עופר שלמה גיסין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב עופר גיסין, 2012

הרב עופר שלמה גיסין (נולד בשנת 1959) הוא מרצה ליהדות, איש חסידות ברסלב, עורך סדרה מכתבי רבי נחמן מברסלב, יזם בתחום ההיי-טק והמוזיקה היהודית.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד וגדל בראשון לציון, צאצאו של אריה לייב גיסין, מאנשי העלייה הראשונה שהתיישב בראשון לציון. אביו הוא מידד גיסין, יו"ר עמותת "צב"י" (צרכני הבריאות בישראל) שהוצב במקום השני ברשימת הגמלאים לכנסת ה-19.

בעקבות נפילתו של בן דודו, איתן גיסין, במלחמת יום הכיפורים, החל בפעילות פוליטית והיה ממקימי "חוג הנוער השמאלי הפתוח", לימים נוער מרצ. לאחר מכן היה חבר במפלגת מוקד, לימים של"י.

בשנת 1979, בזמן שירותו הצבאי בנח"ל, החל בתהליך של חזרה בתשובה. בתחילת שנות ה-80 נישא ועבר להתגורר בירושלים. במשך עשר שנים הקדיש עצמו ללימוד תורה וחסידות, התקרב לחסידות ברסלב והיה בין תלמידיו של הרב לוי יצחק בנדר. לאחר מכן למד תכנות והחל לעסוק בתחום המחשבים. בשנת 1996 הקים עם אחיו שי את אתר האינטרנט תפוז אנשים, וכעבור שלוש שנים הוא נמכר תמורת מיליון דולר. גיסין ממשיך לעסוק בתכנות ובייעוץ בתחום האינטרנט.

במקביל עוסק גיסין בעריכת כתבי רבי נחמן מברסלב. הוא העורך הראשי של הסדרה המחודשת של כתבי רבי נחמן מברסלב שבהוצאת מכון אב"ן שתייה. ערך את הכרך "רבי נחמן מברסלב" בסדרת "עם הספר" של "ידיעות ספרים" וכתב וערך את הפרויקט "בשמחה תמיד" על תורתו של רבי נחמן מברסלב, במסגרת פרויקט של השירות הבולאי בדואר ישראל.

גיסין עוסק במתן הרצאות ושיעורים בנושאי יהדות בהם משתתפים אמנים ואנשי במה, עיתונאים ואנשי תקשורת. רוב הרצאותיו הן בתל אביב ובחלק מהן משולבת הופעה של זמרים ויוצרים במוזיקה היהודית, בהם ברי סחרוף, שולי רנד, אביתר בנאי, מאיר בנאי ואהרן רזאל.

גיסין הוא מוזיקאי חובב. בשנת 2000 הקים יחד עם המפיק המוזיקלי ניצן זעירא וצפריר ארן את חברת מי"ם ("מוזיקה יהודית מקורית") עבור יוצרים חוזרים בתשובה. כעבור זמן פרש גיסין מהשותפות, אך הוא ממשיך לעסוק עם זעירא ביוזמות שונות בתחום המוזיקה היהודית. בין המוזיקאים שהוא נמצא עמם בקשר האחים אביתר ומאיר בנאי, ברי סחרוף ושולי רנד.

בשנת 2015 הקים יחד עם הרב דן טיומקין את עמותת "ביחד - תנועת בעלי התשובה בישראל" המפעילה את מרכז "מענה - הדרכה וסיוע לבעלי תשובה". בין חברי העמותה גם הרב אורי זוהר ואביתר בנאי. העמותה עוסקת בהדרכה מאוזנת לבעלי תשובה, בהפעלת אתר מענה, ופעילות תקשורתית, הכוללת את תוכנית הרדיו בירורי תשובה בקול ברמה, שאותה הוא מגיש יחד עם טיומקין.

באותה שנה הקים עם יזם ההייטק אילון תירוש, מבקר הקולנוע יאיר רוה וצבי שפיגל, טייס בדימוס ואיש חינוך, את מיזם ליבא, הכולל אתר תוכן העוסק ביהדות, תרבות, חברה ורוח, ומפעיל מרכז תרבות הפועל בשכונת נוה צדק בתל אביב, כמו גם בתים יהודיים בהודו.

משפחתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

נשוי לשפרה דורי, אב לעשרה ומתגורר בירושלים. אחות אשתו, צילה, הייתה נשואה לרב עודד ניצני, אף הוא חוזר בתשובה מרבני ברסלב, מנהיג קהילת שדה צופים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]