עמותת דרייב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
עמותת "דרייב"
לוגו עמותה.png
מדינה ישראל
פעילות סדנאות, הכשרות ותוכניות לאומיות לחיזוק החוסן האישי ולמימוש הפוטנציאל של צעירים וסביבתם
מנכ"ל עדי כהן - לוי
יו"ר דורון שוחט
שנת ההקמה 2010
מייסדים עדי כהן - לוי, שותפים ומומחים נוספים
http://amutatdrive.org/
רצים ביחד 5 - תוכנית עבור מורים למתמטיקה ל - 5 יחידות שמטרתה שיפור הישגים ומניעת נשר של תלמידיהם. בשיתוף משרד החינוך וקרן טראמפ.

עמותת דרייב היא עמותה ישראלית הפועלת לחיזוק החוסן ולמימוש הפוטנציאל של צעירים וסביבתם במטרה שתהיה לנו חברה טובה יותר.

העמותה הינה ארגון א - פוליטי ללא כוונת רווח, שהוקמה על ידי עדי כהן - לוי וקבוצת מומחים בשנת 2010 במטרה להעניק לצעירים ולסביבתם כלים מעשיים לחיזוק החוסן האישי ולהגברת המוטיבציה. להקמת העמותה והתכנים המקצועיים קדמו 10 שנות מחקר בנושא חוסן ומצוינות בקרב אוכלוסיות שהשיגו תוצאות יוצאות דופן בתחומם. לאחר מיפוי אותם דפוסים ומאפיינים האתגר היה להטמיע אותם בקרב צעירים על כל הרצף (מתקשים ומצטיינים, גם בפריפרייה וגם במרכז). פעילות העמותה נעשית בשלוש דרכים עיקריות: סדנאות והכשרות, תוכניות לאומיות והרצאות. הפעילות נעשית בכל רחבי הארץ ומעניקה טכניקות, מיומנויות וכלים מעשיים לחיזוק החוסן ולמימוש הפוטנציאל האישי והארגוני. עיקר הפעילות היא עם תלמידים, חיילים, סטודנטים ועם סגלי הפיקוד, החינוך וההוראה בשלוש זירות מרכזיות - במערכת החינוך, בצבא ובאקדמיה. העמותה ממשיכה לחזק את שיתופי הפעולה עם ארגוני המגזר השלישי, ערים, רשויות, קרנות וארגונים ממשלתיים וחברתיים.

חזון העמותה - לעורר השראה ולחזק את החוסן והמוטיבציה להצלחה, במטרה לממש את הפוטנציאל של הצעירים וסביבתם.

שתי הנחות היסוד שעל בסיסן פועלת העמותה הן: שאין אדם או ארגון שטוען כי הוא מממש את הפוטנציאל שלו בכל תחומי חייו, ואין אדם או ארגון שלא שואף להיות היום, טוב יותר ממה שהיה אתמול.

בין מטרות העמותה - להיות מרכיב קבע במערכת החינוך.

אנשי דרייב רואים את החינוך בכלל ואת הצעירים בפרט כנושא החשוב ביותר להשקעה.

שיטת דרייב[עריכת קוד מקור | עריכה]

שיטת דרייב מהווה אינטגרציה של חמישה עולמות תוכן מרכזיים: עולם העסקים, הספורט, האימון, הפסיכולוגיה חיובית וחקר המוח והמצוינות. השיטה פותחה על ידי עדי כהן לוי וקבוצת מומחים מולטי דיספלינרית. מה שהחל במגזר העסקי והביטחוני (באמצעות מכון דרייב[1]) הוביל להקמת עמותת דרייב כדי להעניק את הכלים האלה גם לצעירים בשלב משפיע בחייהם. השיטה החלה ממחקר ממושך (2006) של ארגונים ויחידים שהמשותף להם שהם היו מצוינים בתחומם. השיטה מבוססת ניסיון שטח רב, מחקרים ומאמרים עדכניים בתחום של העשור האחרון. בבסיס השיטה, פיתוח מתמיד של אמצעים ושיטות הדרכה חדשניות המותאמת למאפייני ולאתגריי המאה ה-21. מה שמאפיין את השיטה זו המעשיות, המהירות, הישירות והשימוש באמצעים טכנולוגיים, ביניהם יישומון (אפליקציה) ומצגות חדשניות.

האפליקציה לחיות בדרייב היא לוגית, ידידותית ומסייעת בהשגת יעדים נבחרים ומגוונים באמצעות מוניטור ומערכת תזכורת המסייעות למשתמש להטעין את עצמו וסביבתו. מוניטור הסוללה ומערכת התזכורות החכמה מאפשרים למשתמשים לצמצם פערים בכל תחום שיבחרו מתוך מחשבה לחזק ולשמר את תהליך השינוי לאורך זמן.

לפעילות העמותה[2] נחשפים כ-8000 מוטבים מדי שנה (כ-52,750 מיום הקמת העמותה). את הסדנאות מנחים אנשי הסגל - אחרי שעברו מיונים, הכשרה והסמכה בשיטה. לעמותה כ 150 מומחים ומתנדבים הפועלים בכל הארץ.

העמותה פועלת בשיתוף עם כ - 80 רשויות וערים ועשרות בתי ספר.

השותפים המרכזיים:

תוכניות העמותה[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • רצים ביחד 5[3] - תוכנית ייחודית ופורצת דרך לחיזוק החוסן האישי והמצוינות בשילוב ספורט עבור מורים המלמדים 5 יח"ל מתמטיקה.
  • פרויקט מנהיגות ע"ש הילה בצלאלי - הליך של בחירת מיזם חברתי החל משלב החלום ועד לשלב ביצועו (מנהיגות הלכה למעשה).
  • מצטיינים בטכניון - פעילויות לסטודנטים מצטיינים במטרה להעניק להם כלים לקידום ולפיתוח אישי והכנה לעולם התעסוקה.
  • תוכנית רג"ב[4] - השתלבות תוכנית דרייב למצוינות ומנהיגות בחינוך מהווה חיבור בין השדה האקדמאי לשטח. במטרה לתת כלים מעשיים להצלחה כמורים לעתיד המהווים מודל לחיקוי עבור תלמידיהם.
  • קורס מעוף (צה"ל) - קורס במהלכו החיילים מקבלים כלים ומיומנויות לשיפור תקשורת וגישה ושדרוג מיומנויות רכות. במחקרי אורך שערך צה"ל התגלה כי 95% מבוגרי הקורס סיימו את שירותם הצבאי באופן מלא וללא רישום של ליקויי משמעת מכל סוג.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]