]