עד עצם היום הזה - דמויות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Incomplete-document-purple.svg
יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. וכן יש לפרט גם על דמויות המשנה כדי להצדיק ערך נפרד. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.

הסדרה עד עצם היום הזה מספרת את סיפורן של דמויות מהאגדות החיות ביער המכושף אשר מקוללות ועוברות לעולם שלנו בלי לזכור מי הן. היחידה שיכולה לשבור את הקללה שהטילה המלכה הרעה היא אמה סוואן, המושיעה ובתם של שלגיה ושל הנסיך המקסים. במהלך הסדרה אמה פוגשת בדמויות שונות מהאגדות ועוזרת להם להשיג את הסוף השמח שלהם עד שלבסוף הקללה נשברת וכולם נזכרים מי הם. במהלך העונות הבאות מתרחשים אירועים נוספים הקשורים לעברן של הדמויות ובכל פעם אמה היא זו שנדרשת להציל את המצב.

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם הדמות ביער המכושף שם הדמות בעולם האמיתי כינוי שחקנ/ית עונות סטטוס
שלגיה מרי מרגרט בלנשארד שלגי (Snow) ג'יניפר גודווין 1, 2, 3, 4, 5, 6

7 (אורחת)

בחיים
שלגיה, בתם של המלך ליאופולד והמלכה אווה, בהמשך בתה החורגת של המלכה הרעה רג'ינה. אהבת האמת של הנסיך המקסים. אמם של אמה סוואן ושל הנסיך ניל וסבתו של הנרי מילס והופ סוואן-ג'ונס. מעבירה זמן מה כשודדת ולאחר מכן עוברת לגור עם הגמדים. רג'ינה מטילה עליה קללת שינה באמצעות תפוח שרק דייוויד, אהבת האמת שלה, יכול להתיר. מקוללת על ידי רג'ינה ביחד עם שאר הממלכה לאחר שגרמה למותו של אהוב נעוריה של רג'ינה, דניאל.
לאחר הקללה היא מופיעה בסטוריברוק בתור מרי מרגרט בלנשארד, מורה ומתנדבת בבית החולים. בהמשך חוזרת להיות אהבתו של הנסיך, דייוויד נולאן בסטוריברוק. חשודה ברצח של קתרין נולאן ויוצאת זכאית. הורגת את קורה, אמה של רג'ינה. לאחר החזרה ליער המכושף היא נכנסת להריון ומטילה קללה כדי לחזור לסטוריברוק ובעקבות זאת מאבדת את דייוויד שכן הקללה דורשת את הלב של האיש האהוב עליה ביותר אך בהמשך היא חולקת איתו את ליבה. היא הופכת להיות ראש העיר ובנה הוא המרכיב החסר להטלת קסם מסע בזמן. בסיפור שכותב עוץ לי גוץ לי, היא בתפקיד המלכה הרעה. עוזרת לבתה אמה בקרבות נגד נבלים שונים ומאמינה בתקווה ובאהבת אמת.

בעונה 5 מגיעה לקמלוט כדי לעזור לאמה אך חוזרת כעבור שישה שבועות בלי זיכרון למה שקרה שם ומגלה כי אמה נהפכה לאפלה. כאשר הוק מת ומגיע לשאול (לא בצדק) היא יורדת עם משפחתה לשם כדי להחזירו אך חוזרת מוקדם כדי להיות עם ניל בנה. בסוף העונה היא עוזרת לרג'ינה להוציא את החלק הרע ממנה וחיה את חייה עם דייוויד.

בעונה 6 היא עוזרת לאמה עם בעייתה אך נתקלת בקללה אותה מטילה המלכה הרעה (החלק הרע שברג'ינה) עליה ועל דייוויד שלפיה רק אחד מהם יכול להיות ער בעוד שהשני ישן עם נשיקה של אהבת אמת. בסופו של דבר העיירה עוזרת להם להיחלץ מהקללה והם מתאחדים. בסוף העונה היא נשלחת חזרה ליער המכושף יחד עם חלק מהדמויות, זאת בגלל קללתה של הפיה השחורה אך חוזרת עם כולם כאשר אמה חוזרת להאמין בקסם בזכות הנרי. בסוף העונה היא מתאחדת עם משפחתה וחיה את חייה עם דייוויד וניל בסטוריברוק.

בעונה 7 היא מופיעה בפרק האחרון כאשר עוזרת למשפחתה פעם נוספת כנגד עוץ לי גוץ לי והנרי מעולם המשאלה ומכתירה את רג'ינה למלכה הטובה של היער המכושף וסטוריברוק.

המושיעה/האפלה אמה סוואן גברת סוואן/סוואן האפלה ג'ניפר מוריסון 1, 2, 3, 4, 5, 6

7 (אורחת)

בחיים
אמה סוואן, בתם של שלגיה והנסיך המקסים, אחותו של ניל, אמו של הנרי ושל הופ וסבתה של לוסי. המושיעה. אמה עברה דרך ארון מהיער המכושף לעולם שלנו. בילדותה היא עברה בין בתי יתומים ומשפחות אומנה. בגיל 18 ילדה את הנרי בזמן שישבה בכלא. היא מגיעה לסטוריברוק ביום הולדת ה-28, כפי שחזה עוץ לי גוץ לי. בתחילה, היא מתיידדת עם מרי מרגרט ועוברת לגור איתה, בהמשך היא מקבלת את תפקיד השריף ועוזרת לתושבי סטוריברוק לקבל את הסופים השמחים שלהם בחזרה. לאורך שהותה בסטוריברוק בנה הנרי מנסה לשכנע אותה בקיומה של הקללה ושהיא זאת שאחראית להסיר אותה.
במקביל, אמה מפתחת יריבות עם ראש העיר, רג'ינה, שהיא גם אימו המאמצת של הנרי, סביב נושא גידולו ויחסה לאנשים בעיירה. לבסוף אמה מחליטה לעזוב את העיירה אך רג'ינה מחליטה לנסות להטיל עליה קללת שינה כדי שלא תוכל לשבור את הקללה ולהרוס את הסוף השמח שלה. התוכנית של רג'ינה לא מצליחה וקללת השינה מוטלת על הנרי. עקב כך, אמה מתחילה להאמין בקללה ולבסוף מסירה אותה בנשיקת אהבת אמת עם הנרי, שבאותה הזדמנות מסירה את קללת השינה. לאחר הסרת הקללה תפקידה של המושיעה לא נגמר והיא ממשיכה להתמודד מול נבלים שונים וגם חווה התאהבות מחדש בבן זוגה לשעבר, ניל, והתאהבות חדשה בקפטן הוק.

הופכת להיות האפלה במקום עוץ לי גוץ לי בשביל להגן על רג׳ינה. הופכת גם את הוק לאפל כדי שלא ימות. הוק מקריב את החיים שלו בשביל שלא יהיו יותר אפלים אבל עוץ לי גוץ לי מנצל זאת וחוזר להיות האפל. אמה וכולם יוצאים להחזיר את הוק לעולם האמיתי.

נישאת לקיליאן בעונה 6 ובעקבות קללת הפיה השחורה היא שוכחת הכל ולא מאמינה בקסם אך בזכות הנרי היא מאמינה שוב ומחזירה את כולם. היא מובסת בקרב האחרון אך הנרי מחזיר אותה עם נשיקה של אהבת אמת. בעונה 7 נודע שהיא חיה עם קיליאן בסטוריברוק והיא בהריון ממנו והסוף העונה היא מביאה איתו ילדה בשם הופ.

המלכה הרעה רג'ינה מילס המלכה הרעה/גברת ראש העיר\המלכה הטובה לאנה פרייה 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 בחיים
המלכה רג'ינה בתם של בת הטוחן קורה ושל הנסיך הנרי. בצעירותה היא מאוהבת בנער האורווה דניאל אך לאחר ששלגיה מתערבת הוא מת והיא מתחתנת עם המלך ליאופולד ומאמצת את שלגיה כבתה החורגת, למרות שהיא זו שגרמה למות אהובה. בסופו של דבר רג'ינה גורמת למותו של המלך ומתחילה לרדוף אחרי שלגיה. היא שולחת אחריה את הצייד ואת חייליה אך היא לא מצליחה להרוג אותה. לבסוף היא לוכדת את הנסיך ג'יימס, אהובה של שלגיה, ומאיימת עליה שאם לא תאכל תפוח שיטיל עליה קללת שינה היא תהרוג את הנסיך. לאחר ששלגיה אוכלת מהתפוח רג'ינה בטוחה שהיא ניצחה אותה אך היא מופתעת לגלות לאחר זמן מה ששלגיה עדיין בחיים ואף עומדת להתחתן עם אהובה. רג'ינה מופיעה באמצע חתונתם ומאיימת עליהם שתהרוס את אושרם בכל מחיר. היא מטילה קללה על הארץ שקורעת את כולם מחייהם, גורמת להם לשכוח מי הם ומי בני משפחתם ומעבירה אותם לארץ חדשה.
בארץ החדשה, רג'ינה מילס היא ראש העיר סטוריברוק. היא מאמצת בן וקוראת לו הנרי על שם אביה שנאלצה להרוג כדי להטיל את הקללה ומגדלת אותו עד שאמה סוואן מגיעה לעיירה . כאשר אמה מגיעה מתפתחת בין השתיים יריבות. רג'ינה יודעת שאמה היא המושיעה ומפחדת שתשבור את הקללה ותהרוס את הסוף השמח שלה, דבר שמוביל אותה לנסות להטיל עליה קללת שינה שמוטלת על הנרי במקומה. עקב האירועים אמה מסירה את הקללה ורג'ינה בורחת לביתה כדי להסתתר מהתושבים הזועמים. בהמשך רג'ינה מתמודדת עם דמויות רבות מעברה ביניהן גם אמה ואחותה הגדולה שמעולם לא הכירה, היא מתגברת על אהבתה הראשונה וחווה התאהבות ברובין הוד והופכת לגיבורה שעוזרת לאמה ושלגיה להתמודד מול הנבלים שמנסים להרוס את סופם השמח.

בעונה 4 היא ממשיכה את הזוגיות שלה עם רובין לבסוף העונה מגלה שרובין הכניס להריון את אחותה למצב זלינה ועוזרת להביס את הנבלים, בסוף העונה אמה מצילה אותה מלהפוך לאפלה ונהיה אחת במקומה. היא הולכת לקמלוט עם משפחתה בשביל להציל אותה אך חוזרת ללא זיכרון מהשישה שבועות האחרונים ומגלה שמה נהפכה לאפלה בסופו של דבר. בעונה 5 יורדת לשאול בשביל להציל את הוק שהקריב את עצמו וחוזרת חזרה לסטוריברוק בסוף העונה היא ורובין פורצים למשרד שלה ששם האדס מסתתר בניסיון להחזיר את הבת של רובין חזרה לאבא שלה אבל אז רובין מת בניסיון להציל את רג'ינה אחרי שהאדס מנסה להרוג אותה . בנוסף היא מוציאה ממנה את החלק הרע שלה והורגת אותה לכאורה. בעונה 6 היא מקבלת את הצד הרע שלה. בסוף העונה היא חוזרת ליער המכושף לאחר קללת הפיה השחורה אך חוזרת בסופו של דבר וחיה את חייה עם משפחתה בסטוריברוק.

בעונה 7 היא נקראת רוני ולא זוכרת את בנה או את חייה הקודמים, היא נזכרת ומגלה כי אם הקללה תישבר הנרי ימות לאחר שגסס לפניה. היא מחזירת את הזיכרון לכולם לאחר שהנרי מנשק אותה נשיקה של אהבת אמת אך היא נחטפת על ידי עוץ לי והנרי מעולם המשאלה שהרגה את סבו וסבתו בעונה 6. הוא סולח לה לאחר שהיא אומרת לו שהיא אוהבת אותו ומבקשת סליחה. בסוף העונה הנרי והנרי מלווים אותה אל טקס ההכתרה שלה למלכה הטובה של היער המכושף וסטוריברוק.

דייוויד/הנסיך ג'יימס דייוויד נולאן הנסיך ג'יימס/הנסיך המקסים/מקסים (Charming) ג'וש דאלאס 1, 2, 3, 4, 5, 6

7 (אורח)

בחיים
דייוויד, בנם של רות ורוברט ואחיו התאום של ג'יימס. אהבת האמת של שלגיה ואביהם של אמה וניל. כשנולד הופרד מאחיו התאום שנמסר למלך ג'ורג'(עקב עסקה עם עוץ לי גוץ לי) וגדל כנסיך. דייוויד גדל בחווה עם אמו ואביו שנרצח כשהיה צעיר (אך דייוויד. הוא למד להילחם בעזרת חרב. כשהתבגר הוא נלקח להחליף את אחיו התאום שנהרג בתור הנסיך ג'יימס ואולץ להתחתן עם הנסיכה אביגיל. הוא הכיר את שלגיה כשניסתה לגנוב ממנו טבעת והתאהב בה. הוא ביטל את חתונתו עם הנסיכה ויצא למצוא את שלגיה. הוא הסיר את קללת השינה משלגיה וכבש איתה את הממלכה של אביו המאמץ, המלך ג'ורג'. הוא התחתן עם שלגיה וכשבתו נולדה הוא הכניס אותה לארון כדי שתוכל להינצל מהקללה. הוא נפגע על ידי אחד האבירים של רג'ינה ומת.
בסטוריברוק הוא מופיע בתור דייוויד נולאן, בעלה של קת'רין (הנסיכה אביגיל) אשר נמצא בתרדמת. כאשר מרי מרגרט מקריאה לו סיפור הוא מתעורר ומתאהב בה. מהשלב הזה הוא צריך לבחור בין אשתו, אותה הוא לא זוכר, לבין אהבתו החדשה. בסופו של דבר, לאחר שנחשד ברצח אשתו, מרי מרגרט נפרדת ממנו והוא מתכוון לצאת מהעיר ולעבור לבוסטון. רגעים לפני שהוא חוצה את גבול העיירה הקללה נשברת והוא חוזר למצוא את מרי מרגרט. השניים מתנשקים והמשפחה מתאחדת. בהמשך הסיפור הוא ניצב ביחד עם מרי מרגרט ואמה מול אויבים שונים ואף הופך לאבא בפעם השנייה. הוא לומד להתמודד עם הפחדים שלו. כאשר שלגיה נאלצת להטיל על הממלכה את הקללה האפלה הוא מקריב את חייו מאחר שהקללה דורשת את ליבו של הדבר האהוב ביותר. שלגיה מוצאת פתרון ומחליטה לחלוק את ליבה איתו וכך הוא ממשיך לחיות.

בעונה 5 מגיע לקמלוט כדי לעזור לביתו אמה להילחם באפלה אך חוזר כעבור שישה שבועות בלי זיכרון למה שקרה שם ומגלה כי אמה נהפכה לאפלה בסופו של דבר. כאשר הוק נחטף לשאול הוא יורד עם משפחתו לשם כדי להחזירו ונעזר בהנרי כדי להחזיר את מרי מרגרט מוקדם יותר לסטוריברוק. בעונה 6 הוא עוזר לאמה להתגבר על פחדיה וחוזרת ליער המכושף לאחר הקללה אך חוזר בסוף בזכות הנרי ואמה ונאלץ לראות את הבסתה של ביתו אך הנרי מציל אותה והוא מתאחד עם משפחתו.

בעונה 7 הוא מופיע כאשר עוזרת למשפחתו להתמודד מול עוץ לי והנרי מעולם המשאלה ומכתיר את רג'ינה למלכה הטובה.

הסופר הנרי דניאל מילס המאמין האמיתי ג'ארד ס. גילמור (1-6, אורח 7)
אנדרו ג'יי ווסט (אנ') (6 אורח, 7)
1, 2, 3, 4, 5, 6 ,7 בחיים
הנרי, בנם של המושיעה, אמה סוואן, ושל ניל קסידי, בנו של עוץ לי גוץ לי. בנה המאומץ של רג'ינה מילס ונכדם של שלגיה ושל הנסיך המקסים. נקרא על שם אביה של רג'ינה, הנרי, ואהובה הראשון, דניאל. בתחילת הסדרה הנרי בן 10 והוא הולך למצוא את אימו הביולוגית, אמה, ביום הולדתה ה-28 כדי שתשבור קללה שהוטלה על ידי המכשפה הרעה, אימו המאמצת. אמה מחזירה את הנרי לסטוריברוק וביום שלאחר מכן הוא נעלם. אמה עוזרת לרג'ינה ולשריף גרהאם למצוא את הנרי ומחליטה להישאר בסטוריברוק. הנרי מנסה לשכנע את אמה בקיומה של הקללה ויוצא ל"מבצע קוברה" להסרת הקללה ולהחזרת הסופים השמחים. לאורך העונה הנרי עוזר לאמה להחזיר לתושבי סטוריברוק את הסופים השמחים שלהם. הוא מצליח להתאים לכל תושב סטוריברוק את דמותו ביער המכושף. רוב אנשי העיירה לא מאמינים לו אך אוגוסט, מבקר שמגיע לסטוריברוק, מאמין לו ועוזר לו לשכנע את אמה בקיומה של הקללה, מכיוון שרק כך היא תוכל לשבור אותה.
לבסוף, אמה מחליטה לעזוב את סטוריברוק והנרי ממשיך לנסות לשכנע אותה שהיא צריכה להישאר ולעזור. הוא אוכל מאפה תפוחים שרג'ינה נתנה לאמה מכיוון שהוא מאמין שהיא הרעילה אותו כדי להרוג את אמה והוא נכנס לקומה. עקב כך הוא גורם לאמה להתחיל להאמין בקיום הקללה. הוא מגיע לבית החולים בזמן שאמה ורג'ינה מנסות למצוא דרך להציל אותו מקללת השינה שעלולה להרוג אותו. אמה ורג'ינה מקבלות הודעה מבית החולים וממהרות להגיע ולהיפרד מהנרי. כאשר אמה מנשקת אותו היא שוברת את הקללה והוא מתעורר. בעונה 2 הוא מוצא את אביו ניל ומתפייס איתו, הוא מגלה שאביו מת לאחר שנפל בפורטל ועוזר למשפחתו להרוס את הפצצה שאיימה להשמיד את כל סטוריברוק. הוא נחטף לארץ לעולם לא בגלל שיש לו את "ליבו של המאמין הכן ביותר" אך ניצל ומוחזר לסטוריברוק על ידי משפחתו שהגיע להציל אותו. הוא נאלץ לעזוב את העיירה ומשפחתו ולחיות חיים חדשים עם זכרונות חדשים אל חוזר כעבור שנה לסטוריבוק עדיין בלי זכרונות, הוא נזכר כעבור זמן מה ובזכותו הקללה נשברת וכולם נזכרים במה שקרה בשנה החולפת. בעונה 4 הנרי ממשיך לעזור לאמה להחזיר את הסופים השמחים. הוא יוצא עם רג'ינה ל"מבצע נמייה" שמטרתו לאתר את הסופר שכותב את הסיפור ולשכנע אותו לכתוב גם לרג'ינה סוף שמח. בסופו של דבר הוא הופך להיות הסופר ומשתמש בכוחותיו לטובה ושובר את העט בטענה שלאף אחד לא מגיע כוח כזה. בעונה 5 מגלה שאמה הפכה לאפלה ולא מוכן לדבר איתה לאחר שגרמה לילדה שחיבב לשבור לו את הלב אך סולח לה ויורד עימה ומשפחתו לשאול כדי להציל את הוק ומגלה שם את העט שגם לו היו חיים פעם.

בעונה 6 הוא מגלה שרג'ינה הרעה הגיעה ורוצה אותו בגלל שגם היא אימו. הוא מגלה שהוא היחיד שזוכר את הקסם בגלל הקללה של הפיה השחורה לאחר שכולם נעלמו וגורם לאמה להאמין שוב ולהחזיר את כולם. לאחר שאמה מובסת הוא נותן לה נשיקה של אהבת אמת ומחזיר אותה. בסוף העונה רואים אותו מבוגר עם ילדה בשם לוסי שטוענת שהיא ביתו ושמשפחתו צריכה אותו.

בעונה 7 מופיעה גרסה מבוגרת של הנרי, כמה שנים לאחר שעזב את סטוריברוק כדי לחפש את סיפורו שלו ואיך הוא מצא את סינדרלה וגילה שהיא אהבת האמת שלו ואיתה הביא את לוסי. הוא נחטף על ידי המכשפות הן מרעילות אותו, לכן רג'ינה מטילה את הקללה כדי שיחיה. הוא לא זוכר את עברו ומתאהב בג'סינדה, בסוף העונה הוא נזכר כאשר הוא מתקשר להנרי הצעיר ומעודד אותו ללכת בעקבות חלומו וסיפורו. בסוף העונה הוא מתמודד עם עוץ לי והנרי מעולם המשאלה ובסופו של דבר מצעיד את רג'ינה עימו אל עבר הכתרה למלכה הטובה ומכיר את אותו הופ בפעם הראשונה.

עוץ לי גוץ לי/האפל מר גולד עוץ לי (Rumple) רוברט קרלייל 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 מת
עוץ לי גוץ לי, בנו של פיטר פן ופיונה (הפיה השחורה). ננטש על ידי אביו בגיל צעיר וגר אצל שתי רווקות זקנות, שם למד לטוות. התחתן עם מילה ונקרא לחזית המלחמה. פצע את עצמו ברגל על מנת לא להשתתף במלחמה ולחיות וכאשר חזר הביתה גילה שאשתו ילדה בן, בלפייר. בהמשך, מילה נטשה אותם לטובת קפטן הוק, מה שגרם לעוץ לי גוץ לי להפוך לאפל כדי להגן על בנו מפני המלחמה. הוא הרג את האפל, זוסו, בעזרת פגיון מיוחד ועזר לסיים את המלחמה. בהמשך הוא הפר עסקה עם בלפייר, דבר שגרם לו לאבד אותו כאשר הוא עבר לארץ ללא קסם בלעדיו ולכן הוא בילה את שאר זמנו בניסיון למצוא אותו. הוא הרג את מילה וקטע את ידו של קפטן הוק.
במשך השנים הוא חיפש דרך לעבור לממלכה אליה בלפייר ברח. הוא התאהב בקורה, אימה של רג'ינה, ולימד אותה קסמים. בהמשך לימד גם את שתי בנותיה, זלינה ורג'ינה. הוא לקח את בל כמשרתת לאחר שסגר עסקה עם אביה והוא מתאהב בה. רג'ינה כלאה אותה וסיפרה לו שהיא נהרגה. הוא יצר את הקללה האפלה, שרג'ינה הטילה, וכך הוא הגיע לארץ ללא קסם.
בארץ החדשה הוא מופיע בתור מר גולד, אדם עשיר ובעל נכסים רבים בעיר. כאשר הקללה הוסרה הוא מצא את בנו וגילה שהנרי הוא נכדו. הוא נפגש שוב עם אביו וגרם למותו, דבר שדרש גם את מותו שלו. בהמשך הוא חוזר מהמתים, נפרד מבנו, שהקריב את חייו למענו, ומתחתן עם בל. בדרך הוא משקר לה שוב ושוב עד שהיא גורמת לו לצאת מסטוריברוק ללא דרך לחזור. הוא חוזר לבסוף וכמעט מת. הוא מגלה שבל בהריון והיא מטילה על עצמה קללת שינה כדי שילדם לא יולד ויילקח על ידי האדס וגולד מנסה להעיר אותה.

בעונה 7 הוא חי חיים מלאים עם בל שמתה מזקנה בסופו של דבר. הוא מביס את עוץ לי ומקריב את חייו למען הוק ומתאחד עם בל בגן עדן.

בל פרנץ' לייסי/ בל אמילי דה רייבין 1, 2, 3, 4, 5, 6 מתה
בל היא בתו של סר מוריס ואשתו קולט. בבגרותה אביה משדך אותה לגסטון בעקבות מתקפת העוגים, כדי שאביו ישלח את צבאו להילחם. בל מגלה שגסטון שקרן ורשע אך בלית ברירה מסכימה להינשא לו. בהמשך, בעקבות המתקפה אימה נהרגת והיא יוצאת לארנדל להחזיר את זכרונה שאבד מהאירוע. כאשר מתקפת העוגים ממשיכה להחמיר אביה פונה לעוץ לי גוץ לי, אשר בתמורה לעזרתו דורש את בל כעוזרת בטירתו. עם הזמן, בל מתאהבת בעוץ לי גוץ לי והוא מתאהב בה. בל מגלה כי נשיקת אהבת אמת יכולה להסיר את הקללה של עוץ לי גוץ לי ולהחזיר אותו להיות אדם רגיל. כאשר היא מנסה לנשק אותו והוא מתחיל להשתנות הוא מבין מה קורה ומגרש אותה. רג'ינה כולאת אותה ומספרת לעוץ לי גוץ לי שהיא התאבדה ומאותו רגע עד ליום הסרת הקללה בסטוריברוק בל נשארת אסירתה של רג'ינה.

בל,היא נשארת אסירה של רג'ינה במשך 28 שנים עד שביום הסרת הקללה הכובען המטורף, ג'פרסון, משחרר אותה ואומר לה ללכת למר גולד (עוץ לי גוץ לי) אשר ישמור עליה מפני רג'ינה. כאשר היא מגיעה אליו הוא מחבק אותה ולוקח אותה איתו כדי להחזיר את הקסם לסטוריברוק. במקביל, הקללה נשברת והיא נזכרת בו ובעצמה. בהמשך, הוק רוצה לפגוע בעוץ לי גוץ לי ויורה בבל, היא עובאץרת בטעות את הגבול של העיר ושוכחת מי היא. רג'ינה החליטה לתת לבל זיכרונות מזויפים לייסי אישה צעירה שאוהבת לבלות בבר ולעשות מעשים רעים. בל ממשיכה בניסיונותיה לשנות את עוץ לי גוץ לי ולהפוך אותו לאדם טוב אך פעם אחר פעם נכשלת. הוא משקר לה ומנצל את אובדן הזיכרון שלה, לאחר שחצתה את גבול העיירה, כדי לעשות מעשים מרושעים בעידודה של לייסי, דמותה של בל בסטוריברוק. בהמשך עוץ לי גוץ לי נהרג ובל, ביחד עם ניל, יוצאת להחזירו לחיים. כאשר הם שוב מתאחדים הם מתחתנים ומאותו רגע מר גולד ממשיך לשקר לה. לבסוף, היא מגרשת אותו מחוץ לגבול העיירה כך שלא יוכל לחזור ומתפתח רומן בינה לבין וייל סקרלט. לאחר שמר גולד חוזר לעיירה הוא מספרת לבל שהוא גוסס ונכנס לתרדמת. כאשר הוא מוער על ידי אמה האפלה, בל עוזרת לו והופכת אותו לגיבור, אך הוא ממשיך לשקר לה והופך חזרה לאפל, למרות שנפטר מכוחותיו. כאשר הגיבורים יורדים לשאול כדי להחזיר את הוק בל מגלה כי היא בהיריון ובעקבות עסקה מהעבר של עוץ לי גוץ לי, תינוקה צפוי לעזור לידיו של האדס, אל השאול. היא חוששת שהאדס יחליט להאיץ את הריונה ומחליטה להטיל על עצמה קללת שינה כדי למנוע ממנו לעשות זאת לפני שהבעיה תיפטר. מר גולד מחפש דרך להעיר אותה, לאחר שנשיקתו לא עוזרת ואביה של בל מסרב לעזור. הוא מכניס אותה לתיבת פנדורה ויוצא למצוא פתרון.

כיפה אדומה רובי כיפה (Red) מייגן אורי 1, 2, 3, 5 בחיים
כיפה אדומה, אישה צעירה שהיא גם זאב. ביתה של אניטה ונכדתה של האלמנה לוקאס. ביער המכושף היא פוגשת את שלגייה אשר בורחת מהמלכה הרעה. ביחד הן מנסות להרוג את הזאב הנורא שחי באזור והורג בכל לילה אנשים נוספים. הן מאמינות שפיטר, אהבת האמת של כיפה אדומה, הוא הזאב ולא מודע לכך. בהמשך כיפה אדומה מגלה שהיא בעצמה הזאב והיא הורגת של פיטר כאשר היא משתנה. היא ממשיכה לטייל עם שלגייה ומגלה קהילה של אנשי זאב וביניהם גם אימה. היא לומדת לשלוט בזאב שהיא הופכת להיות אך כאשר אניטה מאיימת על שלגייה, היא הופכת לזאב והורגת אותה.

בסטוריברוק מופיעה כיפה אדומה כרובי, מלצרית אשר עובדת בדיינר של סבתה ורוצה לעזוב את העיירה. לתקופה קצרה היא עוברת לעבוד עם אמה במשרד השריף ומוצאת את הלב של קת'רין, אך היא חוזרת לעבוד אצל סבתה. כאשר הקללה נשברת היא מתאחדת עם סבתה וחבריה ולומדת מחדש לשלוט בעצמה כשהיא בצורת הזאב. היא חוזרת ליער המכושף במטרה להתאחד עם הלהקה שלה ומכירה שם את מולאן אשר עוזרת לה בחיפושיה. הן מגיעות לארץ עוץ ופוגשות את דורותי אשר נאבקת בזלינה, המכשפה הרעה מן המערב. רובי מתחילה לפתח רגשות כלפי דורותי עד שזלינה מטילה על דורותי קללת שינה. רובי מגיעה בעקבות זלינה אל השאול באמצעות נעלי הכסף ופוגשת שם את חבריה אשר עוזרים לה להבין כי היא אהבת האמת של דורותי. היא חוזרת לארץ עוץ, מנשקת את דורותי ומעירה אותה. היא מוסרת למרי מרגרט את נעלי הכסף כדי שתוכל לחזור לביתה והשתיים נפרדות.

קיליאן ג'ונס/קפטן הוק קיליאן ג'ונס הוק (Hook) קולין אודונהיו 2, 3, 4, 5, 6, 7 בחיים
קיליאן ג'ונס, בנו של ברנן ג'ונס, אחיו של ליאם ואהבת האמת של אמה. לאחר מות אחיו, במשלחת שיצאה לארץ לעולם לא, השתלט על הספינה והפך לפיראט. הוא מתאהב במילה, אשתו של עוץ לי גוץ לי. עוץ לי גוץ לי הורג אותה וכורת לקיליאן את היד, אשר מוחלפת על ידו בקרס שנתן לו את הכינוי "קפטן הוק". בהמשך הוא פוגש את בלפייר (ניל קסידי, אבא של הנרי), בנו של עוץ לי גוץ לי, ומלמד אותו על חיי הפיראטים. בלפייר בורח והוק חובר לקורה, אמה של רג'ינה, כדי שתעזור לו לנקום בעוץ לי גוץ לי. כאשר הקללה מגיעה קורה מגינה עליהם והם קופאים במשך 28 שנים עד להסרת הקללה.

כשהקללה מוסרת קורה והוק ממשיכים בתוכניתם. הוק פוגש את אמה ושלגייה אשר מגיעות ליער המכושף. כאשר הן מצליחות לחזור לביתן, הוק וקורה מגיעים אחריהן. הוק ממשיך לנסות לנקום בעוץ לי גוץ לי אך ללא הצלחה. כאשר הנרי נחטף לארץ לעולם לו, הוק מתלווה לגיבורים ולעוץ לי גוץ לי כדי להצילו. רג'ינה מבטלת את הטלת הקללה, מה שגורם להוק ולשאר הגיבורים, פרט לאמה והנרי, לחזור ליער המכושף. בחזרה ביער, הוק נפרד מהגיבורים ויוצא לחפש את הספינה שלו. הוא מקבל מכתב אשר מורה לו למצוא את אמה ולתת לה שיקוי זיכרון כדי שתוכל לחזור להציל אותם. הוא מוצא את אמה וביחד הם חוזרים לסטוריברוק. הם נלחמים מול זלינה, המכשפה המרשעת מן המערב, ובטעות מחזירים את אלסה מהעבר. לאחר שהם עוזרים לאלסה לחזור לביתה, ונלחמים מול עוץ לי גוץ לי וחברותיו המרושעות. לבסוף, אמה הופכת לאפלה והחבורה הולכת אחריה לקמלוט, שם הם עושים כל שביכולתם לעזור לאמה. אמה הופכת את הוק ל'אפל' בניגוד לרצונו בשביל שימשיך לחיית ולא ימות. והוא כועס מאוד על כך. הוק נכנע לצד האפל וגם הוא מטיל על כולם קללה שמחזירה אותם לסטוריברוק. בהמשך, הוא נהרג על מנת שהאפל לא יתקיים יותר ואמה והגיבורים יוצאים אחריו לשאול כדי להחזירו לחיים. לאחר שהם לא מצליחים במשימה הם חוזרים לסטוריברוק והוק, שעזר להביס את האדס, מקבל מתנה מיוחדת מזאוס אשר מאפשר לו לחזור לחיים. מתחתן עם אמה ומביא איתה ילדה בשם הופ (hope-תקווה).