עונת 2020 בגביע ליברטדורס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
גביע ליברטודרס - עונת 2020
Maracana internal view april 2013.jpg
איצטדיון המרקנה יארח את משחק הגמר
תאריך התחלה 21 בינואר 2020
תאריך סיום 21 בנובמבר 2020
מספר משתתפות 32
(מתוך 47 משתתפות שנרשמו)
מספר משחקים 30
מספר שערים 62 (2.07 בממוצע למשחק)
2019
2021

עונת 2020 בגביע הליברטדורס היא העונה ה-61 של התחרות הדרום-אמריקאית לקבוצות כדורגל, והיא אורגנה על ידי CONMEBOL. המשחק הראשון במסגרת המוקדמות התקיים ב-21 בינואר 2020. בתחרות השתתפו 47 קבוצות מכל מדינות חברי הארגון.

משחק הגמר יערך ב-21 בנובמבר 2020 באצטדיון המרקנה, ריו דה ז'ניירו, ברזיל. המנצחת בגמר תזכה להשתתף בעונה הבאה של הטורניר, וכן תעפיל לגביע העולם למועדונים 2020.

לוח זמנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלב סיבוב תאריך הגרלה מפגש ראשון מפגש שני
מוקדמות שלב המוקדמות הראשון 17 בדצמבר 2019 21-22 בינואר 2020 28-29 בינואר 2020
שלב המוקדמות השני 4-6 בפברואר 2020 11-13 בפברואר 2020
שלב המוקדמות השלישי 18-20 בפברואר 2020 25-27 בפברואר 2020
שלב הבתים מחזור 1 3-5 במרץ 2020
מחזור 2 10-12 במרץ 2020
מחזור 3 נדחה
מחזור 4 נדחה
מחזור 5 נדחה
מחזור 6 נדחה
שלבי הנוקאאוט שמינית הגמר 13 במאי 2020 21-23 ביולי 2020 28-30 ביולי 2020
רבע הגמר 18-20 באוגוסט 2020 25-27 באוגוסט 2020
חצי הגמר 22-24 בספטמבר 2020 29 בספטמבר-1 באוקטובר 2020
גמר 21 בנובמבר 2020 באצטדיון המרקנה, ריו דה ז'ניירו

שלב המוקדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלב המוקדמות הראשון[עריכת קוד מקור | עריכה]

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' משחק ראשון משחק שני
בוליביהבוליביה סן חוסה 0–5 פרגוואיפרגוואי גוארני 0–1 0–4
ונצואלהונצואלה קרבובו 1–2 פרופרו אוניברסיטריו 1–1 0–1
אורוגוואיאורוגוואי פרוגרסו 1–5 אקוודוראקוודור ברצלונה גואיאקיל 0–2 1–3

שלשות המנצחות בשלב זה יעפילו אל שלב המוקדמות השני.

שלב המוקדמות השני[עריכת קוד מקור | עריכה]

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' משחק ראשון משחק שני
פרופרו אוניברסיטריו 2-1 פרגוואיפרגוואי סרו פורטניו 1-1 2-1
אורוגוואיאורוגוואי סרו לארגו 6-2 צ'ילהצ'ילה פלסטינו 1-1 5-1
קולומביהקולומביה אינדפנדיינטה מדיין 2-4 ונצואלהונצואלה דפורטיבו טאצ'ירה 0-4 2-0
אקוודוראקוודור מאקארה 2-0 קולומביהקולומביה דפורטס טולימה 1-0 1-0
צ'ילהצ'ילה אוניברסידד דה צ'ילה 2-0 ברזילברזיל אינטרנסיונל 0-0 2-0
בוליביהבוליביה דה סטרונגסט 2-2 (6-5 פ) ארגנטינהארגנטינה אתלטיקו טוקומאן 0-2 2-0
פרגוואיפרגוואי גוארני 2-2 (ש) ברזילברזיל קורינתיאנס 0-1 2-1
קולומביהקולומביה דפורטס טולימה 2-5 פרופרו ספורטינג קריסטל 0-4 2-1

שמונת המנצחות בשלב זה יעפילו אל שלב המוקדמות השלישי.

שלב המוקדמות השלישי[עריכת קוד מקור | עריכה]

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' משחק ראשון משחק שני
אקוודוראקוודור ברצלונה גואיאקיל 0-5 פרגוואיפרגוואי סרו פורטניו 0-1 0-4
צ'ילהצ'ילה פלסטינו 3-1 פרגוואיפרגוואי גוארני 1-0 2-1
קולומביהקולומביה אינדפנדיינטה מדיין 1-1 (2-4 פ) ארגנטינהארגנטינה אתלטיקו טוקומאן 0-1 1-0
קולומביהקולומביה דפורטס טולימה 1-0 ברזילברזיל אינטרנסיונל 0-0 1-0

ארבע המנצחות בשלב זה יעפילו אל שלב הבתים, שתי הראשונות מתוך ארבע המפסידות יעברו לגביע הסודאמריקנה.

סודאמריקנה
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
ארגנטינהארגנטינה אתלטיקו טוקומאן 2 1 0 1 1 1 0 3
קולומביהקולומביה דפורטס טולימה 2 0 1 1 0 1 1- 1
צ'ילהצ'ילה פלסטינו 2 0 0 2 1 3 2- 0
פרגוואיפרגוואי סרו פורטניו 2 0 0 2 0 5 5- 0

שלב הבתים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית א'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
אקוודוראקוודור אינדפנדיינטה דל ואיה 2 2 0 0 6 0 6+ 6
ברזילברזיל פלמנגו 2 2 0 0 5 1 4+ 6
קולומביהקולומביה ג'וניור ברנקייה 2 0 0 2 1 5 4- 0
אקוודוראקוודור ברצלונה גואיאקיל 2 0 0 2 0 6 6- 0
בית ב'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
ברזילברזיל פלמיירס 2 2 0 0 5 1 4+ 6
פרגוואיפרגוואי גוארני 2 1 0 1 3 3 0 3
בוליביהבוליביה בוליבר 2 1 0 1 2 2 0 3
ארגנטינהארגנטינה טיגרה 2 0 0 2 0 4 4- 0
בית ג'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
בוליביהבוליביה חורחה וילסטרמן 2 1 0 1 2 1 1+ 3
אורוגוואיאורוגוואי פניארול 2 1 0 1 1 1 0 3
ברזילברזיל אתלטיקו פרנאאנסה 2 1 0 1 1 1 0 3
צ'ילהצ'ילה קולו-קולו 2 1 0 1 1 2 1- 3
בית ד'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
ארגנטינהארגנטינה ריבר פלייט 2 1 0 1 8 3 5+ 3
ברזילברזיל סאו פאולו 2 1 0 1 4 2 2+ 3
אקוודוראקוודור LDU קיטו 2 1 0 1 3 3 0 3
פרופרו דפורטיבו בינסיונל 2 1 0 1 2 9 7- 3
בית ה'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
ברזילברזיל אינטרנסיונל 2 1 1 0 3 0 3+ 4
ברזילברזיל גרמיו 2 1 1 0 2 0 2+ 4
קולומביהקולומביה אמריקה קאלי 2 1 0 1 2 3 1- 3
צ'ילהצ'ילה אוניברסידד קאתוליקה 2 0 0 2 1 5 4- 0
בית ו'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
ארגנטינהארגנטינה ראסינג קלוב 2 2 0 0 3 1 2+ 6
אורוגוואיאורוגוואי נסיונל 2 2 0 0 2 0 2+ 6
ונצואלהונצואלה אסטודיאנטס דה מרידה 2 0 0 2 1 3 2- 0
פרופרו אליאנסה לימה 2 0 0 2 0 2 2- 0
בית ז'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
ברזילברזיל סנטוס 2 2 0 0 3 1 2+ 6
פרגוואיפרגוואי קלוב אולימפיה 2 1 1 0 3 2 1+ 4
אקוודוראקוודור דלפין 2 0 1 1 1 2 1- 1
ארגנטינהארגנטינה דפנסה וחוסטיסיה 2 0 0 2 2 4 2- 0
בית ח'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
פרגוואיפרגוואי ליברטד 2 2 0 0 5 3 2+ 6
ארגנטינהארגנטינה בוקה ג'וניורס 2 1 1 0 4 1 3+ 4
ונצואלהונצואלה קראקס 2 0 1 1 3 4 1- 1
קולומביהקולומביה אינדפנדיינטה מדיין 2 0 0 2 1 5 4- 0

שתי הראשונות בכל בית העפילו לשלבי ההכרעה של הטורניר והמסיימות במקום השלישי בכל אחד מהבתים עברה לגביע הסודאמריקנה.